30 بهمن 1395

بازار کار رشته ایمونولوژی-اول مشاور

با توجه به کاربردی بودن این رشته و همچنین اینکه از بین تمامی رشته های وزارت بهداشت این رشته یکی از پرطرفدارترین رشته در میان دیگر رشته های کنکور وزارت بهداشت است، می توان آینده شغلی و بازار کار مناسبی را برای این رشته در نظر گرفت.
به طور کلی فارغ التحصیلان این رشته می توانند به عنوان کارشناس آزمایشگاه غذا-دارو و بهداشتی، مشغول شوند و همچنین جذب آزمایشگاههای تشخیصی شوند و در مراحل بالاتر (دکتری ایمونولوژی) امکان تاسیس آزمایشگاه ایمونولوژی وجود دارد.
از دیگر مشاغل می توان به زمینه فعالیت تحقیقاتی در پژوهشکده ها مثل: تولید واکسن، همچنین مشغول شدن در آزمایشگاههای سرولوژی(واکسن و سرم سازی)، آزمایشگاه طبی مشغول به کار شوند.

دانش آموختگان این رشته بازار کار مناسبی را در آینده در پیش رو خواهند داشت، این عزیزان می توانند مسیر آموزشی و پژوهشی را ادامه دهند و به عنوان هیئت علمی در موسساتی همچون پاستور و رویان و بن یاخته و دانشگاه های مرتبط مشغول به فعالیت شوند. همچنین راه ورود به دنیای تشخیص و بالین نیز برای داوطلبین باز است، چون می توانند به عنوان تک رشته آزمایشگاه تشخیص آسم وآلرژی تأسیس کنند و یا با عزیزان دارای مدرک دکترای هماتولوژی و بیوشیمی و باکتری شناسی همراه شده و یک آزمایشگاه تشخیص طبی جنرال تأسیس کنند که مطمئناً این مورد از نظر درآمد مطلوب تر خواهد بود.

وظایف رشته کارشناسی ارشد ایمنی شناسی
الف:نیاز جامعه به نیروی انسانی آموزش دیده در زمینه ایمنی شناسی تا بتوانند تشخیص آزمایشگاهی بیماری ها را تا انجا که مربوط به سنجش و ارزیابی متغییر های سلولی مولکولی سیستم ایمنی بدن می گردد با دقت لازم و استاندارد مطلوب عهده دار شوند.
ب)نیاز جامعه در پزشکی جامعه نگر به افراد با تحصیلات عالی در رشته ایمنی شناسی برای مسائل مربوط به پیشگیری از بیماری ها با واکسیناسیون ،ارزیابی  واکسیناسیون ومصونیت ،تحقیق در کار آنی واکسن های جدید ،تولید و ساخت واکسن ها ،آنتی ژن ها آنتی سرم ها ،آنتی بادیهایمونوکلونال وسایر فراورده های ایمونولوژیک.
ج)انجام خدمات پزوهشی در مراکز دانشگاهی و موسسات و مراکز تحقیقاتی و آموزش ایمونولوژی عملی (آزمایشگاهی)به دانشجویان در دانشگاه ها ومراکز آموزش عالی در سورت داشتن شرایط لازم.

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با مشاورین متخصص ما در سامانه اول مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071970 تماس حاصل فرمایید.
پاسخگویی از ۸ صبح تا 12 شب، حتی ایام تعطیل
مشاوره تخصص ماست.