30 بهمن 1395

آزمون زبان برای شرکت در دکتری ایمونولوژی-اول مشاور

برای شرکت در آزمون دکتری تخصصی لازم است که شرکت کنندگان قبل از شرکت در آزمون و جهت ثبت نام، در آزمون زبان شرکت کرده و در صورت کسب حد نصاب، مجاز خواهند بود در آزمون دکتری ثبت نام کنند.در واقع برای شرکت در کنکور دکتری وزارت بهداشت داشتن یکی از مدارک زبان زیر الزامی و ضروری می باشد.
لازم به ذکر است داوطلبانی که در زبان MHLE, MSRT نمره ۴۵ تا ۴۹ را کسب کرده باشند. در آزمون این دوره می توانند ثبت نام کنند. مشروط به اینکه در صورت قبولی، تا زمان امتحان جامع موفق به کسب نمره حد نصاب (۵۰) شوند. افرادی که در آزمون نمره پایین تر از 50 را کسب نموده اند، در صورت قبولی و پذیرفته شدن نهایی در آزمون دکترا، مجددا باید در آزمون زبان شرکت کنند و حد نصاب لازم را که نمره بالای 50 است کسب کرده و به دانشگاه محل تحصیل خود ارائه نمایند. کسب نمره بالاتر از 50 در مصاحبه آزمون دکتری امتیاز خواهد داشت، بطوریکه هر چه نمره بالاتر باشد، امتیاز بیشتری به داوطلب داده خواهد شد.

مدرک زبان در حین مصاحبه دکتری و یا قبل از برگزاری آزمون جامع دکتری، توسط کلیه دانشگاههای علوم پزشکی کشور قابل پذیرش و معتبر است.
این مدرک علاوه بر قابلیت ارائه ی آن به دانشگاهها حین مصاحبه دکتری، جهت کسب فرصت مطالعاتی و یا بورسیه های تحصیلی دولتی لازم خواهد بود. تفاوت عمده آزمون تافل و این آزمون نحوه ی نمره دهی بوده و اینکه در این آزمون بیشتر سوالات در حوزه پزشکی می باشد.

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با مشاورین متخصص ما در سامانه اول مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071970 تماس حاصل فرمایید.
پاسخگویی از ۸ صبح تا 12 شب، حتی ایام تعطیل
مشاوره تخصص ماست.