30 بهمن 1395

مدارک تحصیلی مورد پذیرش در دکتری ایمونولوژی-اول مشاور


درباره اهمیت علمی رشته ایمونولوژی همین بس که در صحنه رقابت‌های علمی، آموزشی و تحقیقاتی، مجله‌های علمی ایمنی‌شناسی گوی رقابت را ربوده و حرف اول را در بین مجلات پژوهشی و آموزشی می‌زنند. همچنین در بین دانشمندان و محققانی که تاکنون موفق به دریافت جایزه نوبل گردیده‌اند، بیشترین سهم به این رشته اختصاص داده شده است.
اگر چه امروزه به برکت توسعه و پیشرفت ایمونولوژی، خاطره تلخ بیماریهای عفونی و رنج و آلام ناشی از مرگ و میر جمعیت های انبوه انسانی رنگ باخته است، اما هنوز وجود مشکلات و بیماریهایی نظیر سرطان ها، آلرژی ها، ناباروری ها، مشکلات دوران پیری و کهنسالی، بیماریهای نقص ایمنی مادرزادی، بیماری های خودایمن و موضوع پیوند اعضاء به عنوان معضلات بهداشتی و سلامت جامعه، آینده بسیار پرمسئولیتی را برای متخصصین این رشته به تصویر می کشد.

در دفترچه دکتری تخصصی وزارت بهداشت لیستی از مدارک تحصیلی مورد پذیرش در رشته مورد نظر و همچنین دروس امتحانی رشته ها به همراه ضرایب گردآوری شده است که مدارک مورد پذیرش و دروس امتحانی و ضرایب برای رشته ایمونولوژی به صورت زیر می باشد:
مدارک مورد پذیرش:
کارشناسی ارشد ایمنی شناسی پزشکی، ایمنی شناسی، پاتوبیولوژی، خون شناسی آزمایشگاهی و بانک خون، بیو شیمی بالینی، میکروب شناسی پزشکی، انگل شناسی پزشکی، زیست شناسی (کلیه گرایشها غیر از گرایش علوم گیاهی)، قارچ شناسی پزشکی، ویروس شناسی پزشکی، باکتری شناسی پزشکی، زیست فناوری پزشکی، ژنتیک انسانی، ایمونوژنتیک، بیوتکنولوژی، دکترای عمومی پزشکی، داروسازی، دندان پزشکی، دکترای حرفه ای علوم آزمایشگاهی، دکترای حرفه ای دامپزشکی، بیوفیزیک.
دروس امتحانی به همراه ضرایب:
ایمنی شناسی (ضریب ۵)، بیوشیمی عمومی (ضریب ۵/۱)، ژنتیک مولکولی پزشکی (ضریب ۵/۱).

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با مشاورین متخصص ما در سامانه اول مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071970 تماس حاصل فرمایید.
پاسخگویی از ۸ صبح تا 12 شب، حتی ایام تعطیل
مشاوره تخصص ماست.