30 بهمن 1395

دکترای ایمونولوژی-اول مشاور

دوره ی دکترای تخصصی ایمونولوژی بالاترین مقطع تحصیلی می باشد. و فارغ التحصیلان بعد از اتمام این دوره می توانند آزمایشگاه ایمونولوژی تاسیس کنند. و در این دوره یکسری از مدارک مورد پذیرش از مقطع ارشد می توانند در دکترای تخصصی ایمونولوژی شرکت کنند.
تقریبا تعدادی از دانشگاههای علوم پزشکی در دکترای تخصصی ایمونولوژی پذیرش دانشجو دارند. ایمونولوژی جزء یکی از بهترین رشته های پیراپزشکی است که مورد علاقه بسیاری از داوطلبین است.
مدارک تحصیلی مورد پذیرش و دروس امتحانی و ضرایب هر یک از دروس در دکتری ایمونولوژی:
در دفترچه دکتری تخصصی وزارت بهداشت لیستی از مدارک تحصیلی مورد پذیرش در رشته مورد نظر و همچنین دروس امتحانی رشته ها به همراه ضرایب گردآوری شده است که مدارک مورد پذیرش و دروس امتحانی و ضرایب برای رشته ایمونولوژی به صورت زیر می باشد:
مدارک مورد پذیرش:
کارشناسی ارشد ایمنی شناسی پزشکی، ایمنی شناسی، پاتوبیولوژی، خون شناسی آزمایشگاهی و بانک خون، بیو شیمی بالینی، میکروب شناسی پزشکی، انگل شناسی پزشکی، زیست شناسی (کلیه گرایشها غیر از گرایش علوم گیاهی)، قارچ شناسی پزشکی، ویروس شناسی پزشکی، باکتری شناسی پزشکی، زیست فناوری پزشکی، ژنتیک انسانی، ایمونوژنتیک، بیوتکنولوژی، دکترای عمومی پزشکی، داروسازی، دندان پزشکی، دکترای حرفه ای علوم آزمایشگاهی، دکترای حرفه ای دامپزشکی، بیوفیزیک.
دروس امتحانی به همراه ضرایب:
ایمنی شناسی (ضریب ۵)، بیوشیمی عمومی (ضریب ۵/۱)، ژنتیک مولکولی پزشکی (ضریب ۵/۱).

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با مشاورین متخصص ما در سامانه اول مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071970 تماس حاصل فرمایید.
پاسخگویی از ۸ صبح تا 12 شب، حتی ایام تعطیل
مشاوره تخصص ماست.