26 بهمن 1395

آزمون لیسانس به پزشکی-اول مشاور

پذیرش دانشجوی پزشکی در بیش از ۱۷۰ دانشکده پزشکی جهان از مقطع کارشناسی می باشد و شماری از برترین دانشکده های پزشکی دنیا مانند هاروارد، جان هاپکینز و پنسیلوانیا نیز در میان این دانشکده ها قرار دارند. اما در ایران پذیرش دانشجو برای رشته های پزشکی همزمان با کنکور سراسری بوده و همزمان با دیگر رشته ها ، نفرات برتر می توانند به رشته محبوب پزشکی وارد شوند.در ایران پیشنهاد پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی از سال های قبل از انقلاب وجود داشت اما اولین دوره پذیرش در سال ۱۳۸۶ با شرایط خاص و صرفا برای جذب دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان صورت گرفت.
به این صورت که مدارک مورد پذیرش مربوط به رشته های علوم پزشکی و معدل کارشناسی بالای ۱۶ و مدل کل دیپلم بالای ۱۸ و شرایط سنی داوطلبین هم ۲۵ سال عنوان شد. ظرفیت پذیرش نیز برای داوطلبان بین ۳۰ تا ۵۰ نفر در نظر گرفته شد. ۷۰ درصد آزمون به صورت کتبی و ۳۰ درصد به صورت شفاهی صورت گرفت. اما نکته منفی آن اعلام عمومی پذیرش آزمون لیسانس به پزشکی و منابع آن در دی ماه و برگزاری آزمون در بهمن ماه همان سال بود که آمادگی برای این آزمون را بسیار سخت و دشوار کرد.
عملا این آزمون در آن سال از حالت استاندارد خارج شد. در دوره های بعدی تغییراتی اعمال شد که شرایط را اندکی بهبود بخشید. نکته اصلی در این بهبودی توانایی شرکت کردن کلیه مدارک کارشناسی رشته های علوم ریاضی و فنی و علوم تجربی در این آزمون بوده است.

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با مشاورین متخصص ما در سامانه اول مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071970 تماس حاصل فرمایید.
پاسخگویی از ۸ صبح تا 12 شب، حتی ایام تعطیل
مشاوره تخصص ماست.