آزمون MCAT چیست و چرا مهم است؟
21 بهمن 1395

آزمون MCAT چیست و چرا مهم است؟

آزمون MCATمخفف عبارت ( Medical College Admission Test ) به معنی آزمون پذیرش دانشگاه پزشکی می باشد و برای پذیرش در بیشتر دانشکده¬های پزشکی لازم است. این آزمون کامپیوتری است و تست ها، مهارت علوم فیزیک و زیستی، استدلال کلامی و نگارش را مورد سنجش قرار می دهد. در سال۲۰۱۵ ، AAMC بخش¬های جدید فیزیولوژی، اصول اجتماعی و زیستی رفتار و تعامل اجتماعی را اضافه کرد. این بخش توانایی شما در درک تاثیر اجتماعی فرهنگی، زیستی و روانی بر رفتار و تعاملات اجتماعی را می سنجد و در کنار آن ها چگونگی فرایند احساسات و اضطراب را هم ارزیابی می کند. قبل از سال 2007 این آزمون به صورت کاغذی برگزار می شد و حدودا 7 ساعت و 33 دقیقه زمان نیاز داشت اما از آن پس این آزمون به صورت کامپیوتری برگزار شد و زمان آن کوتاه تر شد و به 4 تا 5 ساعت کاهش یافت .
مسئولین پذیرش از آزمون MCAT برای پیش بینی موفقیت شما در دانشکده پزشکی استفاده می¬کنند. این آزمون مهارت هایی را که در آن جا به کار خواهید برد می سنجند که شامل علوم پایه، استدلال کلامی و توانایی نگارش می¬شود. MCAT به عنوان یکی از آزمون¬های چالش برانگیز استاندارد معروف است.
در کانادا بیشتر دانشکده ها با سخت گیری تمام این آزمون را ارزشیابی می¬کنند. بعضی از آن¬ها حد نصاب حداقل را بسیار بالا در نظر می گیرند. در نظر داشته باشید که برای تحصیل در رشته پزشکی انگلستان بعد از گذراندن سه سال تحصیلی از چهار سال لیسانس مرتبط پزشکی می توان در آزمون شرکت کرد و فقط ارائه این مدرک بدون داشتن لیسانس مرتبط برای پذیرش و ثبت نام کافی نیست.
خصوصیات آزمون
این آزمون آزمونی استاندارد و چند گزینه¬ای است که برای سنجش مهارت های مختلف شما همانند Problem Solving ، Critical thinking ، دانش طبیعی، رفتارشناسی و علوم اجتماعی را بررسی می کند.
از April سال ۲۰۱۵ موسسه AAMC نسخه جدیدی از این تست طراحی شد که در ۴ بخش به شما نمره می دهد:
خصوصیات زیستی و زیست شیمی موجودات زنده
اساس شیمی و فیزیک سیستم های زیستی
اساس رفتاری مهارت های روانشناسی ، اجتماعی و زیستی

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با مشاورین متخصص ما در سامانه اول مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071970 تماس حاصل فرمایید.
پاسخگویی از ۸ صبح تا 12 شب، حتی ایام تعطیل
مشاوره تخصص ماست.