نحوه نمره دهی در GRE-اول مشاور
20 بهمن 1395

نحوه نمره دهی در GRE-اول مشاور

نمره نهایی این بخش میانگین نمرات دو انشا می باشد که هر کدام از 0 تا 6 متغیر هستند. در نتیجه نمره ی نهایی داوطلب از 0 تا 6 و با فاصله های نیم نمره ای خواهد بود.
این بخش توانایی نگارش تحلیلی شما را می سنجد در نتیجه معیارهای زیر در نمره ی شما تاثیر گذار خواهد بود.
- Critical thinking skills (the ability to reason, assemble evidence to develop a position and communicate complex ideas)
- Control of grammar
- Mechanics of writing (e.g., spelling)

نحوه نمره دهی در GRE
نمرات آزمون جی آر ای به صورتی که در جدول مشاهده می کنید ارائه می شود:
بخش نمره

نگارش تحلیلی (یک بخش شامل دوقسمت) 6
(با فاصله های نیم نمره ای)

مهارت محاسباتی 170-130
(با فاصله های یک نمره ای)

مهارت  زبانی (دوبخش) 170-130
(با فاصله های یک نمره ای)

• در هر آزمون ممکن است بخشی (نمره ای به آن تعلق نمی گیرد) پس از بخش نگارش تحلیلی به صورت نامشخص در بین سوالات اصلی قرار بگیرد که به آن unscored section می گویند.
• در هر آزمون ممکن است بخشی (نمره ای به آن تعلق نمی گیرد) در پایان آزمون با هدف تحقیقاتی گنجانده شود که به آن research section می گویند.
• اگر در بخشی به هیچ سوالی پاسخی داده نشود، هیچ نمره ای به آن بخش تعلق نخواهد گرفت.
کارنامه GRE
درحالی که در آزمون جی آر ای کتبی حداقل شش هفته زمان نیاز است تا برگه ها تصحیح و کارنامه ها آماده ی ارائه شوند، در آزمون جی آر ای کامپیوتری داوطلب می تواند در همان محل برگزاری آزمون نمره ی غیررسمی بخش های استدلال کمی و کیفی را مشاهده کند. اما به دلیل زمان بر بودن تصحیح بخش نگارش تحلیلی، کارنامه ی اصلی بعد از 10 الی 15 روز آماده می شود.
پس از تصحیح آزمون، ETS ایمیلی را برای شرکت کننده ارسال می کند تا او را از آماده بودن کارنامه مطلع سازد. همچنین کارنامه ی داوطلب به دریافت کنندگانی که از قبل مشخص شده بودند نیز فرستاده می شود.
اعتبار نمره ی کسب شده در آزمون جی آر ای به مدت پنج سال می باشد. یکی از خصوصیات آزمون جی آر ای ویژگی Score Select می باشد که این امکان را به شرکت کننده می دهد تا تنها نمره ی مد نظر خود را به سازمان مورد نظر ارسال نماید در نتیجه داوطلب در هنگام آزمون استرس کمتری را متحمل می شود چرا که در صورت عملکرد ضعیف می تواند دوباره این آزمون را امتحان کند.

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با مشاورین متخصص ما در سامانه اول مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071970 تماس حاصل فرمایید.
پاسخگویی از ۸ صبح تا 12 شب، حتی ایام تعطیل
مشاوره تخصص ماست.