تاثیر آزمون GRE در پذیرش تحصیلی-اول مشاور
20 بهمن 1395

تاثیر آزمون GRE در پذیرش تحصیلی-اول مشاور

مقایسه معدل و توانایی علمی متقاضیان برای تحصیل با توجه به ریزنمرات و دانشگاه محل تحصیل آنها برای کمیته های علمی دانشگاه ها به دلیل وجود دانشجویان بین المللی دارای سوابق تحصیلی از کشورهای مختلف و با سیستم آموزشی متفاوت، بسیار دشوار خواهد بود. به همین دلیل دانشگاه ها عموما به مدرک GRE به عنوان نمره استاندارد علمی متقاضیان نگاه می کنند. با اینکه ممکن است ارایه مدرک GRE برای برخی دانشگاه¬ها در آمریکا و کانادا اجباری نباشد، این مدرک علمی برای متقاضیان زیر توصیه می گردد:
1. متقاضیان دارای معدل علمی پایین تر از 16
2. متقاضیان فارع التحصیل از دانشگاه های غیردولتی و یا غیرانتفاعی
3. متقاضیان اخذ بورسیه تضمینی از دانشگاه ها
نمره GRE مورد قبول دانشگاه های کانادا و آمریکا چه نمره ای می باشد؟
نمره قابل قبول GRE برای دانشگاه های سطح بالاتر بیشتر است. ولی معمولا مدرک GRE با معدل نزدیک با موارد زیر یک نمره مناسب برای مقطع دکتری خواهد.
• Writing: 4
• Verbal: 520
• Quantitative: 720
هدف از آزمون GRE چیست؟
هدف آن سنجش توانایی ها و معلومات فارغ التحصیلان می باشد. این آزمون معمولا برای ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر از کارشناسی مورد نیاز می باشد. دانشگاه های آمریکایی و کانادایی معمولا داشتن نمره بالا در این آزمون را یکی از شرایط ادامه تحصیل قرار می دهند زیرا آنها معتقدند که دانشجویان علاوه بر یاد گرفتن مطالب علمی و تخصصی بایستی در زمینه سیاسی، قدرت استنتاج و درک متون عمومی دشوار را کسب کرده باشند.

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با مشاورین متخصص ما در سامانه اول مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071970 تماس حاصل فرمایید.
پاسخگویی از ۸ صبح تا 12 شب، حتی ایام تعطیل
مشاوره تخصص ماست.