20 بهمن 1395

آزمون تافل کتبی (کاغذی)-اول مشاور


آزمون تافل مبتنی بر کاغذ (Paper Based ) مانند دیگر آزمون ها به روش سنتی است و دارای 4 بخش است و رنج نمره آن بین 310 تا 677 است . معمولا برای پذیرش در دانشگاه هایی که مدرک تافل لازم دارند، متقاضی باید حداقل نمره 550 را کسب کرده باشد .
نحوه امتیاز دهی آزمون تافل کتبی ( کاغذی ) به شرح زیر است:
1- بخش شنیداری 50 پرسش 35 دقیقه
2- بخش ساختار و نگارش 40 پرسش 25 دقیقه
3- درک مطلب 50 پرسش 55 دقیقه
بخش شنیداری:
این بخش از تافل توانایی شما را در درک مکالمه‌های انگلیسی آمریکایی مورد سنجش قرار می‌دهد. این بخش خود به سه قسمت تقسیم می‌شود. قسمت اول این بخش (Part A) شامل مکالمه‌هایی کوتاه می‌باشد که بین دو نفر صورت می‌گیرد و پس از پایان هر مکالمه پرسشی مبنی بر اینکه چه چیزی بین این دو نفر رد و بدل شده است و یا پرسشی در مورد زمان یا مکان این مکالمه، مطرح می‌شود.
در قسمت دوم (Part B) مکالمه‌های گسترده‌تری بین دو یا چند نفر انجام می‌شود و قسمت سوم (Part C) نیز دربرگیرنده نطق‌ها و سخنرانی‌هایی است که بیشتر حول و حوش موضوعات دانشگاهی و آکادمیک می‌باشد.
بخش ساختار و نگارش:

این بخش دو دسته از سؤالات را در بر می‌گیرد و هر دو دسته برای سنجش توانایی شما در تشخیص گرامر و ساختار صحیح در یک متن طراحی شده‌اند. در دسته اول سؤالات (ساختار یا Structure) شما باید ساختار صحیح و ترتیب لغات را تشخیص دهید. این دسته از سؤالات از یک جمله با یک یا چند جای خالی تشکیل شده است و شما باید گزینه‌ای را که به بهترین نحو جمله را تکمیل می‌کند، انتخاب کنید. در دسته دوم سؤالات (نگارش یا Written Expression) هم شما با جملات کاملی روبرو می‌شوید که زیر چهار تا از کلمات آنها خط کشیده شده است و شما باید کلمه یا عبارت نادرست را شناسایی کنید.
درک مطلب:
مهارت کافی در درک متون انگلیسی و نیز دایره لغات خوب، کلید موفقیت در همه بخشهای تافل محسوب می‌شود، اما در این بخش این مهارتها بطور خاص مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. این بخش از آزمون تافل معمولاً شامل پنج متن در زمینه‌های علمی و دانشگاهی می‌باشد و به دنبال هر متن 10 پرسش مطرح می‌شود. همه اطلاعاتی که برای پاسخ به پرسشها نیاز دارید در داخل متنها گنجانده شده است و شما نیاز به پیش‌زمینه علمی خاصی ندارید.
بخش نوشتاری (writing):
شامل سوال نمی باشد و فرد باید درباره موضوعی که گفته شده متنی بنویسد . رنج نمره این قسمت بین 0 تا 6 است . البته نمره این قسمت در نمره کل آزمون تاثیری ندارد و بیشتر دانشگاه ها برای این قسمت سقفی تعیین نمی کنند . متقاضی در این بخش باید 300 کلمه را به کار ببرد و معمولا 30 دقیقه فرصت در اختیار وی قرار می گیرد . یادداشت برداری در این روش غیر مجاز است . آزمون تافل کتبی ( کاغذی ) به صورت چند جوابی است و نمره منفی ندارد .
هزینه ثبت نام آزمون تافل کتبی ( کاغذی ) حدودا 75 دلار است .تافل کتبی در سال شش بار در ایران برگزار می شود.
نحوه نمره دهی آزمون تافل کتبی ( کاغذی ) به شرح زیر است :
در آزمون تافل ( TOEFL ) ابتدا نمره هر قسمت از امتحان محاسبه می شود، سپس نمره هر قسمت با دیگری جمع شده و حاصل در عدد 10 ضرب می شود ، در انتها عدد حاصل را بر 3 تقسیم می کنند . عدد به دست آمده نمره متقاضی از امتحان می باشد .

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با مشاورین متخصص ما در سامانه اول مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071970 تماس حاصل فرمایید.
پاسخگویی از ۸ صبح تا 12 شب، حتی ایام تعطیل
مشاوره تخصص ماست.