20 بهمن 1395

آشنایی با آزمون تافل اینترنتی TOEFL IBT- اول مشاور


این آزمون در اواخر ۲۰۰۵ معرفی شد و به میزان قابل توجهی جایگزین دو نوع دیگر «مبتنی بر کامپیوتر» و «مبتنی بر کاغذ» گردید. این آزمون ابتدا در کشورهای آمریکا، کانادا، فرانسه، آلمان و ایتالیا برگزار گردید و از سال ۲۰۰۶ به کشورهای دیگر نیز به تدریج راه یافت. در این نوع آزمون شرکت‌کنندگان بایستی در تاریخ‌های مشخص شده در محل حوزه آزمون حضور پیدا کرده و از طریق اینترنت آزمون را برگزار کنند. اعتبار مدرک این آزمون با مدارک امتحانات تافل قدیمی یکسان است ولی این آزمون دارای تفاوت‌هایی می‌باشد که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
برخلاف تافل قدیمی که بیشتر تاکید بر روی گرامر بود، این آزمون تمامی مهارت‌های زبانی را پوشش می‌دهد.
فاصله زمانی بین شرکت در آزمون و دریافت نتیجه بر روی اینترنت حدود دو هفته می‌باشد.
این آزمون هر ماه چند بار برگزار شده و داوطلبان آزادی عمل بیشتری در انتخاب تاریخ آزمون دارند.
این آزمون ۴ ساعته بوده و دارای ۴ بخش است. هر بخش ممکن است یک یا حتی چند مهارت را مورد آزمایش قرار دهد. یادداشت برداری در این روش بر خلاف روش مبتنی بر کاغذ مجاز است و انتخاب سوالات تقریبا به صورت تصادفی است.
نمره کسب شده در این آزمون توسط متقاضی به مدت دو سال معتبر است و متقاضی بعد از دو سال باید دوباره در آزمون شرکت کند.
نمرات تافل بالای 650-600 عنوان نمره‏های قطعی قبولی تلقی می‏ شوند ولی برخی از دانشگاه‏ها نمرات 500 تا 600 را نیز بر اساس شرایط خاص خودبه عنوان نمره قبولی تلقی می‏کنند.
شرکت در آزمون تافل برای افرادی لازم است که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند و زبان دانشگاه محل تحصیل آنها انگلیسی است . البته بعضی از دانشگاه ها در سایر کشور ها افراد متقاضی تحصیل در خارج را بدون داشتن مدرک زبان پذیرش می کنند اما در خود کشور و قبل از شروع دوره تحصیلی ، دانشجو را ملزم به شرکت در کالج های زبان انگلیسی می کنند .توصیه ما این است که متقاضیان عزیز مدرک زبان خود را در ایران بگیرند تا هزینه زندگی و هزینه تحصیل کمتری بپردازند . حداقل مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در خارج از کشور از سوی هر دانشگاه به طور جداگانه و در قسمت شرایط اخذ پذیرش ذکر می شود.

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با مشاورین متخصص ما در سامانه اول مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071970 تماس حاصل فرمایید.
پاسخگویی از ۸ صبح تا 12 شب، حتی ایام تعطیل
مشاوره تخصص ماست.