ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد آزاد97/98
01 آذر 1396

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد آزاد97/98

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد97/98:

داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد 97 باید توجه داشته باشند که حتماً زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97 را از دست ندهند تا بتوانند خود را برای کنکور 97 آماده نمایند . از آنجا که کنکور کارشناسی ارشد 97 سراسری با کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد 97 ادغام شده است شما فقط یک کنکور را شرکت نموده و جهت انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری و انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می توانید به صورت جداگانه اقدام نمایید.توجه داشته باشید که زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 97 سراسری و دانشگاه آزاد 6و7 اردیبهشت می باشد و در خرداد ماه کارنامه کنکور کارشناسی ارشد 96 منتشر شده وداوطبان می توانند جهت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 97 در دانشگاه سراسری و آزاد به طور جداگانه اقدام نمایند.

داوطالبان و متقاضیان تحصیلات تکمیلی دانشگاه ازاد برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد بایستی درکنکور کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد شرکت نمایند.کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد در سال های نچندان دور به طور مستقل و از طریق معاونت سنجش دانشگاه ازاد صورت میگرفت ولی در سال های اخیر کنکور کارشناسی ارشد سراسری ادغام گردیده است ودر واقع یک ازمون مشترک در مقطع ارشد برگزار میشود و داوطلبان براساس رتبه کسب شده در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد شرکت می نمایند.

نحوه و زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد همزمان با ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری  می باشد و از طریق سایت سازمان سنجش صورت می پذیرد.

داوطلبان باید در زمان اعلام شده که به طور معمول اواخر اذر ماه می باشد اقدام به ثبت نام در کنکور ارشد نمایند.با تفاوت اینکه پس از اعلام نتایج ازمون کارشناسی ارشد داوطلبانی که تمایل به تحصیل در دانشگاه ازاد را دارند باید به طور جداگانه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد را انجام دهند.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد از طریق سایت دانشگاه ازاد میباشد و داوطلبان عزیز میتوانند بر اساس رتبه و علاقه خود 100 رشته محل را در مجموعه امتحانی خود انتخاب نمایند.

برای انجام انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد داوطلبان باید کارت اعتباری انتخاب رشته ارشد دانشگاه ازاد را خریداری

نمایند و با وارد کردن شناسه و رمز عبور وارد صفحه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد شوند.

  تمامی دانشجویان و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی می توانند در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی در آزمون ورودی شرکت نمایند.

دارندگان مدرک معادل دوره کارشناسی در صورتی که مشمول آئین نامه شماره ۷۷۶۳۳/۲ مورخ ۹۲/۵/۲۸ که توسط معاون آموزشی وزارت متبوع ابلاغ شده، باشند می توانند در آزمون شرکت نمایند.

 مؤسسات برای پذیرش دانشجو در مهرماه از داوطلبانی می توانند پذیرش به عمل آورند که حداکثر تا سی و یکم شهریورماه همان سال (سال ۱۳۹۷) فارغ التحصیل شوند. تاریخ فارغ التحصیلی برای داوطلبانی که شروع تحصیل آنان در صورت وجود ظرفیت نیمسال دوم است، سی ام بهمن ماه همان سال (سال ۱۳۹۷) خواهد بود.

پذیرفته شدگان قطعی (نهایی) رشته‌های دوره روزانه سال ۱۳۹۶ چه در دانشگاه محل قبولی ثبت نام کرده و چه ثبت نام نکرده باشند در صورتی که در آزمون سال ۱۳۹۷ شرکت نمایند حق انتخاب رشته‌های دوره روزانه را نخواهند داشت.

تمامی داوطلبان در تمامی رشته‌های امتحانی یک دفترچه سوال و یک پاسخنامه دریافت خواهند کرد.

·  در رشته‌های امتحانی برنامه‌ریزی شهری، منطقه‌ای و مدیریت شهری (کد ۱۳۵۰)، طراحی شهری (کد ۱۳۵۱)، معماری (کد ۱۳۵۲)، نمایش عروسکی (کد ۱۳۵۶)، هنرهای نمایشی و سینما (کد ۱۳۵۷)، هنرهای تصویری و طراحی (کد ۱۳۵۸)، هنرهای موسیقی (کد ۱۳۶۰)، طراحی صنعتی (کد ۱۳۶۲)، طراحی پارچه و لباس (کد ۱۳۶۴) از داوطلبانی ‌که‌ با توجه‌ به‌ نمره‌ اکتسابی،‌ مجاز به انتخاب ‌رشته ‌شده و فرم انتخاب رشته اینترنتی را نیز تکمیل نموده باشند، تا چند برابر ظرفیت آزمون عملی/ تشریحی/ پروژه به عمل خواهد آمد.

 سایر شرایط و ضوابط در دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد ناپیوسته) درج خواهد شد.

·  هر داوطلب علاوه بر رشته امتحانی اصلی، در صورت داشتن شرایط (طبق مندرجات دفترچه راهنما که در زمان ثبت‌نام منتشر می‌گردد) می‌تواند در یکی از رشته‌های امتحانی شناور که (در جدول رشته‌های امتحانی با علامت * مشخص شده)، به عنوان رشته امتحانی دوم ثبت نام نمایند.

معرفی منابع کنکور کارشناسی ارشد 97:

داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد 97 قبل از شروع به مطالعه باید اطلاع دقیقی از دروس و ضرایب رشته ی مورد نظر خود داشته باشند و پس از تهیه ی منابع اصلی به دنبال منابع کمک آموزشی مناسب باشند.

از آنجا که برای هر درس چندین منابع کمک آموزشی خوب وجود دارد، شما باید بهترین کتاب کمک آموزشی و تستی را تهیه فرمائید و آن را مرور نمائید تا بتوانید نتیجه ی خوبی در کنکور کارشناسی کسب نمائید. بنابراین پیشنهاد می گردد با مشاورین کنکور کارشناسی ارشد مرکز تماس حاصل فرمائید تا اطلاع دقیقی از بهترین کتاب های کمک آموزشی و تستی هر رشته را به شما بیان نموده و شما را راهنمایی نمایند. توجه داشته باشید که شما می توانید با استفاده از تجربیات مشاوران مرکز، در کمترین زمان ممکن،بیشتری زمان مطالعه با کیفیتی بالا داشته باشید و در نتیجه بهترین رتبه را در کنکور کارشناسی ارشد 97 داشته باشید.

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد:

بسیاری از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد به فکر قبولی راحت در دانشگاه می باشند و می خواهند به صورت بدون کنکور به ادامه تحصیل خود بپردازند بنابراین اگه شما شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد داشته باشید می توانید اقدام به ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد 97 نمایید . شما می توانید جهت اطلاع دقیق از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری، آزاد و یا پردیس خودگران با مشاورین ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد مرکز تماس حاصل فرمایید تا اطلاع دقیقی از شرایط و زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد 97 در اختیار شما قرار داده و شما را راهنمایی نماییم تا بتوانید به راحتی به تحصیل خود در ، کارشناسی ارشد بپردازید.

مشاوره کنکور کارشناسی ارشد 97:

متأسفانه بسیاری از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد 97، با نحوه ی شرکت و آماده سازی در کنکور ارشد 97 آشنا نیستند و در نتیجه نمی توانند رتبه ی قبولی را کسب نمایند و در نتیجه در دانشگاه خوبی قبول نمی شوند. بنابراین اطلاع از دروس و ضرایب کنکور کارشناسی ارشد در هر رشته و منابع کمک آموزشی خوب به شما کمک خواهد کرد که در کنکور 97 درصد دروس شما بالاتر رفته و در نتیجه رتبه ی بهتری را کسب خواهید کرد.

نفرات برتر کنکور کارشناسی ارشد هر سال بر این باور بوند که علاوه بر استفاده از منابع کمک آموزشی خوب، شرکت در آزمون های آزمایشی مناسب به آن ها کمک کرده است تا نتیجه ی خوبی را در کنکور کسب کرده باشند. بنابراین شما می توانید با یک برنامه ریزی صحیح و گام به گام، خود را برای کنکور کارشناسی ارشد 97 آماده نمائید.

ذکر مهم برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد ۹۷:

بر اساس بخشنامه شماره ۴۷/۲ مورخ ۸۳/۱/۱۰ معاون محترم آموزشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری با توجه به محدود بودن امکانات دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و نیز ضرورت توزیع عادلانه امکانات مذکور بین متقاضیان، هر یک از داوطلبان ورود به آموزش عـالی در هـر یـک از مقاطع تحصیلی تنها برای یک‌بار می‌توانند از امکانات دولتی استفاده نمایند. لذا پذیرفته شدن برای بار دوم در دوره‌های روزانه مسـتلزم پرداخـت شهریه معادل دوره شبانه خواهد بود.

 

 

شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان کارشناسی ارشد

 

داوطلبان لازم است دارای شرایط عمومی و اختصاصی به شرح ذیل بوده و ازلحاظ مقررات وظیفه عمومی منعی نداشته باشند.

شرایط عمومی:

الف) اعتقاد به اسلام یا یکی از ادیان آسمانی دیگر.

ب) عدم احراز ملتزم نبودن نسبت به احکام عملی اسلام (انجام دادن واجبات و پرهیز کردن از محرمات(

شرایط اختصاصی:

الف) داشتن مدرک کارشناسی (لیسانس) یا کارشناسی ارشد (فوق‌لیسانس یا دکترای حرفه‌ای) یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسـی کـه مـدرک مذکور مورد تأیید شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد.

ب) بر اساس مصوبه جلسه ۳۳۴ مورخ ۷۵/۱۱/۷ شورای برنامه‌ریزی آموزش عالی به فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی معتبر خارجی که به دلیـل کیفیت (اعتبار دانشگاه و محتوای درسی) به مدرک فارغ‌التحصیلی ارزشیابی شده آنان عنوان معادل تعلق‌گرفته است، اجازه داده می‌شود که در ایـن آزمـون ثبت‌نام و شرکت نمایند.

پ) بر اساس مصوبه جلسه ۳۶۸ مورخ ۷۴/۱۱/۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد مدارک تحصیلی صادرشده توسط مدیریت یکی از حوزه‌های علمیـه قـم و خراسان، فضلا و طلاب حوزه‌های علمیه که بر اساس مدرک صادرشده توسط مدیریت یکی از حوزه‌های علمیه قم و خراسان دوره سطح ۲ را گذرانده‌اند و یا تا تاریخ ۹۶/۶/۳۱ فارغ‌التحصیل می‌شوند، منحصراً می‌توانند در هر یک از کد رشته‌های امتحانی گروه علوم انسانی ثبت‌نام و در آزمـون آن شـرکت نماینـد و در صورت پذیرفته شدن مشروط به گذراندن دروس پیش‌نیاز به تشخیص گروه آموزشی ادامه تحصیل دهند. بدیهی است این دسته از داوطلبان باید تصویر مدرک فراغت از تحصیل خود را که توسط یکی از مدیریت‌های حوزه علمیه قم و یا حوزه علمیه خراسان صادر گردیده است در اختیار داشته باشند.

ت) پذیرفته‌شدگان نهایی دوره روزانه آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی سال ۱۳۹۵(اعم از پذیرفته‌شدگان در شهریورماه و یا پذیرفته‌شدگان در مرحلـه تکمیـل ظرفیت) حق ثبت‌نام و شرکت در این آزمون را ندارند.

ث) دانشجویان سال آخر و دانش‌آموختگان مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته که از تاریخ ۸۶/۶/۳۱ به بعد فارغ‌التحصیل شده‌اند، درصورتی‌که معـدل آنـان کمتر از ۱۲ باشد، حق ثبت‌نام و شرکت در این آزمون را ندارند.

ج) پذیرفته‌شدگان دوره روزانه با توجه به تعهدات آموزش رایگان باید برابر طول مدت تحصیل دوره کارشناسی ارشد، در موقع ثبت‌نام تعهد بسپارند تا در محلـی که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در صورت نیاز تعیین می‌کند به خدمت اشتغال ورزند.

چ) وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به هیچ‌یک از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد بورس تحصیلی اعطاء نمی‌نماید.

 ح) بهره‌مندان از مزایای صندوق‌های رفاه دانشجویان چنانچه قصد ادامه تحصیل در مقطع بالاتر را داشته باشند، می‌توانند با سپردن تضمین کافی (بـه تشـخیص صندوق‌های رفاه دانشجویان) به صندوق‌های مذکور، انجام تعهد خود را به بعد از خاتمه مقطع تحصیلی جدید موکول نمایند.

 

 

شماره های دفتر اموزش:02166908341و 02166437736