ثبت نام کنکور سراسری 97
06 مهر 1396

ثبت نام کنکور سراسری 97

کنکوری ها باید بدانید ازمون خوب ازمونی نیست که روی چند سوال خاص تمرکز کنید و از حل کردن انها خوشحال شوید بلکه ازمونی است که به سوالات ساده و متوسطی که میتوانید به سادگی پاسخ دهید پردازیدواگر وقت اضافه اوردید به ان سوالاتزمان گیر یا دشوار اختصاص دهید.

نکته مهم دیگری که حائز اهمیت است حفظ تعادل روحی و روانی در طول ازمون است. چراکه با از دست دادن تعادل سوالاتی را که هم میتوانستید پاسخ دهید دیگر نمیتوانید پاسخ دهید اما از همه مهمتر مدیریت زمان صحیح است.

بنابر اطلاعیه سازمان سنجش زمان ثبت نام کنکور سراسری 97 از 1بهمن ماه شروع میشود و تا 8بهمن ماه ادامه دارد.که معمولا مهلت ثبت نام کنکور سراسری 97 بعد از چند روز تمدید میشود.اما بهتر است داوطلبان سریعا ثبت نام را در روزهای تععین شده انجام دهند و ثبت نام خود رئ به روزهای پایانی و تمدید شده موکول ننمایند.

زمان ثبت نام کنکورسراسری 97 از نیمه دوم بهمن ماه آغاز میشود.

ثبت نام از طریق وب سایت سازمان سنجش و به صورت کاملا اینترنتی بدون نیاز به مراجعه حضوری انجام میشود.

دونکته مهم قبل از ثبت نام:

در دست داشتن 1.کد سوابق تحصیلی دیپلم

2. کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی

داوطلبان با خرید کارت اعتباری از سایت سازمان سنجش میتوانندثبت نام خود رو اغاز کنند.

برای ثبت نام در کنکور 97 داوطلب باید حداقل دارای مدرک دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم 4ساله نظام قدیم ویا دیپلم و فوق دیپلم باشد.معدلم هم در کنکور سراسری 97 بی تاثیر نیست.

مطابق با شرایط هر ساله داوطلبان میتوانند در گروهای ازمایشی مختلف کنکور سراسری 97 ثبت نام کنند.این گروه ها عبارتند از:

1.ریاضی 2. تجربی 3.انسانی 4.زبان وهنر

داوطلبان باتوجه به رشته تحصیلی خود باید دریکی از گروه ها ی ازمایشی ثبت نام نمایند ودر کنکور سراسری 97 شرکت کنند.

ودر صورت تمایل با داشتن مدارک مورد نیاز در یکی از رشته های زبان یا هنر (در صورت تمایل در هر دو رشته) ثبت نام کنند که کارت اعتباری آن جداگانه باید خریداری شود.

زمان برگزاری کنکور سراسری 97 اوایل تیرماه است و زمان اعلام نتایج کنکور سراسری 97 دهه دوم مرداد ماه خواهد بودو نتایج نهایی کنکور 97 هم دهه سوم شهریور ماه اعللام خواهد شد.

دانستن تمام نکاتی که بایستی در ثبت نام و مراحل کنکور انجام گیرد یکی از مواردی است که میزان اضطراب را تا حدودی از داوطلبان کم میکند که میتوانند با ذهنی باز و متمرکز به مطلعه بپردازند و خود را برای کنکور موفق اماده کنند.

شرایط خاص شرکت در کنکور سراسری 97:

1.تمام افرادی که از سال64 به بعد 2بار در کنکور سراسری سال های مختلف شرکت کردند ودر دانشگاه های روزانه پذیرفته شده اند دیگر حق شرکت در کنکور 97 را ندارند.

2.داوطلبی که در دوره روزانه در یکی از مقاطع کاردانی/ کارشناسی/ کارشناسی ارشد/ دکتری دانشجو میباشد دیگر نمیتواند در ثبت نام کنکور سراسری 97 شرکت کند

3.فارغ تحصیلان تمامی مقاطع کارشناسی/کارشناسی ارشد/دکتری میتوانند در کنکور سراسری 97 شرکت نمایند.

4.در دست داشتن دیپلم 4ساله نظام قدیم ومدرک کاردانی(داوطلبانی که در پایان شهریور ماه مدرک پیش دانشگاهی خود را دریافت میکنند میتوانند در ثبت نام کنکور سراسری 97 شرکت کنند.

5.اگر داوطلبی در کنکور96 در یکی از دانشگاه های غیر روزانه پذیرفته شده است میتواند بدون انصراف در دانشگاه در حال تحصیل در کنکور سراسری97 شرکت نموده وپس از قبولی در کنکور سراسری97 از دانشگاه فعلی خود انصراف دهد.

6. افرادی که مدرک کاردانی خود را در یکی از شاخه ها و رشته های علوم پزشکی دارند وتمایل دارند در ثبت نام کنکور سراسری 97 شرکت کنند می بایست حتما تا تاریخ 31 شهریور ماه 97 جهت ورودی بهمن ماه و 30بهمن 97 جهت ورود طرح نیروی انسانی خود را به پایان برسانند.

7.اقایانی که قصد شرکت در کنکور سراسری 97 را دارند حتما از شرایط معافیت تحصیلی با خبر شوند.

8.اگر اقایانی که قصد انصراف از دانشگاه فعلیشان را دارند وقبلا سابقه انصراف نداشته اند میتوانند برای یک سال از معافیت تحصیلی انصراف استفاده نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.