ثبت نام آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی97 – 98
29 شهریور 1396

ثبت نام آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی97 – 98

آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی 97- 98 گزینش دانش آموزان ششم برای ورود به مدارس نمونه دولتی می باشد.تمامی دانش آموزان که دارای شرایط ثبت نام آزمون نمونه دولتی 97 می باشند می توانند در در استان خود اقدام به ثبت نام کنند.شاید در ذهن شما عزیزان این سوال به وجود بیاید که سوالات آزمون نمونه دولتی به چه صورت می باشد.  بنابراین دانش آموزان در صورت کسب رتبه قبولی دراین آزمون ،برای تحصیل در مدارس نمونه دولتی پذیرش می شوند. در این مقاله ما به طور کامل زمان و نحوه ثبت نام و شرایط ثبت نام و سوالات آزمون نمونه دولتی ،منابع سوالات آزمون نمونه دولتی ششم و زمان برگزاری آزمون نمونه دولتی 97 را به شما توضیح خواهیم داد .

 

زمان و نحوه ثبت نام آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی 96 – 97

دانش آموزان میبایست دراسفند ماه اقدام به ثبت نام نمایند.ثبت نام آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی 97 به صورت اینترنتی می باشد و برای انجام مراحل ثبت نام نیاز به حضور داوطلب در مدارس نمی باشد.طبق آنچه در آیین نامه ثبت نام نمونه دولتی درج شده است مهلت ثبت نام نمونه دولتی ششم ابتدایی 97 تا فروردین ماه 97 خواهد بود .البته مانند سال های گذشته مهلت ثبت نام تمدید خواهد شد.به دلیل اینکه ثبت نام به صورت استانی می باشد و داوطلب هر استان به صورت جداگانه در سایت استان مورد نظرثبت نام خود را انجام دهد.مشاوران آکادمی اول مشاور در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا ثبت نام شما را  در کمترین زمان ممکن به صورت غیرحضوری انجام دهند. ضمن اینکه تقریبا 10 روز پیش از برگزاری آزمون داوطلبان باید پرینت کارت ورود به جلسه خود را نیز دریافت نمایند و از محل دقیق حوزه امتحانی خود آگاه شوند.زمان در نظر گرفته شده برای برگزای آزمون نمونه دولتی در تیرماه خواهد بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

 

شرایط ثبت نام آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی 96 -97

برای ثبت نام داشتن تابعیت ایرانی لازم است . از لحاظ نمره ملاک ثبت نام دانش آزموان پایه ششم در آزمون نمونه دولتی 96 تنها تابع نمرات پایه ششم است . نمرات نیمسال اول پایه ششم باید به این شکل باشد : کسب نمره خیلی خوب در کلیه دروس یا حداکثر نمره خوب در یک درس و خیلی خوب در سایر دروس در نوبت اول . نمرات نوبت دوم پایه ششم دانش آموز هم باید به این شکل باشد : کسب نمره خیلی خوب در همه دروس یا اینکه حداکثر نمره یکی از دروس خوب باشد و بقیه دروس خیلی خوب. از آنجایی که نمرات نوبت دوم در زمان ثبت نام مشخص نیست پس ملاک ثبت نام صرفا نمرات نوبت اول شماست ولی از آنجایی که زمان برگزاری آزمون بعد از اعلام نتایج امتحانات مدارس است بنابراین فقط دانش آموزانی حق ثبت نام دارند که نمرات نیمسال دومشان هم مطابق شرایط فوق باشد.

 

 

سوالات آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی 96 – 97

دروسی که شامل سوالات آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی می باشد :درس آموزش قرآن و هدیه های آسمانی با 10 سوال و ضریب2 ،مهارت های خواندن و نوشتن با 20 سوال وضریب 2،مطالعات اجتماعی با 10 سوال و ضریب1،علوم تجربی با 20 سوال وضریب2 ،ریاضی با 20 سوال ضریب 4 می باشد .بنابراین 80 سوال در آزمون پرسیده می شودو سوالات به صورت تستی می باشد. به ازای هر پاسخ صحیح 3 امتیاز مثبت و هرسوال غلط یک امتیاز منفی می باشد در نتیجه سوالات غلط نمره منفی دارد و به دانش آموزان توصیه می کنیم تا وقتی از پاسخ خود مطمئن نشده اند اقدام به پاسخگویی به سوالات نکنند.

 

زمان برگزاری و اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی 96 – 97

 

آزمون نمونه دولتی طبق روال هرساله بعداز پایان امتحانات ششم در تیرماه برگزار می شود.تقریبا 2 هفته بعد از برگزاری آزمون نتایج آزمون نمونه دولتی اعلام می شود .سایت اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی 97 هر استان با سایر استان ها فرق دارد. آکادمی اول مشاور هنگام اعلام نتایج تمامی سایت های نمونه دولتی را در اختیار شما عزیران قرار خواهد داد.

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.