شرایط ثبت نام و تحصیل در مدارس تیزهوشان
26 شهریور 1396

شرایط ثبت نام و تحصیل در مدارس تیزهوشان

امروزه با توجه به جایگاه علم در جوامع امروزی ، تحصیل در مقاطع بالا اهمیت ویژه ای پیدا کرده است به این صورت که بسیاری از مدارس در همین راستا و برای پیشرفت بیشتر دانش آموزان تاسیس شده اند که امکانات ویژه ای از جمله اساتید مجرب، استفاده از مواد کمک آموزشی .و رفاهی و … در اختیار دانش آموزان قرار دهند که از جمله این مدارس می توانیم به مدارس تیزهوشان (استعداد درخشان) اشاره کنیم که در سال های اخیر دانش آموزان بسیاری را در پایه های ششم و نهم در سراسر ایران به خود جذب کرده است که البته از شرایط ورود به مدارس تیزهوشان قبولی در آزمون تیزهوشان را می توانیم متذکر شویم.

سوالات بسیاری از طرف والدین درباره آزمون تیزهوشان پرسیده می شود و به نوعی می توان گفت آزمون تیزهوشان 97 استرس بسیار زیادی را به والدین و دانش آموزان وارد می کند. ولی بحث های زیادی پیرامون مدارس تیزهوشان وجود دارد برای مثال آیا آزمون تیزهوشان خوب است یا بد؟ آیا هر دانش آموزی با ورود به مدارس تیزهوشان موفق می شود؟مزایای مدارس تیزهوشان نسبت به سایر مدارس؟

آزمون های تیزهوشان به منظور شناخت و استعداد یابی دانش آموزان و ورود دانش آموزان به این مدارس صورت می گیرد. معمولا این آزمون ها در 2 پایه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم برگزار می شود و هر آزمون از 2 بخش اصلی استعداد تحصیلی و استعداد تحلیلی تشکلی می شود تا هم توانایی درسی و تحصیلی دانش آموزان و هم تواناییی ذهنی و هوشی آنها را مورد بررسی قرار دهد.

آکادمی اول مشاور در این مقاله به شرایط و چگونگی ثبت نام آزمون تیزهوشان 97 ، زمان ثبت نام و تاریخ اعلام نتایج آزمون تیزهوشان 97 پرداخته است.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

 

شرایط ثبت نام و تحصیل در مدارس تیزهوشان 97

برای ثبت نام در این مدارس همچون سایر مدارس یک سری شرایط و ضوابط خاصی وجود دارد. در این بخش به این ضوابط اشاره خواهیم کرد. برای آزمون متوسطه اول داوطلبین باید حتما در همه دروس سال قبل خود مقیاس خیلی خوب گرفته باشند یا در نهایت در یک درس مقیاس خوب و برای بقیه خیلی خوب باشد. برای متوسطه دوم نیز داشتن حداقل معدل کل ۱۹ در امتحانات خرداد سال قبل شرط پذیرش می باشد.

آن دسته از داوطلبانی که در آزمون تیزهوشان 97 – 98 نمره قبولی کسب کرده اند می بایست جهت آگاهی از نشانی مدرسه پذیرفته شده به اداره آموزش و پرورش ناحیه محل تحصیل خود مراجعه نمایند و با به همراه داشتن مدارک لازم جهت ثبت نام در مدرسه پذیرفته شده از جمله شناسنامه ،کارنامه قبولی 2 سال آخر تحصیلی و مدارک دیگر تا پایان مرداد ماه اقدام به ثبت نام نمایند.اما نکته ی دیگری که باید توجه داشته باشید این است که داوطلبان در صورتی که در مدت زمان معین شده جهت ثبت نام در مدرسه اقدام نکنند در این صورت عدم اقدام به ثبت نام به منزله ی انصراف از تحصیل در آن مدرسه محسوب خواهد شد. می توانید برای اطلاع کامل از شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 97 با مشاورین آکادمی اول مشاور تماس حاصل نمایید.

 

مدارک لازم جهت ثبت نام در آزمون تیزهوشان 97

  • فایل عکس جهت ثبت عکس در کارت ورود به ازمون
  • تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام

 

نحوه و زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان 97

نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 97 و ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 97 بر خلاف تصور بسیاری از دانش آموزان و اولیا فقط به صورت اینترنتی انجام می شود و هیچ نیازی به حضور اولیا و دانش آموزان به مدرسه برای ثبت نام آزمون تیزهوشان 97 نخواهد بود. به این صورت که دانش آموزان می بایست در اسفند ماه نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند و کارت ورود به جلسه آزمون که نشان دهنده ی تکمیل ثبت نام و مجوزی برای حضور در جلسه آزمون می باشد را به صورت اینترنتی حدود 10 روز پیش از برگزاری آزمون تیزهوشان که تاریخ برگزاری آن طبق روال هر ساله در اردیبهشت ماه خواهد بود را دریافت نمایند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

 

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان 97

زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان 97 غالبا 20 روز پس از برگزاری آزمون تیزهوشان خواهد بود که پس از اعلام نتایج آزمون تیزهوشان و قرار گرفتن اسامی داوطلبان پذیرفته شده بر روی سایت، آن دسته از دانش آموزانی که موفق به کسب نمره قبولی در این آزمون شده اند می بایست در زمان تعیین شده نسبت به ثبت نام حضوری در مدرسه اقدام نمایند.

 

محتوای آزمون مدارس تیزهوشان

محتوای آزمون مدارس تیزهوشان به دو بخش استعداد تحلیلی و استعداد تحصیلی تقسیم می شود که ۲۰% نمره آزمون مربوط به استعداد تحلیلی و ۸۰% نمره آزمون مربوط به استعداد تحصیلی می باشد. منابع و ضرایب آزمون متوسطه دوم در ادامه می آید. لازم به تذکر می باشد که این آزمون نمره منفی دارد. برای آزمون متوسطه دوم در بخش استعداد تحلیلی ۱۵ سوال گنجانده شده است که زمان پاسخگویی به آن نیز ۱۵ دقیقه می باشد.سوالات مربروط به استعداد تحصیلی نیز ۵ بخش می باشد.در بخش قرآن و معارف اسلامی(آموزش قرآن و پیامهای آسمانی) ۸ سوال گنجانده شده است که ضریب آن ۲ می باشد. برای زبان و ادبیات فارسی ۱۵ سوال با ضریب ۲ می باشد.برای درس علوم تجربی ۱۷ سوال با ضریب ۲ قرار گرفته است و برای درس ریاضیات ۲۰سوال با ضریب ۳ می باشد زمان پاسخگویی نیز در مجموع ۸۵ دقیقه می باشد. و همچنین در مورد منبع این سوالات عنوان شده که حدود یک سوم سوالات هر ماده درسی از پایه هشتم سال تحصیلی قبل و حدود دو سوم سوالات نیز از پایه نهم همان سال تحصیلی طراحی میشود.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.