20 بهمن 1395

سیستم نمره دهى و نتایج IELTS چگونه است؟-اول مشاور


فرم اعلام نتایج شامل ۵ نمره متفاوت است (۴ نمره مربوط به هریک از ۴ بخش آزمون است و یک نمره کل که معدل آن ۴ نمره است). امتیاز نمرات امتحان IELTS از ۱ تا ۹ را شامل مى شود. نتایج حدود ۲ هفته بعد از امتحان اعلام مى شود.
امتیاز ۱ به مفهوم آن است که داوطلب شرکت کننده فاقد توانمندى استفاده از زبان انگلیسى می باشد و امتیاز ۹ به مفهوم آن است که داوطلب داراى توانمندى بکارگیرى زبان همانند یک فرد انگلیسى زبان تحصیلکرده است.
هریک از مهارتهاى چهارگانه بطور جداگانه از ۱ تا ۹ امتیاز دهى شده و در نهایت معدل از ۴ مهارت فوق محاسبه و اعلام مى شود.
هر یک از این بخش ها نمره ای از ۹ خواهند داشت که با واحد ۰٫۵ نمره تغییر می کند به این مفهوم که نمره در این آزمون بصورت مثلاً ۷ یا ۷/۵ خواهد بود و ۷/۲۵ در این آزمون وجود ندارد. نمره کل برابر خواهد بود با میانگین نمره های این چهار مهارت که اگر عددی غیر از حالت فوق شود به نزدیک ترین مقدار قابل قبول گرد می شود. بعنوان مثال اگر شما در این چهار بخش به ترتیب نمره ۷، ۷، ۷/۵ و ۸ داشته باشید نمره کل (که به نمره Overall موسوم است) خواهد شد ۷/۵٫ اگر مقدار اعشار میانگین نمره ۰/۲۵ یا ۰/۷۵ باشد هم به سمت بالا گرد می شوند. یعنی اگر میانگین نمره ۷/۲۵ باشد نمره کل شما برابر ۷/۵ خواهد بود.
شرکت‌کنندگان در امتحان آیلتس این فرصت را دارند تا به بخشی یا تمام نمرات کارنامه خود اعتراض کنند. برای این کار لازم است تا در فاصله یک ماه بعد از تاریخ چاپ کارنامه فرم تقاضای تجدید نظر را پر کرده و همراه با اصل کارنامه خود٬ به دفتر امتحان آیلتس ارسال کنند.
هزینه رسیدگی به اعتراض٬ چه به بخشی از نمرات یا همه آنها٬ ۸۴۰۰۰۰ ریال است که در صورتی که نمره شرکت‌کننده در امتحان بیشتر شود٬ به طور کامل به شرکت‌کننده برگردانده خواهد شد. در صورت افزایش نمره کارنامه جدیدی برای داوطلب صادر می شود.

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با مشاورین متخصص ما در سامانه اول مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071970 تماس حاصل فرمایید.
پاسخگویی از ۸ صبح تا 12 شب، حتی ایام تعطیل
مشاوره تخصص ماست.