ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97
20 شهریور 1396

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97

هرساله سازمان سنجش برای ادامه تحصیل فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی، کنکور کارشناسی ارشد به صورت همانگ کشوری برگزار می نماید.دانشگاه های که پذریرش دانشجو می کنند در مقطع کارشناسی ارشد درسال تحصیلی 96 – 97 تمامی موسسات و دانشگاه های آموزش عالی از جمله دانشگاه های دولتی ،پردیس های خودگردان ،دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور و دانشگاه آزاد می باشد .به دلیل اینکه سال گذشته با ادغام کنکور کارشناسی ارشد آزاد و سراسری تمامی دواطلبان شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد تنها از طریق ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97 می توانند وارد دانشگاه شوند.در ادامه این مقاله توضیحاتی درباره زمان ،نحوه وشرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97 در اختیار شما قرار داده ایم . 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

 

زمان و نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد 97

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد97 در دیماه سال 96 می باشد و ثبت نام به صورت اینترنتی می باشد داوطلبین عزیز به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایندو دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد97 را دریافت نمایندواقدام به ثبت نام نمایند.در مرحله ثبت نام باید اطلاعات شخصی و تحصیلی خود را به همراه گروه آزمایشی در فرم ثبت نام وارد نمایید.هر داطلب براساس علاقه می تواند در یک کدرشته امتحانی و یک کد رشته امتحانی شناور ثبت نام نمایند و در آزمون شرکت نمایند.و به این نکته توجه نمایید که برای هرکد رشته نیز یک کارت اعتباری خریداری نمایید.و همچنین کلیه داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد ثبت نام می کنند به عنوان داوطلب متقاضی دانشگاه آزاد اسلامی نیز تلقی می شوند . به عبارت دیگر ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97 بصورت جداگانه برگزار نخواهد شد و کلیه داوطلبان شرکت کننده در ثبت نام کارشناسی ارشد 97 درصورت مجاز شدن حق شرکت در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97 را خواهند داشت .

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد 97

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد97 به این صورت می باشد طبق شرایطی که داخل دفترچه کنکور ارشد امده است دارندگان مدرک کارشناسی (لیسانس) یا کارشناسی ارشد(فوق لیسانس) و یا دانشجویان سال آخر کارشناسی که تا تاریخ 31 شهریور 97 فارغ التحصیل می شوند می توانند در این آزمون شرکت نمایند .

 

زمان برگزاری آزمون و اعلام نتایج کارشناسی ارشد 97

امسال هم مانند دوسال گذشته زمان برگزاری کنکورکارشناسی ارشد 97 در اردیبهشت ماه می باشد . یک هفته قبل از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سایت سنجش اقدام به توزیع کارت ورود به جلسه می کند .و می توان گفت تقریبا یک ماه بعد ازبرگزاری آزمون باید منتظراعلام نتایج کارشناسی ارشد بمانیم که در قالب کارنامه که شامل اطلاعات ثبت نامی ،نمرات اکتسابی ،رتبه در سهمیه و بدون سهمیه،آخرین رتبه مجاز در سهمیه و نتیجه آزمون در سهمیه می باشد.از این مرحله به بعد قبولی در کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد از هم جدا خواهد شد. بنابراین داوطلبان مجازبه انتخاب رشته شده اند می توانند با توجه به دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 96  درانتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 شرکت نمایندوبا توجه به دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شرکت کنند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.