تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد
19 شهریور 1396

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد

علت تکمیل ظرفیت کنکورسراسری کارشناسی ارشد برای دانشگاه هایی می باشد که نتوانسته اند ظرفیت خود را از طریق انتخاب رشته کارشناسی ارشد تکمیل نمایند.دانشگاه هایی که در آن تکمیل ظرفیت انجام می شود :دانشگاه های دولتی ،دانشگاه های دولتی شبانه ،پردیس خودگردان ،پیام نور، دانشگاه مجازی ، و غیرانتفاعی و....شرط شرکت در تکمیل ظرفیت حضور در جلسه آزمون کارشناسی ارشد می باشد بنابراین تمامی داوطلبان که در کنکور کارشناسی ارشد شرکت نموده اند و برای آنها کارنامه صادر شده است اگر در مرحله اعلام نتایج کارشناسی ارشد در یک رشته محل قبول شده باشند و چه قبول نشده باشند حق شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد 96 را دارند .در ادامه ما درباره زمان و نحوه و شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد صحبت خواهیم کرد واگر بعد از مطالعه مقاله ما سوالاتی ذهن شمارا درگیر نمود می توانید از مشاوران آکادمی اول مشاور راهنمایی بگیرید .

 

زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد 96

طبق روال هر ساله زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری تقریبا 1 ماه بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری کارشناسی ارشد می باشد .امسال هم پس از اعلام نتایج کارشناسی ارشد که 10 شهریور اعلام شد . سازمان سنجش اعلام کرد زمان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد 96 در روز چهارشنبه 12 مهر می باشد

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

 

نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد 96

برای ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد با وارد کردن اطلاعات شخصی  ثبت نام کنکور سراسری ارشد بدون پرداخت هزینه امکان ثبت نام را داشته باشید. نکته قابل توجه این می باشد که داوطلبان عزیز تنها امکان انتخاب از بین رشته محل هایی که در دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد معرفی شده است را دارند.

 

شرایط  تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد 96

تمامی شرکت کنندگان کنکور سراسری کارشناسی ارشد 96 می توانند در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد 96 ثبت نام و شرکت نمایند.نکته قابل توجه این می باشد که تمامی افرادی که در انتخاب رشته خرداد مجاز به انتخاب رشته در دوره روزانه هم نبوده اند می توانند درتکمیل ظرفیت کنکور سارسری کارشناسی ارشد 96 در رشته محل های روزانه انتخاب رشته نمایند.در ضمن به این نکته توجه داشته باشید شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد 96 ارتباطی به انتخاب رشته خرداد ماه نداردو حتی کسانی که نتوانستند در انتخاب رشته کارشناسی ارشد 96 شرکت نمایند و یا جامانده اند می توانند در تکمیل ظرفیت شرکت نمایند. نکته دیگر این است که به دلیل ادغام آزمون سراسری و آزاد ، کلیه داوطلبانی که در آزمون ارشد 96 شرکت کرده اند می توانند در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96هم شرکت کنند

 

نحوه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد 96

مانند سال های گذشته نحوه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد به این شکل است که کلیه کسانی که شرایط اولیه شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد را دارند می توانند از بین لیست رشته محل های معرفی شده در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد 96 حداکثر 20 رشه محل را انتخاب نمایند. لازم به ذکر است ترتیب انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد باید تنها بر اساس علاقه شخصی هر داوطلب باشد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.