20 بهمن 1395

IELTS چیست؟-اول مشاور


آزمون آیلتس(International English Language Testing System) جهت سنجش میزان آمادگی داوطلبان برای ادامه تحصیل، فراگیـری مهارتهـای تخصصـی و یـا کار و اقامـت در کشـورهـای انگلیسی زبان طراحی شـده است. اکثر دانشگاههاى دنیا (بخصوص کشورهاى انگلیسى زبان) ارائه مدرک IELTS را بعنوان یکى از مهمترین شروط پذیرش دانشجویان مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا قید کرده اند. این آزمون بطور مشترک از سوى ۳ سازمان معتبر IELTS Australia – Cambridge – British Council طراحى و توسط نمایندگى‌ها در بیش از ۲۷۰ مرکز مختلف در بیش از ۱۱۰ کشور جهان برگزار مى شود. سالانه حدود یک و نیم میلیون نفر در آن شرکت می‌کنند.
از سال ۱۹۸۹ ، IELTS در سرتاسر جهان به عنوان آزمونی استاندارد و جهانی که توانایی های لازم برای برقراری ارتباط در زبان انگلیسی را می سنجد، مورد پذیرش قرار گرفته است.
برگزارکنندگان IELTS به طور مداوم در بخش تخقیقات سرمایه گذاری می کنند تا اطمینان حاصل کنند که آزمون در هر زمان و هر مکانی که برگزار می شود عادلانه است و شرایط برای همه افرادی که با ملیت ها و سوابق و جنسیت و سبک زندگی متفاوت در آن شرکت می کنند، برابر باشد.این آزمون در دو نوع مختلف موجود می‌باشد:
آکادمیک (Academic) و عمومی (General Training)
افرادی که قصد تکمیل تحصیلات خود در دانشگاههای انگلیسی زبان را دارند (کارشناسی به بالا) باید از نوع آکادمیک این آزمون، و افرادی که به منظور گذراندن دوره‌های کوتاه‌ مدت فنی و حرفه‌ای، اخذ دیپلم، کار و یا اقامت قصد سفـر به کشورهـای انگلیسی زبان را دارند، می‌توانند از نوع عمومی این آزمون استفاده کنند.
نسخه آکادمیک مخصوص افرادی است که قصد ادامه تحصیل در سطح دانشگاهی را دارند و نسخه جنرال برای آن هایی است که می خواهند در سطح مدرسه تحصیل کرده یا در محیط های انگلیسی زبان کار یا به کشور های انگلیسی زبان مهاجرت نمایند. تفاوت این دو نسخه تنها در قسمت Reading و Writing است و بخش های Speaking و Listening در هر دو نسخه مشابه می باشند. در بخش Reading متون نسخه آکادمیک به وضوح پیچیده تر و طولانی تر از نسخه جنرال می باشند. در قسمت Writing، نسخه جنرال دارای یک نامه نگاری و یک موضوع مستقل است که باید به ترتیب هرکدام حداقل ۱۵۰ و ۲۵۰ کلمه باشند. این در حالی است که در نسخه آکادمیک بجای نامه، نموداری ( یا یک جدول و یا ترکیبی از این ها) داده شده و شما باید در ۱۵۰ کلمه گزارشی از اطلاعات ارائه شده بنویسید.

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با مشاورین متخصص ما در سامانه اول مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071970 تماس حاصل فرمایید.
پاسخگویی از ۸ صبح تا 12 شب، حتی ایام تعطیل
مشاوره تخصص ماست.