انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد
19 شهریور 1396

انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

بعداز اعلام نتایج انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد مهر و بهمن فرصت دوباره ای برای داوطلبان می باشد ثبت نام رشته محل های با آزمون دانشگاه آزاد در اختیار داوطلبان قرار می گیرد تا با ثبت نام در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد در رشته محل هایی که ظرفیتشان تکمیل نشده است شانس خود را امتحان کنند. برای شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96 کارنامه کنکور شما لازم است .

 

شرایط ثبت نام انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96

شرایط ثبت نام انتخاب رشته  به این صورت میباشد که داوطلبانی که در کنکور سراسری 96 شرکت کرده اند و حضور داشته اند برای آنها کارنامه صادر شده است می توانند در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد شرکت نمایند.ومهم نیست که شما درانتخاب رشته مرداد ماه شرکت کرده باشید یا نه .خیلی از داوطلبان از نتایج خود راضی نبوده اند و انتخاب رشته انجام نداده اند. بنابراین کسانی که دارای کارنامه کنکور 96 می باشند حق انتخاب رشته دارند.


 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

 

ثبت نام انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96

1-هر داوطلب حق 20 رشته محل در گروه آزمایشی که کنکور داده است را دارد.بنابراین داوطلبانی که کنکور انسانی داده اند تنها حق دارند از رشته محل های گروه آزمایشی انسانی انتخاب خود را انجام دهند.

2- اگر شما در اعلام نتایج نهایی شهریور ماه هم در یک دانشگاه غیر آزاد ( به واسطه انتخاب رشته در سایت سنجش) و یک دانشگاه آزاد ( به واسطه انتخاب رشته در سایت Azmoom.org ) قبول شده اید نیز می توانید در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد شرکت کنید فقط به این نکته توجه داشته باشید که اگر شما در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد مهر و بهمن ثبت نام کنید و بعد از اعلام نتایج نهایی مشخص شود که در یک دانشگاه قبول شده اید دیگر انتخابی که در شهریور ماه در هر دانشگاه آزاد قبول شده بودید لغو می شود و شما در دانشگاهی حق ثبت نام دارید که در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد  قبول شده اید. اما قبولی شما در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ارتباطی به قبولی شما در دانشگاه غیر آزاد ( مثل سراسری یا غیرانتفاعی یا پیام نور) ندارد و شما حتی اگر در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد قبول شوید باز هم قبولی های شهریور شما در دانشگاه سراسری به قوت خود باقی است.

3- ترتیب انتخاب ها در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد تنها باید بر اساس اولویت علاقه هرداوطلب می  باشد و نه ترس از شانس قبولی! یعنی به هیج وجه تصور نکنید که شانس قبولی شما در انتخاب اول بالاتر است و اگر انتخاب اولتان رشته محلی باشد که ترازش از ترازی که شما شانس قبولی در آن را دارید بالاتر باشد با انتخاب این رشته محل شما به کل شانس قبولی تان در انتخاب های پایین تر را نیز از دست خواهید داد.

 

نحوه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

همانطور که همیشه در مقالات انتخاب رشته به شما گفته ایم ترتیب انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد فقط براساس علاقه تان مرتب کنید نه براساس شانس قبولی .انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد در واقع اخرین فرصت برای داوطلبان می باشد به همین دلیل استرس داوطلبان بالا می رود و پیش خود فکر می کنند انتخاب هایی را وارد لیست نمایند که ریسکش کمتر می باشد اما ما بازهم تکرار میکنیم شما می توانید چند انتخاب اول خود را خوشبینانه انتخاب نمایید.

پس درس اول اینکه در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96 از بین انتخاب هایی که در مقابل خود می بینید آنهایی را اول انتخاب کنید که " نسبت به تزازتان" خوشبینانه محسوب می شوند . سپس باید در فرم انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد چند انتخاب منطقی داشته باشیم و در نهایت چند انتخاب بدبینانه.

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.