اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد 96
11 شهریور 1396

اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد 96

نتایج آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی در روز ۱۰ شهریور ماه از طریق سایت سازمان سنجش اعلام شد.

بر اساس برنامه زمانی پیش ‌بینی شده، این نتایج روز جمعه۱۰ شهریور ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت.

برای داوطلبان واجد شرایط گزینش کارنامه ای حاوی رتبه داوطلب و آخرین رتبه پذیرفته شده و در سهمیه مربوطه از ساعت ۱۸ روز دوشنبه ۱۳ شهریورماه ۹۶ بر روی سایت سازمان سنجش منتشر می شود.

آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی برای پذیرش دانشجو در ۱۳۲ کدرشته امتحانی در ۶ گروه آزمایشی در روزهای ۷ و ۸ اردیبهشت ماه ۹۶ در ۶۸ شهرستان و ۱۸۵ حوزه امتحانی و ۱۳۲ کدرشته امتحانی برگزار شد.

آکادمی اول مشاور در ادامه نکاتی مهم را برای شما داوطلبان ثبت نام کارشناسی ارشد 96 عنوان می کند که دانستن این نکات برای شما الزامی است.

 

نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد 96

  1. کلیه پذیرفته شدگان ضرورت دارد با توجه به دستورالعمل‌های مندرج در اطلاعیه ‌های سنجش نسبت به ثبت نام کد رشته قبولی خود اقدام کنند.
  2. داوطلبانی که هم در ردیف پذیرفته شدگان یکی از دانشگاه‌های و موسسات آموزش عالی و هم در ردیف پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد قرار می‌گیرند باید توجه داشته باشند که تنها در یکی از کد رشته‌ ها مجاز به ثبت نام هستند و امکان ثبت نام در هر دو کدرشته را ندارند و در غیر این صورت مطابق ضوابط با آنها برخورد خواهد شد.
  3. کلیه پذیرفته شدگان موسسات آموزش عالی باید به دستورالعمل بخش اول اطلاعیه اعلام نتایج و کلیه پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد باید به دستورالعمل بخش دوم اطلاعیه اعلام نتایج توجه کنند و بر اساس آن برای ثبت نام در کدرشته محل قبولی مراجعه کنند.
  4. تمام پذیرفته شدگانی که اسامی آنان به عنوان پذیرفته شدگان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی به جز دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شده است ضرروت دارد برای اطلاع از تاریخ و مدارک مورد نیاز ثبت نام ( علاوه بر مدارک در اطلاعیه اعلام نتایج ) قبل از مراجعه حضوری به دانشگاه و موسسه آموزش عالی محل قبولی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاریخ و نحوه ثبت نام ابتدا به پایگاه اطلاع رسانی محل قبولی مراجعه کنند.
  5. در صورتی که دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی تاریخ مشخصی را اعلام نکرده باشند پذیرفته شدگان باید در روزهای دوشنبه تا چهارشنبه 13 تا 15 شهریورماه 96 با مدارک لازم برای ثبت نام مراجعه کنند.
  6. تمام پذیرفته شدگان نهایی رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی نیز لازم است بر اساس دستورالعمل بخش دوم اطلاعیه سازمان سنجش در زمان اعلام نتایج منتشر می‌شود و همچنین اطلاعیه سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی شخصا برای ثبت نام در روزهای سه شنبه و چهارشنبه 14 و 15 شهریور 96 به واحدهای دانشگاه آزاد مراجعه و ثبت نام کنند.
  7. برای داوطلبان واجد شرایط گزینش کارنامه‌ای حاوی رتبه داوطلب و آخرین رتبه پذیرفته شده و در سهمیه مربوطه از ساعت 18 روز دوشنبه 13 شهریورماه 96 بر روی سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود. کارنامه مربوط به نتیجه نهایی متقاضی شرکت در گزینش دانشگاه آزاد نیز همزمان در این تاریخ بر روی سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد قرار خواهد گرفت.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.