16 بهمن 1395

زمان برگزاری و اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم 96 -97 و افراد معاف از ثبت نام آزمون -اول مشاور

احتمالا دهه سوم اردیبهشت ماه زمان برگزاری آزمون تیزهوشان نهم به دهم 96/97 می باشد. آزمون بصورت چهار گزینه ای (تستی) بوده و هر سوال درست 3 امتیاز مثبت و هر سوال غلط 1 امتیاز منفی دارد. حدودا بین 1 تا 1.5 ماه بعد از ثبت نام نتایج بصورت هماهنگ کشوری و اینترنتی اعلام می شود. در مرحله اعلام نتایج هر مدرسه ای با توجه به نمره دانش آموزانی که آن مدرسه را انتخاب کرده اند بر اساس آخرین نمره مربوط به خود پذیرش می کند. سامانه اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم 96 /97 سایت sanaad.medu.ir خواهد بود.

طبق بخشنامه ای که در تاریخ 17 آذر 94 منتشر شد کلیه دانش اموزانی که در پایه هفتم و هشتم را در مدارس تیزهوشان دوره اول تحصیل کرده اند و معدل هر دو سال آن ها بالای 17 باشد می توانند بدون شرکت در آزمون تیزهوشان نهم به دهم به مدارس استعداد درخشان دوره دوم راه پیدا کنند. فارغ از این بحث که جنجال های متعددی بر سر مفاد این بخشنامه پیش آمد و اعتراضات زیادی را در پی داشت اما به احتمال زیاد اگر فرزند شما دوره اول یعنی سال های هفتم و هشتم را در مدارس تیزهوشان بوده و معدلش هم بالای 17 است از ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 96 - 97 معاف خواهد بود. در این قسمت به محض کسب اطلاعات تکمیلی توضیحات بیشتر و مطمئن تری را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با مشاورین متخصص ما در سامانه اول مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071970 تماس حاصل فرمایید.
پاسخگویی از ۸ صبح تا 12 شب، حتی ایام تعطیل
مشاوره تخصص ماست.