اعلام نتایج دکتری دانشگاه آزاد 96
06 شهریور 1396

اعلام نتایج دکتری دانشگاه آزاد 96

 امسال برای اولین بار آزمون دکتری دانشگاه آزاد با آزمون دکتری سراسری ادغام شد. آزمون دکتری روز 12 فروردین ماه 1396 برگزار شد. داوطلبان ثبت نام دکتری سال 96 پس از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری در 29 فروردین ماه توانستند از 9 تا 23 اردیبهشت 96 ، 40 انتخاب خود را در فرم های انتخاب رشته ثبت کنند. از مرحله انتخاب رشته به بعد ، مسیر دانشگاه آزاد از دانشگاه های سراسری جدا خواهد شد . بنابراین در درجه اول نتایج دکتری دانشگاه آزاد 96 اعلام خواهد شد و در آن داوطلبانی که دعوت به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد شده اند مشخص خواهد شد .طبق آخرین اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد اعلام شد. متقاضیان می توانند به سایت azmoon.com  مراجعه کنند.

 

نحوه مشاهده نتایج دکتری دانشگاه آزاد

نتایج دکتری دانشگاه آزاد درحال حاضر بصورت اینترنتی و در سایت آزمون اعلام شده است . برای مشاهده نتایج دکتری دانشگاه آزاد 96 باید ابتدا وارد سایت Azmoon.com  شوید و سپس در همان صفحه اول روی لینک نتیجه آزمون دکتری تخصصی 1396 کلیک کنید . در صفحه بعدی هر داوطلب می تواند به دو شکل نتیجه دعوت به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد را مشاهده کند . یکی با استفاده از کد دسترسی انتخاب رشته و شماره شناسنامه و دیگری با استفاده از اطلاعات شخصی . کد دسترسی انتخاب رشته هر یک از شرکت کنندگان آزمون دکتری 96 هم بر روی کارنامه آزمون دکتری درج شده است و هم فرم انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 96 . با وارد کردن کد دسترسی انتخاب رشته و شماره شناسنامه ، می توانید نتیجه دعوت به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 96 را مشاهده کنید .

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

 

مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد

تفاوت دکتری دانشگاه آزاد و سراسری تنها به تعداد گزینه های انتخابی ختم نمی شود بلکه در مرحله مصاحبه نیز تفاوت هایی وجود دارد. در این مرحله سایت معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد کلیه دعوت شدگان به مصاحبه را اعلام میکند سپس این عزیزان ملزم به حضور در جلسه مصاحبه حضوری هستند پس از مصاحبه حضوری هر دانشگاه امتیازات داوطلب را مشخص می کند بارم بندی امتیازات نیز به این شرح است که نتیجه آزمون داوطلب ۳۰% نقش در نمره نهایی دارد و عملکرد وی در جلسه مصاحبه نیز ۷۰% نمره نهایی را تشکیل می دهد پس از مشخص شدن امتیاز کل، انتخاب های ۴۰ گانه داوطلب بررسی می شود و بر اساس همان نمره کل گزینش صورت می گیرد. هر امتیازی که شما از این مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 96 کسب کنید محاسبه شده ، با نمره حاصل از آزمون کتبی (طبق فرمول مخصوص) جمع شده و در نهایت طبق نمرات ، به فرم انتخاب رشته شما رسیدگی می شود. در جدول زیر ، زمانبندی مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد در استان های مختلف مشخص شده است.

استان

تاریخ مصاحبه

البرز، تهران، قزوین و قم  

از 18 لغایت 22 تیر ماه

سمنان، گلستان، گیلان و مازندران

از 21 لغایت 24 تیر ماه

خراسان(جنوبی، رضوی و شمالی)

از 23 لغایت 26 تیر ماه

سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و یزد

از 25 لغایت 28 تیر ماه

اصفهان، چهارمحال و بختیاری، فارس و مرکزی

27 و 28 و30 و31 تیرماه

ایلام، بوشهر، خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد

از 30 تیر ماه لغایت 2 مرداد ماه

کردستان، کرمانشاه، لرستان و همدان

از 1 لغایت 4 مرداد ماه

آذربایجان(شرقی و غربی) ، اردبیل و زنجان

از 3 لغایت 6 مرداد ماه

 

هزینه شرکت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 96

همانطور که در اطلاعیه دعوت به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد آمده است ، هر داوطلب باید برای شرکت در مصاحبه هر رشته گرایش و هر استان ، مبلغ 70 هزار تومان را به حساب سیبا شماره 0105645020003 نزد بانک ملی شعبه دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت کند . دقت داشته باشید این مبلغ برای مصاحبه هر استان و هر رشته گرایش باید بصورت جدا پرداخت شود . به عنوان مثال داوطلبی اگر به سه استان مختلف و در هر استان در 2 گرایش مختلف برای مصاحبه دعوت شده باشد ، در صورت تمایل می تواند در 6 مصاحبه مختلف شرکت کند که در نتیجه باید برای هر کدام از این مصاحبه ها مبلغ 70 هزار تومان پرداخت نماید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.