ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور
05 شهریور 1396

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

با برداشتن آزمون ورودی دانشگاه پیام نور استقبال داوطلبان بیشتر شده است .ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور برای آن دسته از داوطلبانی که که فرصت کمتری دارند .برای شرکت در کلاس های دانشگاه و به دلیل شهریه پایین تر و شرایط زمانی کلاس های دانشگاه پیام نور سبب شده دانشجویان زیادی جذب دانشگاه پیام نور شوند.در سال های گذشته دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه پیام نور باید در دوره های فراگیر شرکت می کردند اما از سال گذشته برای تحصیل بدون کنکور در دانشگاه پیام نورتنها سوابق تحصیلی ملاک قرار میگیرد.

 

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور در سال دو بار برگزار می شود. ورودی مهر و بهمن ماه می باشد .ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 96 مانند سال های گذشته می باشد که اولین ثبت نام در مرداد ماه و همزمان با انتخاب رشته انجام می شود.و دومین ثبت نام در آبان ماه و برای متقاضیان ورودی بهمن 96.

داوطلبان در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور برای ورودی مهر باید از میان لیست رشته محل هایی که پذریش براساس سوابق تحصیلی دارند را انتخاب نمایند و می توانند نهایتا 150 رشته محل را به ترتیب اولویت هایشان انتخاب نمایند.و بعد از بررسی سوابق تحصیلی توسط سازمان سنجش نتایج اعلام می گردد . برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور داوطلبان ورودی بهمن که ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور 96 می باشد .داوطلبان تنها می توانند با انتخاب یکی از رشته محل های ارائه شده در تکمیل ظرفیت شانس خود را امتحان کنند.پذیرفته شدگان در مرحله تکمیل ظرفیت باتوجه به نظر مرکز دانشگاه پیام نور مورد پذیرش می توانند یا ورودی مهر و یا بهمن ادامه تحصیل دهند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

به این نکته باید توجه فرمایید که سابقه ثبت نام به صورت تکمیل ظرفیت در ورودی بهمن به سال گذشته بر میگردد و مشخص نیست که برای ورودی امسال هم مانند سالهای گذشته براساس سوابق تحصیلی باشد یا تکمیل ظرفیت .

ثبت نام بصورت اینترنتی و از طریق سایت سنجش می باشد ام برای تکمیل ظرفیت باید حضورا به دانشگاه مراجعه فرمایید.

 

شرایط ثبت نام بدون کنکور پیام نور 96

شرایط ثبت نام بدون کنکور پیام نور 96 برای متقاضیان در صورت داشتن یکی از مدارک زیر فراهم میباشد .
1-
دیپلم 4 ساله نظام قدیم
2-مدرک پیش دانشگاهی
3-مدرک فوق دیپلم ( کاردانی)
داوطلبانی که آخرین مدرک تحصیلی آنها دیپلم فنی و حرفه ای است ، شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 96 را ندارند و این داوطلبان تنها می توانند در مقطع کاردانی آغاز به تحصیل داشته باشند .

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.