چرا کودک تمام شب نمی خوابد
01 شهریور 1396

چرا کودک تمام شب نمی خوابد

نوزادان، چرخش خواب کوتاه تری دارند: به نقل از سایت «Prevention»، در حالی که چرخه خواب یک بزرگسال به طور میانگین ۹۰ دقیقه به طول می انجامد، چرخه خواب نوزادان کوتاه تر است. (بین ۵۰ تا ۶۰ دقیقه) به همین علت است که از خواب بیدار می شوند.

هنگام شب برای جلب توجه شما از خواب بیدار می شوند: نوزاد در طول روز شاید بهتر بخوابد زیرا هنگام شب نیاز به توجه بیشتری از والدین دارد، این در حالی است که هنگام شب وقفه بیشتری در زمان مراقبت از نوزاد به وجود می آید.

نوزادان همانند بزرگسالان عمیق نمی خوابند: خواب سبک تری دارند و اغلب هنگام شب بیدار می شوند.

ساعت بیولوژیکی نوزاد هنوز تنظیم نشده است: چرخه شبانه روزی ما با روشنایی و تاریکی تنظیم می شود، در هنگام شب می خوابیم و صبح از خواب بیدار می شویم. اگرچه ساعت بیولوژیکی نوزاد قبل از به دنیا آمدن کاملاً شکل می گیرد اما مغز او تا ۵-۲ ماهگی به آن واکنش نشان نمی دهد.

به زندگی عادت می کنند: در زمانی که کودک راه رفتن، غلت زدن و صحبت کردن را یاد می گیرد، امکان اختلال خواب در آن ها وجود دارد. بنابراین، لازم است که هنگام روز به اندازه کافی بخوابند.

میل به خوردن: زمانی که یک کودک ۵ ماهه یک یا ۲ بار هنگام شب از خواب بیدار می شود می تواند جای نگرانی داشته باشد. لازم است در مورد شیر دادن هنگام شب و این که کی می توان این کار را متوقف کرد اطلاعات لازم را کسب کنید تا بهتر بتوانید عمل کنید. (کودک قبل از شش ماهگی باید از شیر شب گرفته شود.)

باید بیدار شوند: این موضوع طبیعی است که نوزادان برای مدت طولانی نخوابند و به طور مکرر در طول شب از خواب بیدار شوند. این نشانه رشد آنهاست.

نیاز به تحرک دارند: نوزادان هنوز به دنیای جدید عادت نکرده اند و سیستم عصبی آن ها آسیب پذیر است.

دندان در می آورند: دندان در آوردن به ویژه هنگام شب می تواند خیلی دردناک و ناراحت کننده باشد و علایمی چون شکم درد، بی قراری و از دست دادن اشتها را به همراه دارد.

در حال یاد گرفتن مهارت جدید: اشتیاق به یادگیری مهارت های جدید نشستن، راه رفتن، غلت زدن یا چنگ زدن از جمله دلایلی است که باعث بیدار شدن هنگام شب می شود.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.