11 بهمن 1395

هزینه تحصیل در فرانسه-اول مشاور

هزینه تحصیل در فرانسه در دانشگاه های دولتی تقریبا رایگان است البته بعضی دانشگاه ها برای تشکیل پرونده ، مالیات و بیمه و ... مبالغی بین 100 تا 300 یورو در سال دریافت می کنند . اما این هزینه در دانشگاه های خصوصی حدودا 30 هزار یورو در سال دریافت می کنند .
یکی از موارد مهمی که هر دانشجو بعد از هزینه تحصیل برایش مهم است و لازم است که بداند هزینه زندگی و محل اقامتش می باشد . اگر فرد متاقضی تحصیل در فرانسه بخواهد در خوابگاه بماند باید بداند دو نوع خوابگاه وجود دارد ، یکی خوابگاه های دانشگاه و دیگری خوابگاه های خصوصی که قیمت هر دو مناسب است . خوابگاه های دانشگاه در محوطه دانشگاه است و حدودا بین 120 تا 350 یورو در ماه می باشد که تفاوت قیمت بخاطر امکانات اتاق ها می باشد ، اما هزینه خوابگاه های خصوصی حدودا بین 400 تا 700 یورو در ماه است . لازم به ذکر است که اگر قصد اقامت در خوابگاه را دارید باید یک ماه اجاره خوابگاه را به عنوان ودیعه بپردازید .
همان طور که در قبل گفته شد، فرانسه تنها کشوری است که به دانشجویان خارجی کمک هزینه مسکن می دهد. این کمک هزینه بلاعوض به دانشجو داده خواهد شد. میزان در آمد دانشجو از کار دانشجویی و میزان اجاره مسکن از عوامل موثر در مقدار این کمک هزینه می باشند، البته برای اخذ این کمک هزینه 3 شرط وجود دارد:
1. فرد متقاضی حتما باید دارای بیمه اجتماعی باشد. (داشتن این بیمه برای دانشجویان خارجی الزامی است)
2. فرد متقاضی باید یک حساب بانکی در فرانسه داشته باشد تا این کمک هزینه به حسابش واریز شود .
3. آخرین شرط این است که فرد باید ابتدا مسکن را اجاره کند بعد میزان اجاره و آدرس مسکن را اطلاع دهد تا مورد بررسی قرار گیرد .
هزینه زندگی در پاریس با احتساب هزینه خوابگاه یا مسکن اجاره ای ، حدودا بین 800 تا 1000 یورو در ماه و در شهر های دیگر حدودا بین 600 تا 800 یورو متغیر است .
تقریبا هزینه خوراک 200 یورو در ماه می باشد و هزینه رفت و آمد با مترو و دیگر وسائل نقلیه عمومی حدودا 45 یورو در ماه است .

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با مشاورین متخصص ما در سامانه اول مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071970 تماس حاصل فرمایید.
پاسخگویی از ۸ صبح تا 12 شب، حتی ایام تعطیل
مشاوره تخصص ماست.