شرایط تحصیل در فرانسه-اول مشاور
11 بهمن 1395

شرایط تحصیل در فرانسه-اول مشاور


تحصیل در فرانسه می تواند یکی از گزینه های مناسب برای افرادی باشد که تمایل دارند در دانشگاه های معتبر دنیا تحصیل کنند . تحصیل در فرانسه مانند تحصیل در هر کشوری قوانین و شرایط خاص خود را دارد . در ادامه به بررسی این شرایط می پردازیم .
اگر متقاضی تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی هستید ، باید مدرک زبان فرانسه داشته باشید چون تمامی رشته ها در مقطع لیسانس به زبان فرانسه تدریس می شوند . طول دوره کارشناسی در دانشگاه های فرانسه 3 سال می باشد و هر دانشجوی خارجی اجازه 10 ساعت کار دانشجویی در هفته را دارا خواهد بود ، لازم به ذکر است اخذ ویزای تحصیل در فرانسه برای مقطع کارشناسی مانند اخذ ویزای تحصیل در فنلاند برای مقطع کارشناسی کمی دشوار می باشد و بهتر است اگر قصد تحصیل در این مقطع در کشور های اروپایی را دارید ، تحصیل در آلمان ، تحصیل در نروژ و تحصیل در انگلیس را انتخاب کنید .
تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد نیز همانند مقطع کارشناسی نیازمند مسلط بودن به زبان فرانسه دارد و اگر متقاضی این مقطع هستید باید دارای مدرک زبان فرانسه باشید . رشته ها در این مقطع به دو روش ارائه می شوند :
1. کلاس های درس ، تحقیق روی یک موضوع خاص و در نهایت ارائه یک پایان نامه
2. کلاس های درس ، انجام کار مرتیط با رشته تحصیلی و در نهایت ارائه یک پایان نامه
طول دوره کارشناسی ارشد 1 تا 2 سال به طول می انجامد و در این مدت اجازه 20 ساعت کار دانشجویی به شما داده خواهد شد .
تحصیل در فرانسه در مقطع دکتری نیز مانند مقاطع دیگر فقط به زبان فرانسوی می باشد و شما اگر متقاضی این مقطع هستید باید حتما دارای مدرک زبان فرانسه باشید . طول این دوره 3 تا 4 سال به طول می انجامد . در طول دوره باید پایان نامه ای کامل و جامع تهیه کرده و در آخر ترم دفاع نمائید و در صورت کسب نمره لازم مدرک دکتری خود را اخذ کنید . در این دوره اجازه 20 ساعت کار دانشجویی به شما داده می شود .
برای اخذ بورسیه در فرانسه باید با یکی از اساتید در دانشگاه مورد نظرتان از طریق ایمل در ارتباط باشید و پس از مکاتبه و بررسی شرایط بورسیه اخذ کنید . البته کمی این امر دشوار است و نیازمند داشتن رزومه تحصیلی قوی می باشد .
تحصیل در فرانسه در همه مقاطع به زبان فرانسه امکان پذیر است و این یکی از معایب تحصیل در فرانسه می باشد . لازم به ذکر است یافتن کار دانشجویی هم منوط به میزان آشنایی فرد به زبان فرانسه می باشد و معمولا کار به دیگر زبان ها یافت نمی شود .
در سال اخیر قانونی تصویب شده که در بعضی رشته های مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دروس به زبان انگلیسی نیز تدریس شوند.