لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی
31 مرداد 1396

لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی

یکی از دلایل جذابیت دانشگاه علمی کاربردی تنوع بسیار بالای رشته های تحصیلی آن در هر دو مقطع کاردانی و کارشناسی می باشد. نکته مثبت دیگر دانشگاه علمی کاربردی امکان انتخاب رشته از بین کل رشته های موجود برای کلیه داوطلبان با هر مدرک و هر رشته ای است. یعنی اگر کسی با دیپلم کامپیوتر بخواهد در ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 96 شرکت کند می تواند کلیه رشته های ارائه شده را بدون محدودیت انتخاب کند. این موضوع برای داوطلبان مقطع کارشناسی هم صدق می کند و تغییر رشته به هر شکلی مجاز است .در ادامه می توانید لیست رشته های کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی در چهار گروه کشاورزی، مدیریت و خدمات اجتماعی، صنعت و فرهنگ و هنر را دریافت کنند. در صورتی که سوالی برایتان پیش آمد می توانید با مشاوران آکادمی اول مشاور تماس بگیرید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

 

 

لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

لیست رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی

 

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 96

زمان ثبت نام برای ورودی مهر ماه دانشگاه علمی کاربردی سال 96 برای مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در اوایل مرداد و شهریور ماه انجام می‌گیرد. ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی سال 96 از طریق سایت سازمان سنجش به صورت اینترنتی می باشد. داوطلبان با مراجعه به سایت سازمان سنجش اقدام به خرید کارت اعتباری کرده و فرم ثبت نام مورد نظر را تکمیل می کنند. مهلت ثبت نام دوره کاردانی تا 19 مرداد ماه 1396 بوده است و متقاضیان ثبت نام این دوره که نتوانستد تا این تاریخ ثبت نام خود را انجام دهند این فرصت به آنها داده شد که ثبت نام خود را تا 24 مرداد انجام دهند. طبق آخرین اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور نیز زمان ثبت نام دوره کارشناسی ناپیوسته از 29 مرداد آغاز و تا 5 شهریور ماه 1396 ادامه دارد. داوطلبان می بایست در این تاریخ پس از مطالعه کامل دفترچه ثبت نام و اطلاع از لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی، ثبت نام خود را اینترنتی انجام دهند.

سال های گذشته ثبت نام نیمسال دوم دانشگاه علمی کاربردی در اواخر دی و اوایل بهمن ماه انجام میشد اما در سال ۹۵ بر خلاف انتظار و در کمال تعجب همه دفترچه انتخاب رشته در روزهای پایانی سال منتشر شد و زمان ثبت نام نیز از تاریخ ۲۴ اسفند ماه تا تاریخ ۱۵ فروردین ماه ۹۶ تعیین شده است. طریقه ثبت نام نیز به منوال دوره های گذشته است بدین ترتیب که دفترچه را از طریق سایت سنجش دانلود می نمایید سپس از هر کدام از زیر گروه های فرهنگ و هنر ، صنعت ، کشاورزی و مدیریت  انتخاب رشته خود را انجام می دهید .بدیهی است که زمان آغاز به تحصیل شما پس از پایان یافتن تعطیلات نوروز ۹۶ و در فروردین ماه خواهد بود نحوه گزینش نیز بر اساس معدل مقطع قبلی متقاضیان صورت می پذیرد.

 

ثبت نام دانشکده خبر در مقطع کاردانی و کارشناسی توسط آکادمی اول مشاور

ثبت‌نام دانشکده خبر ، تنها دانشکده علمی کاربردی بر اساس شرط معدل آغاز شد.

دانشکده خبر، تحت نظر دانشگاه جامع علمی-کاربردی است اما تفاوت هایی با سایر دانشگاه های علمی کاربردی دارد. دانشکده خبر تنها دانشگاه علمی کاربردی است که عنوان دانشکده به آن اطلاق شده است. سایر دانشگاه های علمی کاربردی با عنوان مرکز آموزش علمی کابردی شناخته می شوند و در مدارکشان نیز همین عنوان بالای مدارکشان درج می شود.

همچنین مدارک تحصیلی دانشکده خبر با تایید و درج آرم "وزارت علوم، تحقیقات و فناوری"، "دانشگاه جامع علمی کاربردی"، خبرگزاری جمهوری اسلامی ایرنا" و "دانشکده خبر" صادر می شود.

متقاضیان دارای دیپلم و پیش‌دانشگاهی با ثبت نام در دانشکده خبر می‌توانند در ۱۳ رشته و سه مقطع تحصیلی (کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد) تحصیل نمایند. امروزه بسیاری از داوطلبان ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی متقاضی ثبت نام و ادامه تحصیل در دانشکده خبر می باشند. دانشکده خبر در دو مقطع کاردانی و کارشناسی دانشجو می پذیرد.

علاقه مندان می توانند برای ثبت نام به میدان توحید، ابتدای خیابان میرخانی (نصرت شرقی)  پلاک 222 طبقه اول واحد 2، سرکار خانم دکتر مهبودی مراجعه نمایند و یا با شماره 7- 66907726(021)  و 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.