10 بهمن 1395

هزینه دانشگاه های آلمان-اول مشاور


اگر متقاضی دوره ی لیسانس در آلمان هستید.هستید باید خوشحال باشید زیرا بیشتر دانشگاه های آلمان در مقطع کارشناسی دولتی و رایگان هستند. اما هزینه هایی چون هزینه خدمات دانشجویی را باید بپردازید. این هزینه مبلغی معادل 100 تا 200 یورو در ترم است و می توانید با پرداخت این مبلغ ، از خدمات حمل و نقل به صورت رایگان بهره مند شوید.
اگر در خواستار پذیرش در مقطع لیسانس دانشگاه های خصوصی باشید، علاوه بر هزینه خدمات دانشجویی ، باید شهریه دانشگاه را نیز بپردازید که در هر سال می تواند 20000 یورو هم برسد.
متقاضیان دوره فوق لیسانس یا دکتری ، در صورتی که مقطع لیسانس را در دانشگاه های آلمان و بدون فاصله خوانده باشد ، در مقطع فوق لیسانس یا دکتری نیز می تواند رایگان درس بخواند. البته باز هم هزینه خدمات دانشجویی را باید بپردازند. آن دسته افرادی که لیسانس خود را در کشور دیگری گرفتند تقریبا ترمی معادل 10000یورو باید بپردازند. در دانشگاه های خصوصی نیز این مبلغ ممکن است به 30000 یورو نیز برسد. در بعضی موارد دانشجویان مقطع دکتری نیز می توانند 6 ترم تحصیلی رایگان تحصیل کنند و فقط هزینه خدمات دانشجویی را بپردازند. البته باز هم باید در رشته ی مرتبط و در همان کشور آلمان تحصیل کرده باشند
هزینه های زندگی در هر کشوری با کشور دیگر متفاوت است. بدیهی است که هزینه زندگی در آلمان و هزینه تحصیل در آلمان با ایران فرق دارد. اگر قصد ادامه تحصیل به کشور آلمان را دارید ، برای مشاوره تحصیلی از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی تحصیل در آلمان استفاده کنید.

با توجه به اینکه تحصیل در اکثر دانشگاه های آلمان رایگان می باشد، عمده هزینه دانشجویان در هزینه های زندگی آنها خلاصه می شود. فقط بابت خدمات دانشگاه ترمی 200 تا 500 یورو به عنوان هزینه خدمات دانشگاه باید پرداخت کنند. البته در بعضی دانشگاه های آلمان و علی الخصوص در رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند، دانشجو باید سالیانه مبلغی در حدود 15000 یورو به عنوان شهریه به دانشگاه پرداخت نماید. این رشته های دارای شهریه بیشتر در حوزه های mba و رشته هایی است که به زبان انگلیسی ارائه می شوند. اما در اکثر قریب به اتفاق دانشگاه های آلمان، تحصیل رایگان و محدود به پرداخت هزینه خدمات دانشگاه می باشد.

هر دانشجو جهت تامین هزینه های خوابگاه یا مسکن، خورد و خوراک، بیمه، رفت و آمد و... بسته به شهر و شرایط زندگی هر شخص مبلغی حدود 800/-700 یورو ماهیانه باید در نظر بگیرد. که این هزینه در شهرهای مختلف و با توجه به سطح زندگی افراد متفاوت می باشد.

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با مشاورین متخصص ما در سامانه اول مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071970 تماس حاصل فرمایید.
پاسخگویی از ۸ صبح تا 12 شب، حتی ایام تعطیل
مشاوره تخصص ماست.