نه تله اساسی موفقیت
31 مرداد 1396

نه تله اساسی موفقیت

حسادت

می توان در یک جمله حسادت را چنین تعریف کرد: شمارش توانایی های دیگران به جای توانایی های خودمان. هر چه توانایی های خودمان را بیش تر بشماریم تا دیگران، خوشحالتر و موفق تر خواهیم بود. حسادت، توهم و خیال است. قابلیت های خوب دیگران هرگز چیزی را از ما کم نخواهد کرد.

 

ایده آل گرایی

کمال یا ایده آل گرایی منفی در واقع خود آزاری شدید برای بهتر شدن است. کمال گرایی مانع از موفقیت ما می شود و یقینا بر استرس و فشار روانی مان می افزاید. نه تنها ما در کارمان موفق نمی شویم بلکه افسردگی و رخوت به لیست دستاورد هایمان افزوده می شود.

 

مقایسه

افراد موفق خودشان را با دیگران مقایسه نمی کنند اما از آنها درس میگیرند. آن ها به خوبی می دانند این کار باعث هدر رفتن انرژی و زمان شان می شود. حتما تا به حال متوجه شده اید، هیچ کس به ما شبیه نیست. خودمان را فقط با آن چه که می خواهیم بشویم، مقایسه کنیم.

 

سرزنش

زندگی، موقعیت و دستاوردهای ما، نتیجه ی تلاش خودمان است، پس زمانی که چرخ زندگی به دلخواه ما نمی چرخد، سرزنش کردن خود یا دیگران فایده ای ندارد. به جای این کار، زمان مان را برای درست کردن اشتباهاتی که منجر به شکست مان شده صرف کنید. سرزنش کردن، مخرب ترین و آسان ترین راه برای منطقی جلوه دادن شکست و خطاهای مان است.

 

عدم اعتماد به نفس

هرگاه به خود و توانایی های مان شک کردیم، بهتر است به این فکر کنیم که تا به حال چه نبرد هایی را برده، به چه ترس هایی چیره شده و یا با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم کرده ایم. هیچ چیز بیشتر از اعتماد به نفس نمی تواند به ادامه ی راه مان انگیره بخشد.

 

ترس

ذهن از طریق ترس به ما می فهماند که در این دنیا چیزی هست که باید بر آن غلبه کنیم؛ پس به آن اجازه ندهیم که در راه ما قرار گیرد. ریسک و خطر وجود دارد اما ترسیدن یک انتخاب است. ما میتوانیم ترس هایمان را بپذیریم تا قوی تر، عاقل تر و باهوش تر شویم.شجاع به کسی میگویند که علیرغم ترسهایش قدم برمیدارد.

 

حواس پرتی و عدم تمرکز

همیشه در چند قدمی ما حواس پرتی هایی وجود دارند که هرگز از بین نمی روند. اما اگر می خواهیم موفق شویم باید تمام تلاش مان را در قوت بخشیدن به تمرکزمان به کار ببریم. رضایت عمیق قلبی که با انجام دادن کارها حاصل می شود را جایگزین لذت های لحظه ای کنیم. اجازه ندهیم صدای جهان مانع از شنیدن صدای خود مان شود.یادداشت برداری در این مورد بسیار مفید است.

 

بی توجهی به فرصت ها

اکثرمردم می گویند نه تنها از کارهایی که کرده اند پشیمان هستند بلکه حسرت کارهایی که نکرده اند و فرصتهایی که از دست داده اند هم به دل شان مانده است. زندگی کوتاه تر از آن است که با حسرت از خواب بیدار شویم. اگر می خواهیم موفق شویم، فرصت های مان را دریابیم و برجسته شویم.

 

تصمیمات تعویقی و عقب انداختن امور

بدترین عاملی که می تواند باعث تخریب آینده ی ما شود، به تعویق انداختن است. هر روزی که کارتان را به تعویق می اندازیم، در واقع یک روز به نگرانی های مان از کارهایی که انجام نداده ایم افزوده ایم. با حذف این عامل، بزرگ ترین قدم به سمت موفقیت را برداریم.

 

به مطالب فوق می اندیشیم و از خود میپرسیم امروز چه چیزی مانع پیشرفت ما می شود؟

از همین حالا به درست کردن آن میپردازیم.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.