ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 96
29 مرداد 1396

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 96

دانشگاه علمی کاربردی همواره مورد توجه بسیاری از داوطلبان ادامه تحصیل قرار گرفته است دلایل محبوبیت این دانشگاه در بین داوطلبان ورود به دانشگاه را می توان به دو دلیل دانست دلیل اول را می توان بدون کنکور بودن این دانشگاه دانست زیرا پیش تر و در مقاله ای مجزا رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی را توضیح دادیم و مشاهده نمودید که این رشته ها بسیار گسترده هستند دلیل دوم که امروزه داوطلبان بیشتر به آن توجه می کنند بحث هزینه است زیرا شهریه دانشگاه علمی کاربردی بسیار مناسب بوده و می توان با پرداخت شهریه اندک در رشته های مختلف تحصیل نمود.

نکته دیگری که در دانشگاه علمی کاربردی حائز اهمیت میباشد این است که برای تمامی داوطلبان با هر مدرک و هر رشته ای امکان انتخاب در رشته های دیگر خواهد بود. توجه داشته باشید که آن دسته از داوطلبینی که بدون توجه به رشته تحصیلی و نوع مدرک کاردانی خود ثبت نام می نمایند ، می بایست تمام دروس پیش نیاز یا جبرانی رشته قبولی را با نظر گروه آموزشی مربوط و مطابق با سر فصل برنامه مصوب بگذرانند. ثبت نام بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی 96 برای دو ورودی مهر و بهمن انجام میشود که به طور معمول زمان ثبت نام برای ورودی مهر ماه در پایان مرداد یا اوایل شهریور ماه و برای ورودی بهمن ماه در اوایل دی انجام خواهد پذیرفت. جهت اطلاع از زمان دقیق ثبت نام ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی و زمان انتشار دفترچه ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 96 با شماره 9099071970 ( بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

 

 

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 96

زمان ثبت نام برای ورودی مهر ماه دانشگاه علمی کاربردی سال 96 برای مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در اوایل مرداد و شهریور ماه انجام می‌گیرد. ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی سال 96 از طریق سایت سازمان سنجش به صورت اینترنتی می باشد. داوطلبان با مراجعه به سایت سازمان سنجش اقدام به خرید کارت اعتباری کرده و فرم ثبت نام مورد نظر را تکمیل می کنند. مهلت ثبت نام دوره کاردانی تا 19 مرداد ماه 1396 بوده است و متقاضیان ثبت نام این دوره که نتوانستد تا این تاریخ ثبت نام خود را انجام دهند این فرصت به آنها داده شد که ثبت نام خود را تا 24 مرداد انجام دهند. طبق آخرین اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور نیز زمان ثبت نام دوره کارشناسی ناپیوسته از 29 مرداد آغاز و تا 5 شهریور ماه 1396 ادامه دارد. داوطلبان می بایست در این تاریخ پس از مطالعه کامل دفترچه ثبت نام و اطلاع از لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی، ثبت نام خود را اینترنتی انجام دهند.

سال های گذشته ثبت نام نیمسال دوم دانشگاه علمی کاربردی در اواخر دی و اوایل بهمن ماه انجام میشد اما در سال ۹۵ بر خلاف انتظار و در کمال تعجب همه دفترچه انتخاب رشته در روزهای پایانی سال منتشر شد و زمان ثبت نام نیز از تاریخ ۲۴ اسفند ماه تا تاریخ ۱۵ فروردین ماه ۹۶ تعیین شده است. طریقه ثبت نام نیز به منوال دوره های گذشته است بدین ترتیب که دفترچه را از طریق سایت سنجش دانلود می نمایید سپس از هر کدام از زیر گروه های فرهنگ و هنر ، صنعت ، کشاورزی و مدیریت  انتخاب رشته خود را انجام می دهید .بدیهی است که زمان آغاز به تحصیل شما پس از پایان یافتن تعطیلات نوروز ۹۶ و در فروردین ماه خواهد بود نحوه گزینش نیز بر اساس معدل مقطع قبلی متقاضیان صورت می پذیرد.

 

شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی صورت می گیرد برای ثبت نام در مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بایستی داوطلب یا دیپلم ۳ ساله رشته های نظری و فنی را داشته باشد و یا دیپلم ۴ ساله نظام قدیم را در زمان ثبت نام  ارائه دهد همچنین برای مقطع کارشناسی داشتن مدرک کاردانی الزامی است که این مدرک نیز باید در زمان ثبت نام حاضر و آماده باشد. در ادامه آکادمی اول مشاور لیست مدارک مورد نیاز ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی را در اختیار شما داوطلبان قرار می دهد.

  • شش قطعه عکس تمام رخ ۴×۳ تهیه شده در سال جاری.
  • تصویر شناسنامه و اصل آن جهت مطابقت.
  • تصویر کارت ملی و اصل آن جهت مطابقت.
  • اصل دیپلم کامل متوسطه و یا گواهی آن برای داوطلبان نظام قدیم آموزش متوسطه با مهر و امضای رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه محل تحصیل به انضمام یک برگ تصویر آن.
  • اصل مدرک دیپلم نظام جدید آموزش متوسطه و یا گواهی پایان دوره سه ساله نظام جدید با مهر و امضای رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه محل تحصیل به انضمام یک برگ تصویر آن.
  • اصل فرم تأییدیه معدل جهت فارغ‌التحصیلانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است.
  • گواهی اشتغال به کار با امضا و مهر بالاترین مقام مسؤل، آخرین فیش حقوقی و آخرین حکم کارگزینی یا قرارداد معتبر انجام کار (برای پذیرفته‌شدگان شاغل)
  • مدرکی که وضعیت نظام وظیفه داوطلبان مرد را با توجه به بند ۳-۲ مقررات وظیفه عمومی مندرج در صفحه ۴ دفترچه راهنمای پذیرش مشخص نماید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

 

ثبت نام دانشکده خبر در مقاطع کاردانی و کارشناسی

ثبت‌نام دانشکده خبر ، تنها دانشکده علمی کاربردی در نیم ‌سال اول تحصیلی 96-97 به صورت بدون کنکور و بر اساس شرط معدل آغاز شد.

دانشکده خبر، تحت نظر دانشگاه جامع علمی-کاربردی است اما تفاوت هایی با سایر دانشگاه های علمی کاربردی دارد. دانشکده خبر تنها دانشگاه علمی کاربردی است که عنوان دانشکده به آن اطلاق شده است. سایر دانشگاه های علمی کاربردی با عنوان مرکز آموزش علمی کابردی شناخته می شوند و در مدارکشان نیز همین عنوان بالای مدارکشان درج می شود. همچنین مدارک تحصیلی دانشکده خبر با تایید و درج آرم "وزارت علوم، تحقیقات و فناوری"، "دانشگاه جامع علمی کاربردی"، خبرگزاری جمهوری اسلامی - ایرنا" و "دانشکده خبر" صادر می شود.

متقاضیان دارای دیپلم و پیش‌دانشگاهی با ثبت نام در دانشکده خبر می‌توانند در ۱۳ رشته و سه مقطع تحصیلی (کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد) تحصیل نمایند. امروزه بسیاری از داوطلبان ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی متقاضی ثبت نام و ادامه تحصیل در دانشکده خبر می باشند. دانشکده خبر در دو مقطع کاردانی و کارشناسی دانشجو می پذیرد.

دانشکده خبر در مقطع کارشناسی و در رشته های مترجمی همزمان، مترجمی خبر، عکاسی خبری، عکاسی تبلیغات، خبرنگاری ورزشی، خبرنگاری فرهنگی اجتماعی، کارگردانی سینما، تدوین، مجری گری، گویندگی و دوبله، خبرنگاری سیاسی، روابط عمومی و تصویربرداری از متقاضیان محترم ثبت نام به عمل می آورد.

جهت اطلاع داوطلبان ثبت نام دانشکده خبر ، ثبت نام مقطع کارشناسی ( کاردانی به کارشناسی ) نیز پس از ثبت نام مقطع کاردانی آغاز خواهد شد.. شما عزیزان می توانید جهت اطلاع از زمان دقیق ثبت نام کاردانی به کارشناسی با شماره 7-66907726   (021) و 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند. ( در صورت شلوغی خط ها صبور باشید و منتظر بمانید. )

علاقه مندان می توانند برای ثبت نام به میدان توحید، ابتدای خیابان میرخانی (نصرت شرقی) پلاک 222، طبقه اول، واحد 2 ، سرکار خانم دکتر مهبودی مراجعه نمایند و یا با شماره 7-66907726(021)  و 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایند.

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.