اعتراض به نتایج کنکور سراسری 96
29 مرداد 1396

اعتراض به نتایج کنکور سراسری 96

اعتراض به نتیجه کنکور سراسری بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری و انتخاب رشته کنکور سراسری امکان پذیر است. قبولی در کنکور سراسری و یک رشته دانشگاهی خوب می تواند مهمترین اتفاق جدی دوره ی اول زندگی هر شخص باشد چرا که نتیجه کنکور سراسری بر روی تمام زندگی فرد تاثیر می گذارد. با توجه به اینکه هر ساله بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری توسط سازمان سنجش با داوطلبانی رو به رو هستیم که به دلایل مختلف مانند عدم اعمال سهمیه، عدم تاثیر دادن معدل موثرشان در نتیجه کنکور سراسری  نسبت نتیجه کنکور سراسری خود اعتراض دارند یا اینکه نسب به رتبه خود شک دارند و نمی دانند چگونه باید اعتراض خود را نسبت به نتیجه کنکور سراسری 96 مطرح کنند. در این زمان بسیاری از داوطلبان ساده ترین راه را برای اعتراض به نتیجه خود انتخاب می کنند و در نتیجه از اعتراض خود منصرف می شوند. تعدادی نیز که امکان دسترسی حضوری به سازمان سنجش را دارند به صورت حضوری به سازمان سنجش مراجعه می کنند تا بتوانند اعتراض خود را نسبت به نتیجه کنکور اعلام شده مطرح کنند. اما  اعتراض به نتایج کنکور بطور کلی در چند سال اخیر بسیار سازماندهی شده و مراحل آن بسیار ساده و بدون نیاز به مراجعه حضوری است. سازمان سنجش اعلام کرده است که معترضان اکیدا از مراجعه حضوری خودداری کرده و اعتراض خود را به صورت اینترنتی به سامانه سازمان سنجش توضیح دهند تا کمتر از 24 ساعت نتیجه اعتراض داوطلبان به آنها اعلام گردد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

 

 

در چه صورتی می توانیم برای ثبت اعتراض به نتایج کنکور سراسری 96 اقدام کنیم؟

در پاسخ به این سوال همانطور که در ابتدای متن اشاره کردیم لازم است بدانید که شما در صورت داشتن دلایل منطقی می توانید برای ثبت اعتراض به نتایج کنکور سراسری 96 اقدام کنید.اما در صورت معقول و منطقی نبودن دلیل اعتراض نیازمند پیگیری مستمر از سمت شماست که شاید این پیگیری نتیجه مطلوبی هم نداشته باشد. اکنون ممکن است این سوال برایتان مطح شود که چه دلایلی از نظر سازمان سنجش برای ثبت اعتراض منطقی و قابل قبول است؟ در صورتی که پس از اعلام نتایج کنکور سراسری 96 متوجه اشتباه در محاسبه درصد دروس شوید می توانید با تهیه پاسخنامه که زمان انتشار آن چند روز پس از اعلام نتایج کنکور می باشد و همچنین با استفاده از پاسخنامه کلیدی کنکور اشتباه موجود را بررسی کنید و در صورتی که از اشتباه به وجود آمده مطمئن شدید برای ثبت اعتراض اقدام کنید.

همچنین در سال های پیش شاهد اعتراض داوطلبان به نتایج کنکور بوده ایم که دلیل آن عدم درج سهمیه داوطلبان بوده است.در رابطه با سهمیه ها و  میزان تاثیر سهمیه ها در کنکور سراسری و آزاد 96 توضیح داده ایم و میزان تاثیر آن را در قبولی داوطلبان در انتخاب رشته بیان کرده ایم.بنابراین با توجه به تاثیر مثبت سهمیه ها در قبولی ، عدم درج سهمیه می تواند یکی از دلایل منطقی برای ثبت اعتراض به نتایج کنکور سراسری باشد که باید این مسئله توسط سازمان سنجش پیگیری شود.موارد دیگری هم برای اعتراض به نتایج کنکور سراسری 96 وجود دارد که زمینه ثبت اعتراض را برای داوطلبان فراهم می کند بنابراین در صورتی که خواهان اعتراض به نتایج کنکور هستید می توانید در این زمینه با مشاوران آکادمی اول مشاور مشورت کنید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

 

نحوه ی ثبت اعتراض به نتایج کنکور سراسری 96


نحوه اعتراض به نتایج کنکور سراسری 96 بسیار ساده است. تنها کافی است که ابتدا وارد سایت سازمان سنجش شوید و بعد در گوشه بالا سمت چپ صفحه روی گزنینه ورود به سیستم پاسخگویی کلیک کنید. اگر قبلا عضو این سیستم شده اید که صرفا باید نام کاربردی و کلمه عبور خود را در قسمت ورد به سیستم وارد کنید و وارد شوید. در صورتی که قبلا عضو ای ن سیستم نشده اید ابتدا باید بر روی گزینه  عضویت در سیستم کلیک کنید و ابتدا عضو شوید و سپس می توانید اعتراض خود را به نتایج کنکور سراسری 96 ثبت کنید.

 

آیا زمان انتخاب رشته کنکور و ثبت اعتراض به نتایج کنکور سراسری 96 با یکدیگر تداخل دارد؟

متاسفانه برخی از داوطلبان گمان می کنند که باید منتظر مشخص شدن نتیجه ثبت اعتراض به نتایج کنکور باشند و پس از آن برای انجام  انتخاب رشته اقدام نمایند.اما اینطور نیست و توجه داشته باشید که انجام انتخاب رشته هیچ گونه تداخلی با فرایند اعتراض به نتایج کنکور نخواهد داشت. بنابراین می توانید در مرداد ماه پس از مشخص شدن نتایج اولیه کنکور به صورت همزمان با ثبت اعتراض به نتایج کنکور در انتخاب رشته 96 هم شرکت کنید.

در حال حاظر امکان اعتراض به امکان ثبت اعتراض از طریق سامانه پاسخگویی سازمان سنجش فراهم است و برای اعتراق می توانید وارد سامانه شوید بعد از ورود بر روی گزینه درخواست جدید کلیک کرده و موضوع اعتراضی خود را مشخص کرده و توضیحات لازم را برای بررسی در خواستتان در سامانه وارد کنید. توجه داشته باشید که نحوه ی بیان این توضیحات بسیار مهم و تاثیرگذار است. توجه داشته باشید که شما هم زمان با پیگیری اعتراض به نتایج کنکور سراسری 96 در انتخاب رشته هم شرکت کنید زیرا که چه نتیجه شما مثبت باشد یا منفی، در هر صورت شرکت شما در انتخاب رشته کنکور 96 یک سیکل جدا دارد و هیچ ربطی به اعتراض شما ندارد. در صورتی که اننخاب رشته کنکور سراسری 96 را در زمان اعلام شده وارد سامانه انتخاب رشته نکنید به مشکل برخورد خواهید کرد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.