نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 96
24 مرداد 1396

نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 96

از حال و هوای آزمون سراسری و انتخاب رشته که می گذریم به اضطراب بزرگتری می رسیم به نام اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 96 . در روز های پس از کنکور داوطلبان و یا به اصطلاح رایج کنکوری ها دغدغه ای دارند که شاید برای خیلی ها خواب و خوراکشان را نیز گرفته باشد. اما کنکوری های عزیز بهتر است نگران نباشید و با آرامش خاطر در انتظار نتایج آزمون بمانید زیرا که پس از آن که زمان دقیق نتایج جلوتر اعلام شد طبق گزارشات حدود 79 درصد داوطلبان می توانند وارد دانشگاه شوند. طبق اطلاعیه سازمان سنجش نتایج کنکور سراسری 96 در روز ۱۵ مرداد ماه اعلام شد و هر داوطلب با وارد شدن به سایت سازمان سنجش توانست کارنامه اولیه خود را مشاهده کند. پس از اعلام نتایج کنکور سراسری داوطلبان از 19 تا 23 مرداد ماه فرصتی دو سه روزه داشتند تا خود را برای انجام فرآیند انتخاب رشته کنکور سراسری 96 آماده کنند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

 

 

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 96

برای آگاهی شما داوطلبان گرامی از تاریخ اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 96 باید بگوییم که در نیمه اول شهریورماه اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 96 بر روی سایت قرار خواهد گرفت.آن دسته از داوطلبانی که در مرحله انتخاب رشته پذیرفته شده اند می بایست نسبت به ثبت نام حضوری خود در دانشگاه پذیرفته شده اقدام نمایند اما داوطلبانی که در این مرحله پذیرفته نشده اند می توانند در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 و یا تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96 شرکت نمایند و بار دیگر شانس خود را جهت قبولی در دانشگاه امتحان نمایند.

 

انتخاب رشته داوطلبان غیرمجاز کنکور سراسری

بسیاری از داوطلبان نیز بدلیل رتبه و تراز نامناسب خود نتوانستند در انتخاب رشته سراسری و آزاد موفق باشند و در رشته های دلخواه خود ثبت نام کنند. مشاورین آکادمی اول مشاور برای این دسته از داوطلبان نیز راهکار هایی دارند تا زمان خود را برای پشت کنکوری بودن تلف نکنند. در ادامه شما را با این راه ها آشنا می کنیم.

 

ثبت نام دانشکده خبر

ثبت‌نام دانشکده خبر ، تنها دانشکده علمی کاربردی در نیم ‌سال اول تحصیلی 96-97 به صورت بدون کنکور و بر اساس شرط معدل آغاز شد.

دانشکده خبر، تحت نظر دانشگاه جامع علمی- کاربردی است اما تفاوت هایی با سایر دانشگاه های علمی کاربردی دارد. دانشکده خبر تنها دانشگاه علمی کاربردی است که عنوان "دانشکده" به آن اطلاق شده است. سایر دانشگاه های علمی کاربردی با عنوان "مرکز آموزش علمی کابردی" شناخته می شوند و در مدارکشان نیز همین عنوان بالای مدارکشان درج می شود. همچنین مدارک تحصیلی دانشکده خبر با تایید و درج آرم "وزارت علوم، تحقیقات و فناوری"، "دانشگاه جامع علمی کاربردی"، خبرگزاری جمهوری اسلامی-ایرنا" و "دانشکده خبر" صادر می شود.

متقاضیان دارای دیپلم و پیش‌دانشگاهی با ثبت نام در دانشکده خبر می‌توانند در ۱۳ رشته و سه مقطع تحصیلی (کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد) تحصیل نمایند. امروزه بسیاری از داوطلبان ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی متقاضی ثبت نام و ادامه تحصیل در دانشکده خبر می باشند. دانشکده خبر در دو مقطع کاردانی و کارشناسی دانشجو می پذیرد.

علاقه مندان می توانند برای ثبت نام دانشکده خبر در مقطع کاردانی و کارشناسی به میدان توحید، ابتدای خیابان میرخانی (نصرت شرقی) پلاک 222 طبقه اول، واحد 2، سرکار خانم دکتر مهبودی مراجعه نمایند و یا با شماره 7-66907726(021)  تماس حاصل نمایند.

 

با ثبت نام از طریق آکادمی اول مشاور از مزایای تخفیف و امتیازات ویژه از جمله مشاوره در طول ترم برخوردار شوید

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

 

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 96

دلیل اینکه دانشگاه علمی کاربردی اصولا میان متقاضیان پر طرفدار می باشد، این موضوع است که تنوع رشته های تحصیلی بسیار بالایی در هر دو مقطع کاردانی و کارشناسی می باشد. نکته دیگری که در دانشگاه علمی کاربردی حائز اهمیت میباشد این است که برای تمامی داوطلبان با هر مدرک و هر رشته ای امکان انتخاب در رشته های دیگر خواهد بود. توجه داشته باشید که آن دسته از داوطلبینی که بدون توجه به رشته تحصیلی و نوع مدرک کاردانی خود ثبت نام می نمایند ، می بایست تمام دروس پیش نیاز یا جبرانی رشته قبولی را با نظر گروه آموزشی مربوط و مطابق با سر فصل برنامه مصوب بگذرانند. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 96 برای دو ورودی مهر و بهمن انجام میشود که به طور معمول زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 96 برای ورودی مهر ماه در پایان مرداد یا اوایل شهریور ماه و برای ورودی بهمن ماه در اوایل دی انجام خواهد پذیرفت. جهت اطلاع از زمان دقیق ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی و زمان انتشار دفترچه ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 96 با شماره 9099071970  ( بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید.

 

ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری برای آن دسته از داوطلبانی است که در مرحله انتخاب رشته اولویت های رشته ها را به درستی انتخاب نکرده اند و یا از رشته ی قبولی و یا دانشگاه پذیرفته شده خود رضایت کافی ندارند مرحله انتخاب رشته تکمیل ظرفیت فرصت مجددی است برای داوطلبان که این امکان را به آنها خواهد داد تا بار دیگر با دقت بیشتر دست به انتخاب رشته بزنند و شانس خود را برای قبولی در رشته و دانشگاه مورد علاقه خود البته در صورت وجود ظرفیت امتحان کنند.

طبق اطلاعیه رسمی سازمان سنجش تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 از 23 آبان ماه آغاز شده و تا 2 آذر ادامه خواهد داشت. در این تکمیل ظرفیت کلیه رشته محل هایی که بواسطه انتخاب رشته 96 نتوانستند ظرفیت خود را تکمیل کنند اعلام نیاز می کنند. احتمالا باید با تمدید احتمالی زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 ، تا اواخر آبان ثبت نام ادامه خواهد داشت.
نکته مهم این است که به دلیل اینکه زمان ثبت نام به اواسط پاییر منتقل می شود شروع به تحصیل قبولی های تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 معمولا در سال های قبل بهمن ماه بوده است. برای اطلاع از زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 و زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96 با مشاوران آکادمی اول مشاور تماس گرفته تا بصورت تلفنی یا حضوری انتخاب رشته تکمیل ظرفیت شما را انجام دهند.

 

انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد 96

دانشگاه آزاد هرساله 2 بار در مقطع کاردانی پیوسته ، کاردانی ناپیوسته ، کارشناسی پیوسته ، کارشناسی ناپیوسته بدون آزمون پذیرش دانشجو می کند.بیش از 95 درصد رشته محل های دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی و کارشناسی غیر از رشته های پزشکی بدون آزمون می باشد برای همین ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد فرصت خوبی می باشد برای تحصیل در رشته و دانشگاه مورد علاقه بدون شرکت در کنکور سراسری .برای آشنایی داوطلبان با رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد، دانلود دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 برای شما قرار داده ایم .به این نکته توجه داشته باشید شرط معدل برای قبولی وجود ندارد به همین هر داوطلب می تواند با هر معدلی یکی از رشته محل های مشخص شده در دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 را انتخاب نماید و در آن مراحل پیش ثبت نام را انجام دهید. اگر در هنگام ثبت نام دچار مشکل شدید می توانید با مشاوران اول مشاور تماس حاصل فرمایید مشاوران آکادمی اول مشاور پاسخگو شما خواهند بود برای تماس با شماره 9099071970 بدون گرفتن کد و با تلفن ثابت تماس حاصل فرمایید .

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.