انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری دانشگاه آزاد 96
23 مرداد 1396

انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری دانشگاه آزاد 96

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96 در پذیرش با آزمون و بدون آزمون، هر ساله بعد از انتخاب رشته کنکور سراسری 96، انتشار می یابد و انتخاب رشته آزاد شروع می شود.

دانشگاه آزاد اسلامی چندین سال است که پذیرش خود را از طریق کنکور سراسری انجام می دهد. بدین صورت که داوطلب ابتدا ثبت نام کنکور سراسری را انجام می دهد و در کنکور سراسری شرکت می کند و سپس رتبه داوطلب به صورت رتبه کشوری و منطقه اعلام می گردد. بعد از اعلام رتبه نوبت به انتخاب رشته می رسد که در این مرحله است که دانشگاه آزاد از دانشگاه سراسری جدا می شود. در واقع انتخاب رشته دانشگاه آزاد از انتخاب رشته دانشگاه سراسری جداست و به صورت جداگانه در سایت های سنجش و آزمون صورت می گیرد. انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96 نیز از این قاعده مستثنا نمی باشد و به این صورت انجام می گیرد. داوطلبان می توانند برای انتخاب رشته دنشگاه آزاد خود از مشاوران آکادمی اول مشاور یاری بگیرند تا بهترین انتخاب را داشته باشند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

 

زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 96

دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد: کلیه داوطلبان حاضر در جلسه آزمون سراسری که متقاضی تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی هستند، می‌توانند از روز پنج شنبه 19 تا پایان روز پنج شنبه 26 مرداد ماه با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی www.azmoon.org  و با توجه به نمره کل کسب شده در هر زیر گروه متناسب با رشته انتخابی و کد شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی ، نسبت به انتخاب 20 رشته محل اقدام نمایند .

داوطلبان پذیرفته شدن در مرحله اول کنکور می‌توانند علاوه بر گروه آزمایشی اصلی، چنانچه در زمان ثبت نام گزینه علاقه مندی به گروه هنر و زبان های خارجه را انتخاب کرده‌ و در آزمون آن نیز شرکت کرده‌اند، از فرصت انتخاب رشته دو یا سه گروه آزمایشی بهره‌مند شوند.

داوطلبان در نظر داشته باشند که در صورت تمایل به انتخاب رشته در دو یا سه گروه آزمایشی ( گروه آزمایشی اصلی ، گروه هنر و یا گروه زبان خارجه ) باید کارت اعتباری جداگانه برای هر کدام تهیه و در سایت www.azmoon.org انتخاب رشته کنند.

داوطلبانی که رشته / محل مورد نظر خود را در دفترچه رشته های با آزمون سراسری دانشگاه آزاد اسلامی پیدا نمی کنند ، توجه داشته باشند که بخش اعظم رشته / محل های دانشگاه آزاد اسلامی بدون آزمون هستند که درصورت تمایل با مراجعه به سامانه www.azmoon.org  نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

داوطلبان ابتدا از وجود رشته/محل مورد علاقه خود در دفترچه راهنمای انتخاب رشته اطمینان حاصل کنند و سپس اقدام به خریداری کارت اعتباری دوره مربوطه کنند.

به گزارش روابط عمومی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، نتایج انتخاب رشته های با آزمون دانشگاه آزاداسلامی هفته آخر شهریور ماه اعلام خواهد شد.

 

جهت دانلود دفترچه انتخاب رشته با آزمون دانشگاه آزاد 96 کلیک کنید


جهت دانلود دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد 96 کلیک کنید

 

رشته های با آزمون کنکور ریاضی ، انسانی ، هنر و زبان در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری دانشگاه آزاد

واحد های دانشگاه آزاد بر اساس کیفیت آموزشی و همچنین متقاضیانی که دارند تشخیص می دهند رشته محل هاشان با آزمون باشد یا  بدون آزمون. در این میان معمولا دانشگاه های با کیفیت در شهرهای بزرگ رشته محل های خود را فقط بصورت با آزمون ارائه می دهند . در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری دانشگاه آزاد 96 در رشته های گروه آزمایشی ریاضی ، انسانی ، هنر و زبان نام دانشگاه هایی درج شده است که به دلیل تعداد بالای متقاضیان ، تنها به شیوه با آزمون دانشجو می گیرند . ولی در هر یک از این رشته ها اگر شما نتوانستید یا نخواستید از طریق کنکور سراسری وارد دانشگاه شوید ، می توانید در سایر واحد های دانشگاه آزاد در همین رشته ها بصورت بدون آزمون تحصیل کنید . طبق اعلام معاون آموزشی ، بیش از 95 درصد رشته محل های دانشگاه آزاد بصورت بدون کنکور پذیرش دانشجو می کند . اگر رشته های پزشکی و پیراپزشکی را جدا کنیم ، کلیه داوطلبان تحصیل بدون کنکور دانشگاه آزاد در گروه های آزمایشی ریاضی ، انسانی ، هنر و زبان می توانند در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 شرکت کنند .

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.