انتشار دفترچه انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی ( بدون کنکور )
21 مرداد 1396

انتشار دفترچه انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی ( بدون کنکور )

هر ساله متقاضیان زیادی از طریق کنکور سراسری برای تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور رقابت می کنند که یکی از پر متقاضی ترین آن ها ، دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی و دانشگاه های پیام نور هستند . استقبال از دانشگاه پیام نور در چند سال گذشته و مخصوصا با برداشتن شرط آزمون ورودی ، رشد خیره کننده ای داشته است . ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور همواره یکی از انتخاب های اول داوطلبانی بوده که وقت کمتری برای شرکت در کلاس های دانشگاه دارند. به دلیل برگزاری کلاس ، کیفیت نسبتا بالای آموزشی و تعدد رشته محل های ارائه دهنده دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی ، داوطلبان زیادی علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه ها نیز هستند . پذیرش دانشجو در دانشگاه های پیام نور و موسسات غیرانتفاعی به دو صورت با آزمون ( از طریق کنکور سراسری ) و بدون کنکور ( صرفا با سوابق تحصیلی ) می باشد. اگر در آزمون سراسری غایب بوده اید یا از ابتدا در آزمون ثبت نام نکرده اید، در مهلت انتخاب رشته، می توانید از فهرست رشته های بدون آزمون (صرفا بر اساس سوابق تحصیلی)، رشته هایی را انتخاب کنید.
زمان انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی مطابق زمان انتخاب رشته با آزمون می باشد. (از 19 تا 23 مرداد) داوطلبانی که در آزمون سراسری ثبت نام کرده اند اما در جلسه آزمون غایب بوده اند، لازم نیست دوباره ثبت نام کنند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

 

 

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 96

ثبت نام بدون کنکور پیام نور برای مقطع کارشناسی هرساله در دو نوبت برای ورودی مهر و بهمن برگزار می شود . ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 96 هم به روال سال های گذشته دوبار در سال بطور قطعی انجام می شود که اولین ثبت نام به مرداد ماه و همزمان با انتخاب رشته 96 انجام می شود و دومین ثبت نام در آبان ماه و مخصوص متقاضیان تحصیل در ورودی بهمن 96 . متقاضیان در ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور 96 ورودی مهر ، از میان لیست رشته محل هایی که پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دارند و توسط سازمان سنجش آموزش کشور معرفی شده است ، می بایست نهایتاً 150 رشته محل را به ترتیب اولویت هایشان انتخاب کنند تا بعد از بررسی سوابق تحصیلی داوطلب توسط سازمان سنجش ، نتایج آن اعلام گردد.
در مهلت دوم برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 96 ورودی بهمن که ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور 96 می باشد ، داوطلب تنها می تواند با انتخاب یکی از رشته محل های ارائه شده در تکمیل ظرفیت ، شانس خود را برای قبولی امتحان نماید . پذیرفته شدگان در مرحله تکمیل ظرفیت ، با توجه به نظر مرکز دانشگاه پیام نور مورد پذیرش ، می توانند برای نیمسال اول یا دوم ( ورودی مهر و یا بهمن ) مشغول به تحصیل شوند . البته سابقه ثبت نام بصورت تکمیل ظرفیت در ورودی بهمن به سال گذشته باز می گردد و مشخص نیست که برای ورودی بهمن 96 هم آیا ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی خواهد بود یا تکمیل ظرفیت. نحوه ثبت نام بصورت اینترنتی و از طریق سایت سنجش خواهد بود . البته در حالت تکمیل ظرفیت ، برای ثبت نام باید حضورا به دانشگاه مراجعه کرد .مشاورین آکادمی اول مشاور همه روزه از 8 صبح تا 1 شب آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان درباره ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه های پیام نور هستند.

 

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 96

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی هر سال دو بار و برای ورودی مهر و بهمن امکان پذیر است . در سال های گذشته ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های غیرانتفاعی برای ورودی مهر ماه ، هم زمان با انتخاب رشته کنکور سراسری یعنی در مرداد ماه و برای ورودی بهمن در آبان ماه انجام می شد . پیش بینی می شود که امسال نیز همانند سال های گذشته اطلاعیه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی توسط سازمان سنجش در همان زمان منتشر شود . 

امکان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 96 برای داوطلبانی که در کنکور 96 ثبت نام نکردند هم فراهم می باشد و همه داوطلبان می توانند 150 کدرشته محل را انتخاب کنند . داوطلبانی که در کنکور ثبت نام کرده اند اما در جلسه غایب بودند باید جهت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی به شرح زیر را عمل کنند :
داوطلب باید به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و بدون نیاز به تهیه کارت اعتباری نسبت به انتخاب رشته از بین کدرشته محل های صرفا با سوابق تحصیلی معرفی شده در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ، اقدام کند .

 

گروه آزمایشی

 

بخش اول

 

بخش دوم

 

بخش سوم

 

بخش چهارم

 

دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور ریاضی

دانلود

دانلود

دانلود

دانلود

دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور تجربی

دانلود

دانلود

دانلود

دانلود

دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور انسانی

دانلود

دانلود

دانلود

دانلود

دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور هنر

دانلود

دانلود

دانلود

دانلود

دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور زبان

دانلود

دانلود

دانلود

دانلود

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.