ثبت نام دانشکده خبر در مقطع کاردانی و کارشناسی
16 مرداد 1396

ثبت نام دانشکده خبر در مقطع کاردانی و کارشناسی

ثبت‌نام دانشکده خبر ، تنها دانشکده علمی کاربردی در نیم ‌سال اول تحصیلی 96-97 به صورت بدون کنکور و بر اساس شرط معدل آغاز شد.

دانشکده خبر، تحت نظر دانشگاه جامع علمی-کاربردی است اما تفاوت هایی با سایر دانشگاه های علمی کاربردی دارد. دانشکده خبر تنها دانشگاه علمی کاربردی است که عنوان "دانشکده" به آن اطلاق شده است. سایر دانشگاه های علمی کاربردی با عنوان "مرکز آموزش علمی کابردی" شناخته می شوند و در مدارکشان نیز همین عنوان بالای مدارکشان درج می شود.

همچنین مدارک تحصیلی دانشکده خبر با تایید و درج آرم "وزارت علوم، تحقیقات و فناوری"، "دانشگاه جامع علمی کاربردی"، خبرگزاری جمهوری اسلامی-ایرنا" و "دانشکده خبر" صادر می شود.

متقاضیان دارای دیپلم و پیش‌دانشگاهی با ثبت نام در دانشکده خبر می‌توانند در ۱۳ رشته و سه مقطع تحصیلی (کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد) تحصیل نمایند. امروزه بسیاری از داوطلبان ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی متقاضی ثبت نام و ادامه تحصیل در دانشکده خبر می باشند. دانشکده خبر در دو مقطع کاردانی و کارشناسی دانشجو می پذیرد.

 

با ثبت نام از طریق آکادمی اول مشاور از مزایای تخفیف و امتیازات ویژه از جمله مشاوره در طول ترم برخوردار شوید

مقطع کاردانی دانشکده خبر

دانشکده خبر وابسته به سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی، در نیم سال اول تحصیلی 96-97 در مقطع کاردانی در رشته های ذیل دانشجو می پذیرد :

کاردانی روابط عمومی گروه آموزشی فرهنگ و هنر (کد رشته 14254 )

کاردانی حرفه ای خبرنگاری گروه آموزشی فرهنگ و هنر ( کد رشته 14372)

کاردانی عکاسی خبری گروه آموزشی فرهنگ و هنر (کد رشته 15054)

کاردانی حرفه ا ی مترجمی زبان انگلیسی آثار مکتوب و متون رسمی گروه آموزشی فرهنگ و هنر ( کد رشته 14425 )

کاردانی خبرنگاری ورزشی گروه آموزشی مدیریت خدمات اجتماعی (کد رشته 14066 )

در ضمن در صورت تصویب کاردانی حرفه ای انیمیشن در اصلاحیه سازمان سنجش نیز به اطلاع داوطلبان این رشته خواهد رسید. پذیرش دوره های کارشناسی متعاقبا در سایت دانشکده خبر را سازمان سنجش اعلام می شود.

ثبت‌نام علاقه ‌مندان به شرکت در این دوره‌ها از امروز آغاز می‌شود و پنج شنبه 19 مرداد پایان می‌پذیرد.

 

مقطع کارشناسی دانشکده خبر

دانشکده خبر در مقطع کارشناسی و در رشته های مترجمی همزمان، مترجمی خبر، عکاسی خبری، عکاسی تبلیغات، خبرنگاری ورزشی، خبرنگاری فرهنگی اجتماعی، کارگردانی سینما، تدوین، مجری گری، گویندگی و دوبله، خبرنگاری سیاسی، روابط عمومی و تصویربرداری از متقاضیان محترم ثبت نام به عمل می آورد.

جهت اطلاع داوطلبان ثبت نام دانشکده خبر ، ثبت نام مقطع کارشناسی ( کاردانی به کارشناسی ) نیز پس از ثبت نام مقطع کاردانی آغاز خواهد شد.. شما عزیزان می توانید جهت اطلاع از زمان دقیق ثبت نام کاردانی به کارشناسی با شماره 7-66907726 (021) تماس حاصل نمایید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند. ( در صورت شلوغی خط ها صبور باشید و منتظر بمانید. )

علاقه مندان می توانند برای ثبت نام به میدان توحید، ابتدای خیابان میرخانی (نصرت شرقی) پلاک 222، سرکار خانم دکتر مهبودی مراجعه نمایند و یا با شماره 7-66907726 (021) تماس حاصل نمایند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 7-66907726 (021) تماس حاصل نمایید تا مشاورین ما شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

 

شرایط ثبت نام در دانشکده خبر

 • داشتن مدرک دیپلم برای ثبت نام کاردانی
 • داشتن مدرک کاردانی برای ثبت نام کارشناسی
 • داشتن معافیت/پایان خدمت برای داوطلبانِ مشمول
 • شرط سنی وجود ندارد
 • با مدرک دیپلم/کاردانی غیرمرتبط هم می توان در رشته های دانشکده خبر ثبت نام کرد.
 • مراجعه به مرکز ثبت نام و تکمیل فرم ثبت نام و رزرو (کپی کارت ملی و شناسنامه، کپی آخرین مدرک تحصیلی، کپی کارت پایان خدمت)

 

نحوه ثبت نام در دانشکده خبر

 • مراجعه حضوری به میدان توحید، ابتدای خیابان میرخانی (نصرت شرقی) پلاک 222
 • مراجعه به سایت www.avvalmoshaver.com , www.avvalentekhab.com  
 • مراجعه به کانل تلگرام
 • تماس با  7-66907726 (021)

 

با ثبت نام از طریق آکادمی اول مشاور از مزایای تخفیف و امتیازات ویژه از جمله مشاوره در طول ترم برخوردار شوید

 

بسیاری از داوطلبان نیز ذهنشان با سوالاتی مانند:

 • طول دوره ها چه مقدار است؟
 • آیا ترم تابستان هم ارائه می شود؟
 • شهریه ها چه میزان است؟
 • کلاس ها چه روزهایی در هفته برگزار می شوند؟
 • و...

مشغول شده است. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن  7-66907726 (021) تماس حاصل نمایید.

 

آشنایی بیشتر با دانشکده خبر

دانشکده خبر سال ۱۳۷۴خ. درپی نیاز سازمان خبرگزاریِ جمهوریِ اسلامی به آموزش نیروهای تجربی با ۲۵ دانشجوی کارمند ایرنا کار خود را آغاز کرد.

نخستین گروه دانشجویان این دانشکده، دو سال بعد (۱۳۷۶) با مدرک کاردانیِ خبرنگاری فارغ‌التحصیل شدند. هم‌زمان با ورود این دانش‌آموختگان به فضای حرفه‌ای شغلی، دانشکده توانست زیر نظر دانشگاه جامع «علمی-تکنولوژیِ» آن روزها (۱۳۷۶) از کنکور سراسری ۴۵ دانشجو در سه رشته‌ی: «خبرنگاری، عکاسیِ خبری، مترجمیِ خبر انگلیسی» با گزینش علمی، نخستین دانشجویان عام و رسمیِ خود را بپذیرد. شیوه‌ی گزینش علمی –که از آن سال باب شد- تا سال ۱۳۸۵ چنین بود، که سازمان سنجش سه برابر ظرفیت به دانشکده دانشجو معرفی می‌کرد. با توجه به نیمه‌متمرکز بودن رشته، با انجام مصاحبه و گزینش علمی، یک‌سوم معرفی‌‌شدگان پذیرفته و ثبت‌نام می‌شدند. از سال ۱۳۸۵ به بعد با اعلام دوره‌های پودمانی درعمل گزینش دانشجو کم‌رنگ گردید؛ و کمابیش تمامی متقاضیان ثبت نام می‌شدند.

در گذر زمان تعداد رشته‌ها از یک رشته‌ی خبرنگاری به سه رشته‌ی خبرنگاری، با ۶ گرایش در دو مقطع کاردانی و کارشناسی،‌ عکاسی خبری و مترجمی خبر انگلیسی رسید. سپس با فراز و نشیب‌های صورت‌گرفته، ‌آموزش پودمانی لغو و رشته‌های ترمی گسترش یافت.

هم‌اکنون متقاضیان دارای دیپلم و پیش‌دانشگاهی با ثبت نام دانشکده خبر می‌توانند در ۱۳ رشته و سه مقطع تحصیلی (کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد) تحصیل نمایند.

پایداریِ دانشکده خبر در گذر این سال‌ها مدیون خانواده‌ی یک‌پارچه‌ی پیش‌کسوتان و دانشجویان دانشکده بوده‌است. سال ۱۳۸۴ شورای عالیِ اداری، خواهان انحلال مراکز آموزشیِ سازمان‌ها و نهادهای دولتی شد. دانشکده خبر نیز باسرعت به سوی انحلال پیش می‌رفت؛ اما پس از واکنش رسانه‌ها و اقدامات دانشکده با دستور شخص رییس‌جمهوریِ وقت (آقای خاتمی) انحلال این دانشکده از دستور کار شورای عالیِ اداری مستثنا و موضوع کأن لم یکن اعلام شد. بدین ترتیب، دانشکده خبر کماکان متولّیِ آموزش‌های خبری و رسانه‌ای با مالکیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و درنهایت خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) خوانده شد.

هم‌ اکنون دانشکده خبر با یک ‌هزار و هفتاد دانشجو در سه مقطع: کاردانی، کارشناسی، کارشناسی‌ارشد، با وجود زیرشاخه‌های رشته‌ی ارتباطات، هم‌چنان کانون اصلی و مرکزیِ خبرنویسی و شاخه‌های گوناگون آن است.

با ورود دکتر محمود احمدی‌ افزادی، دانشکده توانست در سال ۱۳۹۲، نخستین دوره‌ی «خبرنگاریِ بین‌المللی» را در مقطع کارشناسی‌ارشد راه ‌اندازی کند.

 

 با ثبت نام از طریق آکادمی اول مشاور از مزایای تخفیف و امتیازات ویژه از جمله مشاوره در طول ترم برخوردار شوید

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 7-66907726 (021) تماس حاصل نمایید تا مشاورین ما شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.