دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکورکاردانی به کارشناسی
11 مرداد 1396

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکورکاردانی به کارشناسی

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 96 در خرداد ماه انجام می شود کلیه داوطلبان برای شزکت در کنکور در تازیخ ذکر شده به سایت سنجش مراجعه نمایند و دانلود دفترچه و ثبت نام خورد را انجام دهند .دفترچه ثبت نام شامل راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته و لیست کلیه رشته های آزمون به همراه دانشگاه های ارائه دهنده معرفی شده است .و همچنین اطلاعات مهمی مانند :شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام ،شرایط وظیفه عمومی برای آقایان ،اطلاعات رشته های امتحانی که شامل :نوع پذیرش ،نوع دوره تحصیلی و جنس پذیرش ،عناوین ،تعداد سوال ،ضرایب و منابع آزمون دروس عمومی و پایه برای کلیه رشته های امتحانی و لیست دانشگاه های پذیرنده در هر انتخاب رشته  کنکور کاردانی به کارشناسی می باشد . اگر در هرکدام از قسمت های دفترچه ابهامی داشتید می توانید سوال خود را از مشاورانآکادمی اول مشاور بپرسید . برای این کار می توانید با شماره 9099071970 تماس حاصل فرمایید.

 

شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 96

دارا بودن مدرک کاردانی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا شورای عالی انقلاب فرهنگی

تذکر : دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره کاردانی به شرط اخذ مدرک کاردانی تا تاریخ 96/06/31 برای انتخاب رشته های تحصیلی نیمسال اول و دوم یا در صورت فارغ التحصیلی تا تاریخ 96/11/30 منحصراً برای انتخاب رشته های تحصیلی نیمسال دوم مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون می باشند

2) پذیرفته شدگان گروه آموزشی پزشکی پس از فارغ التحصیل شدن باید برابر طول مدت تحصیل، تعهد خدمت به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بسپارند و در صورت استنکاف از انجام تمام یا قسمتی از خدمت تعهد شده، باید دو برابر هزینه تحصیلات را تمام یا به تناسب مدتی که خدمت نکرده اند، بپردازند.

3) تحصیل مجدد دارندگان مدرک کارشناسی ناپیوسته (غیرپزشکی) در همان مقطع در رشته ای دیگر وجود ندارد، لیکن ، هر یک از داوطلبان برای هریک از مقاطع تحصیلی تنها برای یکبار مجاز به استفاده از امکانات دولتی خواهند بود. به این دسته از داوطلبان توصیه می شود در صورتی که قبلاً از امکانات دولتی استفاده نموده اند، از انتخاب کدرشته محل های دوره روزانه رشته های تحصیلی کارشناسی ناپیوسته خودداری نمایند. بدیهی است در صورت انتخاب و پذیرفته شدن در کدرشت ه محل های دوره روزانه، همانند قبولین دو ه های نوبت دوم (شبانه) ملزم به پرداخت شهریه تحصیلی خواهند بود. ضمناً این قبیل داوطلبان لازم است از لحاظ مقررات خدمت وظیفه عمومی، منعی برای ادامه تحصیل نداشته باشند .
لازم به ذکر است دارندگان مدرک تحصیلی با ارزش بالاتر از مقطع کارشناسی مجاز به شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته رشته های غیرپزشکی نمی باشند.

 

سهمیه های کنکور کاردانی به کارشناسی 96

سهمیه ها در ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسیبه 3 دسته تقسیم میشود:

1)سهمیه رزمندگان 2 ) سهمیه ایثارگران 3 ) سهمیه خانواده شهدا

اگر فردی شامل سهمیه های بالا نباشد شامل سهمیه آزاد خواهد شد

تفاوت استفاده از سهمیه رزمندگان ، ایثارگران و خانواده شهدا با بقیه افراد به شرح زیر است :

با توجه به تصویب قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و اصلاحیه آن، گزینش داوطلبان براساس این قانون صورت می گیرد. براساس این قانون %25 از ظرفیت پذیرش به رزمندگان و ایثارگران، به شرط کسب حدنصاب علمی (کسب حداقل 70 % نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد توسط ایثارگران و کسب حداقل 80 % نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد توسط رزمندگان) اختصاص دارد .

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.