زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 96
11 مرداد 1396

زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 96

دو گزینه برای انتخاب دانشجویان ارشد وجود دارد، وزارت علوم و وزارت بهداشت . در مورد ارشد وزارت علوم اطلاعات کافی وجود دارد، اما اکنون گزینه مورد بحث ما ارشد وزارت بهداشت است.
آکادمی اول مشاور قصد دارد در این مقاله بیشتر راجع به آزمون ارشد وزارت بهداشت توضیح دهد تا اطلاعات شما در مورد آن افزایش پیدا کند و با دید بازتری انتخاب خود را انجام دهید.

وزارت بهداشت، زیر شاخه پزشکی است و رشته‌های متعددی هم برای آن تعریف شده است. رشته‌هایی مانند هماتولوژی، ایمونولوژی، ژنتیک پزشکی، علوم تغذیه، بینایی‌سنجی، کالبد‌شناسی آمار زیستی، ارگونومی و ... . البته هر کدام از رشته‌ های ارشد وزارت بهداشت هم، از فارغ‌التحصیلان رشته‌های خاصی برای ادامه تحصیل دانشجو می‌پذیرند، پس باید به این نکته توجهی ویژه داشت. این کنکور این امکان را برای دانشجویان ایجاد می‌کند تا در شاخه‌های پزشکی ادامه تحصیل دهند. به بعضی رشته‌های آنها حتی مهر نظام پزشکی تعلق می‌گیرد و آنها می‌توانند به امر طبابت مشغول شوند و برای خود آینده کاری و شغلی مناسبی ایجاد کنند. رشته‌های وزارت بهداشت در ۵۸ رشته امتحانی متفاوت دانشجو می‌پذیرد، البته هر کدام از آنها هم جز رشته‌های بسیار خوب پزشکی هستند. اما پرطرفدارترین رشته‌ های وزارت بهداشت رشته‌های پیراپزشکی هستند و افراد زیادی برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر آنها را انتخاب می‌کنند. فارغ‌التحصیلان رشته‌های وزارت بهداشت هیچ مشکلی در زمینه کار نخواهند داشت و به راحتی جذب بازار کار می‌شوند و می توانند برای خود درآمد زایی کنند و از افراد موفق در جامعه باشند.

شما عزیزان می توانید جهت اطلاع از نحوه شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت 96 و زمان برگزاری آن با شماره ی 9099071970 تماس حاصل نمایید.

 

تاریخ برگزاری آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 96

این آزمون هر ساله در اردیبهشت ماه برگزار می شد اما دو سال متوالی است که ساختار آن دچار تغییراتی شده و برخی رشته ها به صورت مجموعه در آمده اند؛ مانند مجموعه های علوم آزمایشگاهی، مجموعه تغذیه، مجموعه مامایی و ... .

انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در خرداد ماه صورت گرفته و بعد از آن دانشجویان می توانند سال تحصیلی جدید را از مهر ماه شروع نمایند. ثبت نام این آزمون نیز برای سال تحصیلی ۹۶-۹۷ در بهمن ماه ۹۶ صورت گرفته است.

طبق اطلاعیه رسمی کنکور ارشد وزارت بهداشت 96 در روز های 22 و 23 تیرماه 96 برگزار می شود . کارت ورود به جلسه از 18 الی 23 تیرماه از طریق سایت سنجش پزشکی در دسترس عموم است . همچنین یک مهلت ویرایش اطلاعات از تاریخ 26 الی 28 فروردین قرار داده شده که متقاضیان آزمون می توانند در تاریخ مذکور وارد سایت شده و اقدام به ویرایش اطلاعات خود کنند . کلید اولیه سوالات در 28 تیر منتشر شده و نتایج اولیه در در 11 مرداد ماه 96 اعلام می شود . زمان انتخاب رشته از 11 مرداد آغاز شده و تا 14 مرداد ادامه دارد . این مهلت قابل تمدید است . در نهایت 15 شهریور نتایج نهایی انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 96 اعلام می شود.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.