زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 96
09 مرداد 1396

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 96

کنکور سراسری 96 یکی از مهمترین مقاطع تحصیلی یک داوطلب می باشد که سکوی پرتابی به مقاطع بالاتر تحصیلی می باشد. همانگونه که اطلاع دارید کنکور سراسری و آزاد با هم ادغام شده اند که این ادغام شدن باعث سردرگمی های بسیار زیادی برای داوطلبان شده است. انتخاب رشته کنکور سراسری 96 یکی از مهمترین سردرگمی های کنکور امسال می باشد. بسیاری از داوطلبان نمی دانند برای انتخاب رشته کنکور 96 باید به چه شکل عمل کنند. از مهمترین نکات موفقیت در انتخاب رشته مطالعه ی کامل دفترچه انتخاب رشته کنکور می باشد. دفترچه انتخاب رشته 11 مرداد 96 توسط سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد. مشاورین آکادمی اول مشاور آماده ی مشاوره و انتخاب رشته حضوری و تلفنی به شما داوطلبان هستند. شما می توانید جهت تماس با مشاوران متخصص اول مشاور با شماره 9099071970 تماس حاصل نمایید

 

آشنایی با دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری

سازمان سنجش دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری در پنج گروه تجربی ، انسانی ، ریاضی ، هنر و زبان منتشر می کند. دفترچه انتخاب رشته برای هر گروه آزمایشی در سه بخش منتشر می شود. قسمت اول شامل توضیحاتی درباره روند انتخاب رشته و توضیح کارنامه، قسمت دوم شامل معرفی رشته محل های انتخاب رشته و قسمت سوم شامل توضیحات و آدرس دانشگاه ها می باشد. از آنجایی که اطلاعات مهمی در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری درج می شود ولی داوطبان معمولا از مطالعه کامل آن غفلت می کنند در این مقاله توضیح کوتاهی درباره ی دفترچه انتخاب رشته خواهیم داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 تماس حاصل نمایید.

هر قسمت از این چهار بخش ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان به سه ردیف تقسیم شده که قسمت الف ردیف یک هر بخش به مقدمه و نکات مهم ، قسمت ب به توضیحات و شرایط و ضوابط کلی پذیرش دانشجو ، قسمت ج به نتایج کارنامه علمی یا همان کارنامه اولیه، قسمت د به گزینش دانشجو و قسمت و به انتخاب رشته اشاره شده است.

ردیف دوم شامل جداول زیر گروه ها، ظرفیت و کد رشته های تحصیلی هر گروه آزمایشی ( دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۶ ) پرداخته شده است.

ردیف سوم شامل چهار قسمت می باشد:

  1. جداول کارایی لازم انها در رشته های مختلف تحصیلی
  2. شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی دانشگاه ها و موسسات اموزش عالی
  3. جداول و نام دانشگاه های پیام نور و شهرستان های تحت پوشش هر مرکز یا واحد
  4. فرم پیش نویس انتخاب رشته ازمون سراسری سال ۱۳۹۶

مشاورین آکادمی اول مشاور همه روزه از 8 صبح تا 1 شب آماده ی ارائه ی مشاوره به شما متقاضیان انتخاب رشته می باشند. با شماره گیری 9099071970 انتخاب رشته ی خود را تلفنی و یا حتی حضوری انجام دهید.

 

زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 96

انتخاب رشته دانشگاه آزاد بصورت مجزا می باشد و معمولا یک هفته پس از اتمام  انتخاب رشته کنکور سراسری شروع می شود. انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد از طریق سایت معاونت سنجش دانشگاه آزاد به نشالنی اینترنتی azmoon.org  انجام می گیرد که داوطلبان باید ابتدا دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد را از طریق همین سایت دریافت کنند و با اطلاع از لیست رشته ها و دانشگاه ها در گروه امتحانی خود اقدام به انتخاب رشته نمایند. جهت اطلاع از زمان دقیق انتشار انتخاب رشته دانشگاه آزاد با شماره ی 9099071970 تماس حاصل نمایید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.