دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری
09 مرداد 1396

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری

همانگونه که اطلاع دارید کنکور سراسری با کنکور دانشگاه آزاد ادغام شده است که باعث شده دانشجویان دچاره استرس و سردرگمی زیادی شوند. با ادغام شدن کنکور سراسری و آزاد بسیاری از داوطلبان نیاز به راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 96 و راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد را بیش از بیش احساس می کنند تا بتوانند جواب سوالات خود را پیدا کنند سوالاتی مانند:

  • با چه رتبه ای می توان در رشته ایکس در دانشگاه ایکس در انتخاب رشته کنکور سراسری قبول شد؟
  • با چه رتبه ای می توان در رشته ایکس در دانشگاه ایکس در انتخاب رشته دانشگاه آزاد قبول شد؟
  • راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 96 و راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96 به صورت تلفنی هم انجام می شود؟
  • انتخاب رشته کنکور سراسری در چه سایتی انجام می شود؟
  • قبولی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96 سخت تر شده است یا آسان تر؟
  • آیا می توان به نرم افزار انتخاب رشته کنکور 96 که در سایت های مختلف قرار دارد اعتماد کرد؟
  • آیا ترتیب اولویت بندی در افزایش شانس قبولی در انتخاب رشته کنکور سراسری موثر است؟
  • و ...

مشاورین متخصص آکادمی اول مشاور همه روزه از 8 صبح تا 1 شب آماده ی پاسخگویی به سوالات شما داوطلبان هستند. شما می توانید با شماره گیری 9099071970 ( بدون گرفتن کد ) انتخاب رشته ی سراسری و آزاد را انجام دهید.

 

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 96

بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری و مشخص شدن وضعیت رتبه و نمره هر داوطلب ، زمان انتخاب رشته کنکور سراسری است . کلیه داوطلبان باید پیش از آغاز فرایند انتخاب رشته ، دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 96 را تهیه کنند . در نتیجه سازمان سنجش یک الی 3 روز بعد از اعلام نتایج کنکور ، دفترچه انتخاب رشته برای هر گروه آزمایشی در سه بخش منتشر می شود .طبق آخرین اطلاعیه ی سازمان سنجش کشور دفترچه انتخاب رشته در پنج گروه ریاضی، تجربی، انسانی، هنر، زبان در روز 11 مرداد 96 منتشر خواهد شد. داوطلبان می توانند دفترچه را از طریق سایت سازمان سنجش دریافت کنند. در صورت بروز مشکل درطول دریافت دفترچه انتخاب رشته با شماره 9099071970 تماس حاصل نمایید.

 

نحوه انتخاب رشته کنکور

قبل از اینکه در مورد نحوه انتخاب رشته صحیح توضیح دهیم باید بگوییم که هر داوطلبی که مجاز به انتخاب رشته کنکور سراسری شده باشد میتواند ۱۵۰ رشته محل ( ۱۵۰ انتخاب برای دانشگاه های سراسری و ۱۵۰ انتخاب برای دانشگاه آزاد) را فقط از گروه امتحانی خود بر اساس علاقه و رتبه کسب شده خود انتخاب کنند. پس متوجه می شویم که در انتخاب رشته کنکور سراسری تقریبا دستمان باز می باشد و می توانیم با انتخاب رشته صحیح و آگاهانه و اولویت بندی بهتر رشته ها و دانشگاه ها، شانس بالایی را برای قبولی در رشته و دانشگاه مورد علاقمون داشته باشیم. اصل مهم در انتخاب رشته کنکور، توجه به رتبه کنکور داوطلب و رتبه آخرین نفر قبولی در رشته های مختلف و آخرین رتبه قبولی در دانشگاه ها می باشد تا اولویت بندی انتخاب هایمان را بر اساس رتبه خود انجام دهیم. مشاوران اول مشاور می توانند با استفاده از آخرین روش های مشاوره ابتدا تست های شخصیت شناسی ( MBTI ) را انجام دهند تا از میزان علاقه مندی شما به رشته ی موردنظرتان آگاه شوند سپس انتخاب رشته ی کنکور سراسری و آزاد را برایتان انجام دهند. با شماره گیری 9099071970 با مشاورین آکادمی اول مشاور در ارتباط باشید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.