راهنمای انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی
07 مرداد 1396

راهنمای انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی

تفاوت کنکور کاردانی به کارشناسی زمان انتخاب رشته می باشد در انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی هر داوطلب حق دارد در رشته خود حداکثر 50 دانشگاه و به عبارت بهتر رشته محل را انتخاب نماید .نحوه پذیرش به دو صورت میباشد :در برخی از رشته ها پذیرش به صورت با آزمون می باشد وداوطلب باید بدون اطلاع از نتیجه آزمون خود انتخاب رشته انجام دهد و نوع دیگر به این صورت می باشد پذیرش براساس سوابق تحصیلی می باشد که داوطلب از آزمون معاف میشودو صرفا باید انتخاب رشته کند پس در نتیجه در رشته های با آزمون و بدون آزمون انتخاب رشته  محل باید انجام شود .در انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی برای دانشگا های روزانه ،شبانه و غیر انتفاعی ملاک پذیرش رتبه و یا همان نمره آزمون داوطلب می باشد. برهمین اساس ترتیب انتخاب ها براساس علاقه می باشد همانطور که در بالا اشاره کردیم برای تحصیل در مقطع کاردانی به کارشناسی در رشته های غیر پزشکی بدون کنکور  می باشد اما در رشته های پزشکی داوطلبان باید درکنکور کاردانی به کارشناسی 96 ثبت نام انجام شود .در مرحله انتخاب رشته داوطلبان می توانند تنها دانشگاهای دولتی را انتخاب کنند و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد بعد از اعلام شدن نتایج کنکور کاردانی به کارشناسی انجام شود.

 

شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 96


کلیه داوطلبانی که در حال حاضر مدرک کاردانی  یا همان فوق دیپلم و تا 31 شهریور فارغ التحصیل میشوند میتوانند درآزمون شرکت کنند.

1)اگر داوطلبی کاردانی یکی از رشته گروه پزشکی که طرح اجباری دارند را داشته باشد بشرطی بدون انجام دوره طرح می تواند در آزمون شرکت کند که رشته انتخابی او در کنکور کاردانی به کارشناسی 96 دارای طرح اجباری باشد .

2)اگر داوطلبی مدرک فوق دیپلم خود را تا پایان بهمن 96 اخذ می کند حق دارد در آزمون شرکت کند ولی صرفا می تواند رشته محل های نیمسال دوم را انتخاب کند .

3)داوطلبانی که مدرک بالاتر از کارشناسی داشته باشند حق ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 96 در رشته های گروه پزشکی و غیر پزشکی را ندارند .


4) داوطبانی که قبلا یک بار در مقطع کارشناسی ناپیوسته از مزایای تحصیل رایگان استفاده کرده اند درصورت شرکت مجدد در کنکور کاردانی به کارشناسی 96 و درصورت قبولی در رشته محل های روزانه موظفند مانند دانشجویان دوره نوبت دوم ( شبانه ) شهریه پرداخت کنند .


5) پذیرفته شدگان دوره های روزانه در سال 95 حق ثبت نام در کنکور کاردانی به کارشناسی 96 را ندارند ( مشکلی برای ثبت نام پذیرفته شدگان دوره های غیر روزانه کنکور 95 وجود ندارد.

 

دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی شامل این اطلاعات می باشد شرایط عمومی واختصاصی ثبت نام ،شرایط وظیفه عمومی برای آقایان  اطلاعات رشته های امتحانی نوع پذیرش ،نوع دوره تحصیلی و جنس پذیرش ،عناورین ، تعداد سوال و ضرایب و منابع آزمون دروس عمومی و پایه برای کلیه رشته های امتحانی و لیست دانشگاه ها . اگر در هرکدام از قسمت های دفترچه  سوالی داشتید ،سوال خود را از مشاوران اول مشاور بپرسید برای این کار می توانید با شماره 9099071970 تماس حاصل فرمایید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.