شناسه انتخاب رشته کنکور سراسری
07 مرداد 1396

شناسه انتخاب رشته کنکور سراسری

کنکور سراسری و آزاد باهم ادغام شده است بنابراین با توجه به اقدام کنکور دانشگاه سراسری و آزاد ملاک قبولی داوطلبین در دانشگاه آزاد شرکت درکنکور سراسری می باشد اما یکی بودن آزمون های این دو دوره دلیل بر این نمی باشد که انتخاب رشته یکسان باشد و انتخاب رشته سراسری و آزاد به صورت مجزا می باشد در نتیجه تاریخ انجام انتخاب رشته و تعداد کد رشته های محل این دو دوره با هم متفاوت می باشد درانتخاب رشته کنکور سراسری داوطلبان امکان  انتخاب 150 رشته محل و در انتخاب رشته کنکور آزاد امکان انتخاب 20 رشته محل را خواهند داشت و اما داوطلبان انتخاب رشته کنکورآزاد نیاز به یه کد 7 رقمی خواهندداشت که در ادامه مطلب به شما توضیح خواهیم داد.

 

همانطور که می دانید انتخاب رشته دانشگاه آزاد با استفاده از کنکور سراسری و رتبه ای می باشد که در کنکور سراسری به دست آورده اید برای انتخاب 20 گانه در سایت از شما شناسه انتخاب رشته می خواهد شناسه انتخاب رشته چیست ؟ شناسه انتخاب رشته عدد 7 رقمی ای  می باشد که در انتهای کارنامه کنکور درج شده است

کد 7 رقمی شناسه انتخاب رشته شما می باشد که درادامه به شما مراحل انتخاب رشته را توضیح می دهیم :

وقتی وارد سایت پذیرش دانشگاه آزاد می شوید.

وارد سامانه انتخاب رشته با آزمون کنکور سراسری شوید.

رشته تحصیلی ،نوع دوره ،شماره شناسنامه  و سال تولد خود را وارد می نمایید.

طبق اولویت هایمان به ترتیب از اولویت 1 تا شماره 20 را با وارد کردن کد دانشگاه و کد رشته انتخاب رشته نمایید. به این نکته توجه فرمایید که اولویت های اولمان نباید براساس احتمال شانس قبولی ما انتخاب کنیم باید براساس علایق خود انتخاب رشته را انجام دهیم.

 

تاریخ انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96

تاریخ انتخاب رشته کنکور آزاد 96 در پنج گروه آزمایشی ریاضی , تجربی ، انسانی ، هنر و زبان تقریبا یک هفته پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری خواهد بود. به صورت دقیق تر در مرداد ماه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می توانند با تهیه و مطالعه دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96 اقدامات لازم را جهت انجام انتخاب رشته خود انجام دهند. درصورتی که در انجام انتخاب رشته خود دچار مشکل هستید می توانید در رابطه با مشاوره انتخاب رشته کنکور با مشاورین متخصص آکادمی اول مشاور  در ارتباط باشید.

برای اطلاع بیشتر ازشناسه انتخاب رشته  با مشاوران اول مشاور تماس گرفته مشاوران مجرب ما شما را راهنمایی خواهند کرد. با شماره گیری 9099071970 با مشاورین ما تماس حاصل نمایید.

با توجه به اهمیت بسیار زیاد مرحله انتخاب رشته توصیه می کنیم در مرحله اول دفترچه انتخاب رشته را تهیه و با دقت فراوان مطالعه نمایید و سپس رشته ها را براساس میزان علاقه و با در نظر گرفتن بازار کار و آینده شغلی آن انتخاب نمایید. در مرحله انتخاب رشته شما داوطلبان امکان انتخاب 150 رشته محل را خواهید داشت. باتوجه به اینکه که سازمان سنجش با تقسیم بندی استانی، ناحیه ای، قطبی و کشوری کردن تمامی رشته های تحصیلی شانس قبولی داوطلبان را به نوعی بالا برده است بنابراین می توانید انتخاب هایتان را با توجه به موارد ذکر شده بر اساس علاقه خود در اولویت قرار دهید.

داوطلبان می بایست پیش از تکمیل فرم انتخاب رشته در سایت دانشگاه آزاد فرم پیش نویس را با دقت کامل کنند زیرا این فرصت تنها یکبار برای هر فرد بوجود می آید و در صورت وارد کردن کد رشته محل اشتباه آینده ی خود را به تباهی می کشانند. به همین دلیل مشاوران آکادمی اول مشاور می توانند انتخاب رشته ی شما را با توجه به آخرین روش های مشاوره انجام دهند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.