برنامه ریزی کنکور سراسری تجربی
07 مرداد 1396

برنامه ریزی کنکور سراسری تجربی

برنامه ریزی چیست؟

شاید سوال خیلی ها باشد. خیلی ها از این که نمی توانند برای خودشان یک برنامه ریزی مناسب کنند گله می کنند و می خواهند یک شخص دیگر مانند یک مشاور برای آن ها برنامه ریزی کند . اما اصلا برنامه ریزی چیست؟ برنامه ریزی یعنی تنظیم زمان متناسب با کار های روزانه .برنامه ریزی انواع مختلف دارد مثل کوتاه مدت و بلند مدت که هر کدام در جای خود و برای اهداف گوناگونی استفاده می شوند .حالا سوالی که مطرح می شود این است که اصولا برنامه ریزی به چه دردی می خورد؟ خیلی ها ادعا می کنند که برنامه ریزی کار بیهوده ای است و وقت گیر است و می توان این وقت را برای مطالعه صرف کرد.

در ابتدا شما داوطلبان باید از خودتان بپرسید که هدفتان از تحصیل چیست؟ و برای رسیدن به خواسته هایتان حاضرید چه سختی هایی را تحمل کنید؟ اگر هدفتان از تحصیل و ورود به دانشگاه صرفا دریافت مدرک دانشگاهی باشد باید بگوییم که بهتر است دیدگاهتان را تغییر دهید به این خاطر که حتی در این صورت هم شما می بایست چهار سال از عمرتان را صرف تحصیل در رشته ای کنید که ممکن است به آن علاقه ای نداشته باشید که این مسئله در طول زمان بسیار برایتان آزار دهنده خواهد بود. بنابراین شما داوطلبان می بایست هدف از انتخاب رشته دانشگاهی مورد نظرتان را در جهت یافتن شغل متناسب با آن مشخص کنید که پس از دریافت مدرک دانشگاهی بتوانید از آموخته های خود در جهت کسب درآمد نیز استفاده نمایید. مشاورین اول مشاور همه روزه از 8 صبح تا 1 شب آماده ی پاسخگویی به سوالات شما درباره ی برنامه ریزی کنکور سراسری تجربی و برنامه ریزی انتخاب رشته و ... می باشند. تنها با شماره گیری 9099071970 اطلاعات لازم را کسب کنید.

 

روش برنامه ریزی کنکور سراسری تجربی

ویژگی اول : توجه به آینده در کنار توجه به حال و گذشته

توجه به گذشته و حال کمک شایانی در شناخت خودتان از نظر استعداد، توانایی ها و پشتکار و... دارد. و این مسأله به شما کمک می کند تا برنامه ریزی آینده خودتان را بر پایه ی این شناخت استوار سازید. همچنین با توجه به حال و گذشته که با توجه به ارقام درج شده در صفحه ی ارزیابی بدست آورده اید، می توانید برنامه ی آینده تان را واقع بینانه تر طرح ریزی کرده و آنرا اجرا کنید.

ویژگی دوم : انعطاف پذیری بالا و پویایی آن

همانطور که بعداً خواهید دید در این نوع برنامه ریزی در مرحله ی تهیه ی برنامه و اجرای آن انعطاف پذیری بالایی وجود دارد. وجود انعطاف پذیری در برنامه به شما امکان می دهد در هر زمان که در حال اجرای برنامه هستید، در همان زمان (با توجه به زمان حال و موقعیت های غیرمنتظره) برنامه ی تان را تغییر دهید.

ویژگی سوم : واقع بینانه بودن این نوع برنامه

در این روش برنامه ریزی توجه به واقعیت ها مهم است و برنامه باید نیازها و فعالیت های روزانه شما را نیز شامل شود. مثلاً شما باید فعالیت های فوق برنامه مانند تغذیه ، استراحت ، ورزش ، تماشای تلویزیون ، استفاده از کامپیوتر و... را در برنامه ی خود وارد کنید. البته توجه داشته باشید این نوع فعالیت ها نباید وقت زیادی را از شما بگیرد. مثلاً تماشای تلویزیون بیش از اندازه مخصوصاً اگر داوطلب کنکور هستید، به برنامه ی شما ضربه خواهد زد. توجه داشته باشید که امسال برای شما سال سرنوشت سازی است بنابراین زمان را با مسائل بی اهمیت از دست ندهید. زیرا سالهای بعد به اندازه کافی فرصت دارید که به این امور ( فعالیت فوق برنامه ) بیشتر بپردازید.

شما دانش آموزان می توانید با شماره گیری 9099071970 با مشاورین اول مشاور در ارتباط باشید تا مشاوران متخصص ما برنامه ای مناسب که در چند گام خلاصه می شود را برای شما تعیین کنند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.