اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96
02 مرداد 1396

اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96

انتخاب رشته آخرین قدم در فرآیند ورود دانش‌آموزان به دانشگاه است و چون نتیجه تمام این فرآیند پرمشقت به انتخاب رشته بستگی دارد، مهمترین قدم هم محسوب می‎شود بنابراین یک انتخاب غلط می‎تواند زحمات چندین ساله داوطلبان را بر باد دهد. از طرفی یک انتخاب مناسب به همان اندازه می‌تواند داوطلب را به رشته‎ ای که به آن علاقمند است برساند و این نهایتا منجر به رضایت شغلی و اشتغال هدفمند و کاهش نرخ بیکاری در جامعه خواهد شد.
یکی از مهمترین مسائلی که داوطلبان هنگام انتخاب رشته باید به آن توجه کنند، علاقه ی خود است. میل و علاقه در هر کار سبب می شود شخص با انرژی بیشتری فعالیت کند. بسیاری از دانشجویان به خاطر آنکه به رشته تحصیلی خود علاقه نداشته‌اند، ترک تحصیل کرده‌اند و تعدادی دیگر نیز نتوانسته‌اند در رشته خود موفق باشند. داوطلبان دانشگاه‌ها بهتر است قبل از هر چیز زمینه علایق خود را شناسایی کنند و هنگام انتخاب رشته به آن توجه داشته باشند. شما می توانید با شماره 9099071970 تماس حاصل نمایید تا مشاورین آکادمی اول مشاور علایق شما عزیزان را بررسی و شما را در انتخاب رشته کنکور 96 راهنمایی کنند.

 

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96

نتایج کنکور سراسری دانشگاه آزاد 96  در رشته های پزشکی و غیر پزشکی از طریق مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در شهریور ماه اعلام خواهد شد. کلیه کسانی در کنکور سراسری سال 96 شرکت کرده بودند و در روزهای 1 الی 17 شهریور از طریق سامانه انتخاب رشته کنکور سراسری دانشگاه آزاد 96 ، فرم انتخاب رشته خود را در کلیه رشته های گروه های پزشکی و غیر پزشکی تکمیل نموده اند می توانند با مراجعه به سامانه اعلام نتایج دانشگاه آزاد ، کارنامه خود را دریافت کنند. در صورتی که نتوانستید نتایج خود را مشاهده نمایید با شماره 9099071970 ( بدون گرفتن کد ) تماس حاصل کنید.

 

اعتراض به نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96

اگر بعد از مشاهده نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96  متوجه شدید که اشتباهی رخ داده است؛ برای مثال سهمیه شما درست درج نشده ، یا تراز شما در زیرگروه ها به درستی درج نشده می توانید اعتراض خود به نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری دانشگاه آزاد 96 را ثبت کنید و منتظر بررسی و اعلام نتیجه توسط دانشگاه آزاد باشید. مهمترین نکته که در انتخاب رشته و اعتراض به آن در دانشگاه آزاد رخ می دهد آن است که مشکلاتی مانند تعلق نگرفتن سهمیه مثل سهمیه بسیج فعال یا جانبازان یا ایثارگران یا فرزند شهید که بسیار پیش آمده است که با یک اعتراض کوچک در صورتی حق با شما باشد برطرف شده وبرای شما حق انتخاب رشته مجدد ایجاد می شود. در صورت بروز هرگونه مشکل در ثبت اعتراض و یا در نتیجه انتخاب رشته ی خود با شماره 9099071970 تماس گرفته تا مشاورین اول مشاور شما را راهنمایی نمایند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.