10 بهمن 1395

تحصیل در کانادا و شرایط آن-اول مشاور

کشور کانادا که در شمال قاره آمریکا قرار دارد، بعد از روسیه ، دومین کشور جهان از نظر وسعت است. کشور کانادا در مقایسه با وسعتی که دارد، کم جمعیت ترین کشور قاره آمریکا است. چون کانادا یک کشور ثروتمند است ، مردمانی که در آنجا زندگی می کنند از رفاه اجتماعی بالایی برخوردار اند. رفاه اجتماعی بالا ، اعتبار زیاد دانشگاه ها و سطح علمی بالا ، هر ساله باعث جذب تعداد زیادی متقاضی تحصیل در کانادا می باشد. در ادامه به بررسی مزایا ، شرایط ، هزینه زندگی و تحصیل در کانادا می پردازیم.

تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف ، شرایط مختلفی دارد و تنها چیزی که بین تحصیل در مقاطع مختلف مشترک است داشتن حداقل آیلتس 6 می باشد چون در تمامی دانشگاه ها ، دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود.
برای تحصیل در مقطع لیسانس فرد متقاضی باید داراری معدل دیپلم 14 به بالا باشد که این معدل در دانشگاه های ممتاز حداقل باید 15 باشد. داشتن مدرک تافل یا آیلتس 6 جهت پذیرش اجباری می باشد. دانشجویانی که مدرک زبان ندارند می توانند دوره های آموزشی زبان انگلیسی را در دانشگاه منتخبشان در طی یک یا دو ترم تحصیلی بخوانند و سپس وارد رشته دلخواهشان برای تحصیل شوند. البته پیشنهاد می شود کسانی که قصد تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس را دارند ، ابتدا مدرک زبان خود را بگیرند سپس به فکر گرفتن پذیرش برای تحصیل از دانشگاه های کانادا باشند. برای دانشجویان با معدل بالا کمک هزینه تحصیلی در نظر گرفته می شود.
برای تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس فرد متقاضی باید حتما مدرک آیلتس 6 داشته باشد و باید معدل مقطع لیسانسش بالای 14 باشد ، حتما هم توصیه نامه از اساتید مقطع لیسانس خود داشته باشد. در مقطع فوق لیسانس معمولا کمک هزینه تحصیلی به دانشجو تعلق نمی گیرد.
برای تحصیل در کانادا در مقطع دکتری فرد باید حتما مدرک آیلتس 7 داشته باشد . فرد متقاضی ابتدا باید محل تحصیل خود را انتخاب کند و سپس به دانشگاه درخواست پذیرش دهد ، اگر فرد دانشگاه خاصی را انتخاب نکند معمولا درخواست پذیرشش رد خواهد شد. در این مقطع کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان دکتری داده خواهد شد. تقریبا هر سال به 1000 نفر از دانشجویان دکتری اقامت دائم داده می شود و آنها می توانند در تمامی ارگان های دولتی کانادا به راحتی استخدام شوند. به همین دلیل متقاضیان پذیرش در مقطع دکتری در کانادا زیاد است.

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با مشاورین متخصص ما در سامانه اول مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071970 تماس حاصل فرمایید.
پاسخگویی از ۸ صبح تا 12 شب، حتی ایام تعطیل
مشاوره تخصص ماست.