تخمین رتبه کنکور سراسری 96
31 تیر 1396

تخمین رتبه کنکور سراسری 96

کنکور سراسری بزرگترین دغدغه دانش آموزان است. داوطلبان از کنکور سراسری به عنوان بزرگترین اتفاق زندگی خود یاد می کنند. پس برای موفقیت در کنکور سراسری می بایست برنامه ریزی کامل و اطلاعات کافی درباره دانشگاه ها و رشته های تحصیلی داشت. پس از برگزاری کنکور و اعلام نتایج نوبت به انتخاب رشته می رسد ، در این بخش بهتر است رتبه و تراز خود را با رتبه ها و نمره های داوطلبان پذیرفته شده سال گذشته در دانشگاه ها و رشته های مورد نظر خود مقایسه نمایید. شما می توانید رتبه های مشابه خود در سال های گذشته را با استفاده از نرم افزار تخمین رتبه کنکور سراسری 96 مشاهده نمایید. داوطلبین عزیز می توانید جهت آگاهی از این موضوع با شماره 9099071970 تماس گرفته تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه یاری دهند.

 

نرم افزار تخمین رتبه کنکور سراسری 96

گام اول متقاضیان می توانند با وارد کردن درصد های خود در نرم افزار تخمین رتبه کنکور سراسری حدود رتبه ای را که احتمال قبولی آن در دانشگاه ها وجود دارد را مشاهده کنند. این رتبه مشابه رتبه پذیرفته شده در سال گذشته می باشد. حال شما می توانید با اطلاع از این رتبه انتخاب رشته ی خود را با اطلاعات بیشتری انجام دهید.
گام دوم داوطلبان با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کنکور 96 آکادمی اول مشاور می توانند رشته هایی را که احتمال قبولی آنها در دانشگاه های مختلف وجود دارد را مشاهده نمایند. جهت تخمین رتبه کنکور سراسری 96 و انتخاب رشته کنکور سراسری 96 با مشاورین اول مشاور تماس حاصل نمایید.

 

انواع رتبه و سهمیه در کنکور 96

رتبه در منطقه  : در کنکور سراسری سازمان سنجش سه منطقه ثبت نامی از شماره های 1 الی 3 وجود دارد که دانش آموز هنگام ثبت نام اولیه در سایت سازمان سنجش خود را درجامعه آماری یکی از آن مناطق ثبت می کند. بنابراین رتبه در منطقه به معنای کسب توانایی علمی دانش آموز در جامعه آماری آن منطقه می باشد. مثلا دانش آموزی رتبه 3410 در منطقه 2 اخذ کرده است و تعداد افراد شرکت کننده در آن منطقه به عنوان مثال 100000 نفر بوده و از این تعداد 48000 نفر از طرف سازمان سنجش مجاز به انتخاب رشته شده اند، بنابراین دانش آموز مذکور " نفر 3410ام از تعداد نفرات 48000ام مجاز به انتخاب رشته در منطقه 2" می باشد.

رتبه در سهمیه : مشابه با توضیحات بالا جامعه های آماری دیگری چون شرکت کنندگان در آزمون سراسری عضو گروه خانواده های شاهد یا ایثارگر و یا رزمندگان وجود دارد.رتبه های این افراد نیز مشابه بند 1 نسبت به تعداد شرکت کنندگان در سهمیه خودشان در کارنامه می آید. برای مثال رتبه داوطلبی در سهمیه شاهد 45 شده و آخرین نفر مجاز به انتخاب رشته در این سهمیه 7500 است ، با توضیحات بالا این دانش آموز " نفر 45ام از تعداد نفرات 7500ام مجاز به انتخاب رشته در سهمیه شاهد" است.

رتبه کشوری : همانطور که از نامش پیداست این رتبه نشانگر وضعیت این داوطلب نسبت به جامعه آماری کل شرکت کنندگان مجاز به انتخاب رشته در گروه آزمایشی خود می باشد.  

رتبه های زیرگروه :  در هر گروه آزمایشی بسته به تفاوت ضرایب دروس امتحانی چند زیر گروه تعریف شده است که هرکدام از داوطلبان در آنها رتبه های متفاوتی گرفته اند. مثلا داوطلبان شرکت کننده در رشته تجربی نسبت به پاسخگویی به درس زمین شناسی در دو زیر گروه 1 و 2 ،دو رتبه متفاوت مشاهده می کنند. اگر به سوالات زمین شناسی پاسخ داده باشند رتبه زیر گروه 2 کمتر از رتبه زیر گروه 1 می شود. در زیر گروه 1 اهمیت درس زمین شناسی صفر در نظر گرفته شده است.

سهمیه عادی :  شامل دانش آموزانی است که سهمیه منطقه 1، 2 یا 3 را دارند.

سهمیه بسیج فعال : شامل دانش آموزانی است که با استفاده از سابقه حضور خود در بسیج مساجد و دانش آموزی توانسته اند امتیازات لازم برای سهمیه بسیج فعال را کسب کنند.

سهمیه ایثارگران و جانبازان : که شامل فرزندان جانبازان بالای 25 درصد است. سهمیه ایثارگران تراز قبولی را به شدت کاهش می دهد بنابراین دواطلبین که از سهمیه ایثارگران و جانبازان استفاده می کنند از رشته محل های معرفی شده انتخاب کنند
برای دو رشته ریاضی و انسانی به دلیل کم بودن تعداد رشته محل های با کنکور امکان انتخاب سهمیه بسیج فعال و ایثارگران وجود ندارد ولی داوطلبان کنکور ریاضی و انسانی که از سهمیه بسیج فعال و انتخاب رشته استفاده می کنند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.