لیست رشته های کنکور سراسری 96
31 تیر 1396

لیست رشته های کنکور سراسری 96

آیا شما جزء افرادی هستید که قصد دارید فقط یک رشته را انتخاب کنید ؟ آیا دو رشته را انتخاب می‌ کنید ؟ شاید هم سه رشته را در نظر گرفته اید. آیا می دانید که سه رشته ی انتخابی شما به ترتیب اولویت چگونه هستند و چگونه در فرم انتخاب رشته قرار می گیرند ؟ آیا با رشته های پرطرفدار ریاضی ، تجربی و انسانی آشنا هستید ؟ شما هم چزء آن دسته افراد هستید که انتخاب رشته را انتخاب سرنوشت خود می دانید؟

یکی از علل موفقیت افراد در پذیرش رشته های تاپ و دانشگاه های معتبر کشور داشتن انتخاب رشته ی اصولی و بی نقص می باشد. حال با یک مثال شما را با انتخاب رشته صحیح آشنا می کنیم:

فرض کنید داوطلبی می‌ خواهد فقط رشته‌ های پزشکی و دندانپزشکی را انتخاب کند. ابتدا باید اولویت خود را مشخص کند که کدام ‌یک از این دو رشته را ترجیح می ‌دهد و در اول لیست انتخاب رشته ی خود قرار می دهد. بسیاری از دانش ‌آموزان اولویت خود را بر مبنای اقبال عمومی و سطح نمره‌ ی هر رشته مشخص می ‌کنند؛ روش درست‌ تر این است که علایق و ترجیح ‌های خود را در نظر بگیرید؛ اما اگر واقعاً نمی ‌دانید کدام ‌یک را بیش ‌تر ترجیح می ‌دهید و یا چند رشته برای ‌تان از اهمیت یکسانی برخوردارند می ‌توانید بر مبنای نظر عمومی انتخاب رشته کنید.

پس با در نظر گرفتن این مطالب بهتر است انتخاب رشته خود را با کمک و راهنمایی مشاورینی متخصص انجام دهید تا بتوانید در رشته ی مورد علاقه ی خود تحصیل کنید. آکادمی اول مشاوره می تواند شما را در این زمینه یاری دهد ، شما تنها با شماره گیری 9099071970 ( بدون کد ) می توانید انتخاب رشته خود را انجام دهید.

 

رشته های پرطرفدار ریاضی فیزیک

برق-مکانیک-عمران-کامپیوتر-صنایع-مهندسی شیمی-نفت-هوافضا-معماری-فیزیک-علوم کامپیوتر-ریاضیات و کاربردها- مهندسی پزشکی-شیمی-علوم اقتصادی-کارشناسی ارشد علوم قضایی-مهندسی مواد-مهندسی پلیمر-مهندسی مواد و متالوژی-مهندسی شهر سازی-مهندسی انرژی-مدیریت-مهندسی راه آهن-مهندسی دریا-علوم مهندسی-حسابداری-فیزیک مهندسی-ریاضی و ...

 

رشته های پرطرفدار تجربی

پزشکی -دندانپزشکی-داروسازی-فیزیوتراپی-علوم آزمایشگاهی-دامپزشکی-علوم تغذیه- رادیولوژی-روانشناسی-پرستاری-بینایی سنجی-زیست شناسی-اتاق عمل-شنوایی شناسی-علوم قرآن-علوم قضایی-علوم تربیتی-هوشبری-شیمی-زیست شناسی سلولی مولکولی و ...

 

رشته های پرطرفدار انسانی

حقوق-روانشناسی-علوم قضایی-مدیریت-راهنمایی و مشاوره-کارشناسی ارشد علوم قضایی-حسابداری-علوم تربیتی-علوم اجتماعی-الهیات و معارف اسلامی-آموزش زبان و ادبیات فارسی-فلسفه-دبیری الهیات و معارف اسلامی-زبان و  ادبیات فارسی-علوم ارتباطات اجتماعی-کارشناس ارشد معارف اسلامی-علوم سیاسی-دبیری جغرافیا-دبیری علوم اجتماعی-دبیری زبان و ادبیات عرب-باستان شناسی-علوم اقتصادی-فقه و حقوق-مطالعات ارتباطی و فناوری اطلاعات-روزنامه نگاری-مددکاری اجتماعی-دبیری تاریخ-روابط عمومی-مطالعات خانواده و ...

اگر می خواهید لیست کامل رشته های ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان را داشته باشید با شماره 9099071970 تماس حاصل نمایید.

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.