راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری
31 تیر 1396

راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری

یکی از سوالات متداولی که دانش آموزان از مشاوران دارند این است که با چه رتبه ای در چه رشته ای قبول می شوند. راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری اول مشاور نیز قصد دارد تا شما را در تصمیم گیری راهنمایی کنند و انتخاب رشته ای صحیح برای شما انجام دهند. با مطالعه مقاله ی زیر با انتخاب رشته کنکور سراسری آشنا می شوید. با شماره گیری 9099071970 ( بدون گرفتن کد ) از مشاورین اول مشاور راهنمایی گرفته و انتخاب رشته ی خود را انجام دهید.

 

انتخاب رشته با آزمون کنکور سراسری

پس از انتشار کارنامه ی کنکور سراسری و آزاد داوطلبان تنها 5 روز فرصت دارند تا انتخاب رشته ی خود را انجام دهند. طبق رواله هر ساله اواخر مرداد زمان انتخاب رشته داوطلبان فرا می رسد. با توجه به اینکه کنکور سراسری و آزاد ادغام شده است بسیاری بر این باورند که انتخاب رشته آنها نیز مشترک انجام می شود اما اینطور نیست. متقاضیان باید انتخاب رشته کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد را جداگانه در سایت های دانشگاه آزاد و سنجش انجام دهند.

در انتخاب رشته با آزمون کنکور، 75 درصد رتبه و تراز کسب شده و 25 درصد سوابق تحصیلی داوطلبان در گزینش آنها تاثیر دارد.

روش گزینش با آزمون به چند طریق انجام می شود. روش متمرکز و نیمه متمرکز دو روش متفاوت است که می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 تماس گرفته تا مشاورین اول مشاور شما را در این زمینه یاری دهند.

 

انتخاب رشته بدون آزمون کنکور سراسری

مهمترین سوالی که دانش آموزان در انتخاب رشته بدون آزمون کنکور دارند این است که چه نمره ای شرط قبولی آنها در دانشگاه ها و موسسات عالی می باشد و این نمره چند درصد در گزینش آنها تاثیر می گذارد.

در روش گزینش بدون آزمون، گزینش فقط بر اساس سوابق تحصیلی انجام می گیرد. برای داوطلبان دارای دیپلم نظام جدید سوابق تحصیلی شامل نمرات دروسی است که امتحانات آنها توسط آموزش و پرورش به صورت کتبی و نهایی کشوری برگزار می شود. برای داوطلبان فارغ التحصیل دوره متوسطه و دارای دیپلم نظام قدیم سوابق تحصیلی شامل معدل کتبی دیپلم است. در صورتی که با نظام قدیم و جدید آشنایی ندارید با شماره تلفن 9099071970 تماس حاصل نمایید.

 

نکات مهم در انتخاب رشته

باید دفترچه راهنمای انتخاب رشته را به طور کامل مطالعه کنید و قبل از کامل کردن فرم انتخاب رشته در سایت، فرم پیش نویس انتخاب رشته موجود در دفترچه را پر کرده و در صورت اطمینان کامل آن را وارد سایت کنید.

علاقه ی داوطلب در انتخاب رشته کنکور بسیار مهم است پس هر 100 انتخاب خود را بر اساس علایق خود انجام دهید، چون تنها یکبار این فرصت را دارید و زمان انتخاب رشته تکرار نمی شود. در صورتی که اطلاعات کافی برای انجام انتخاب رشته ندارید با شماره 9099071970 تماس گرفته تا مشاورین ما شما را راهنمایی کنند.

توجه داشته باشید که برای انتخاب هر مجموعه از رشته ها، باید مجاز به انتخاب آن رشته ها باشید. در کارنامه به شما اطلاع داده می شود که در انتخاب چه مجموعه رشته هایی مجاز هستید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.