راهنمای انتخاب رشته کنکور تجربی
31 تیر 1396

راهنمای انتخاب رشته کنکور تجربی

 این دفترچه بعد از ثبت نام کنکور سراسری و برگزاری کنکور سراسری و قبل از اعلام نتیجه اولیه توزیع میشود و اطلاعات لازم را در خصوص الف) زمان انتخاب رشته کنکور سراسری ب) مراحل انتخاب رشته کنکور سراسری ج) نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری در اختیار داوطلبین قرار میدهد.

همانطور که میدانیم یکی از مهم ترین راه ها برای انتخاب رشته مناسب و موفقیت در کنکور سراسری 96 داشتن اطلاعات لازم در خصوص رشته های دانشگاهی است یکی از اصلی ترین دغدغه های  داوطلبین برای انتخاب رشته کنکور سراسری عدم اطلاعات کافی در خصوص رشته های تحصیلی میباشد داوطلبین می توانند جهت کسب اطلاعات کامل در خصوص رشته های دانشگاهی از مشاورین متخصص و مجرب سامانه اول مشاور هم از طریق مشاوره تلفنی و یا از طریق مشاوره حضوری استفاده کنند.

هدف ما از این مقاله آشنایی شما با کارنامه کنکور سراسری 96 ، نحوه بومی گزینی ، شرایط دانشگاه های دولتی روزانه ، دانشگاه های دولتی شبانه ، دانشگاه های پردیس خودگردان ، موسسات غیرانتفاعی و دانشگاه پیام نور و همچنین روش صحیح انتخاب رشته کنکور 96 و آشنا شدن با گروه های آموزشی نیمه متمرکز می باشد .

 

 

 

نکات انتخاب رشته کنکور سراسری

شما حتما باید دفترچه راهنمای انتخاب رشته را مطالعه نمایید و قبل از کامل کردن فرم انتخاب رشته در سایت از انتخاب های باید اطمینان کامل را داشته باشیدو پس از اطمینان آن را وارد سایت کنید.

علاقه داوطلبین درانتخاب رشته بسیار مهم می باشد باید 100 انتخاب دانش آموزان براساس علاقه خود باشد.اگر اطلاعات شما در این زمینه کافی نمیباشد می توانید با مشاوران مختصص و مجرب سامانه اول مشاور با شماره 9099071970 تماس حاصل فرمایید مشاوران ما شما را راهنمایی خواهند کرد.

توجه داشته باشید که برای انتخاب هر مجموعه از رشته ها، باید مجاز به انتخاب آن رشته ها باشید. در کارنامه به شما اطلاع داده می شود که در انتخاب چه مجموعه رشته هایی مجاز هستید.

انتخاب رشته بدون آزمون کنکور سراسری

بعضی از دانشگاه ها وموسسات آموزش عالی بخشی از ظرفیت پذیرش خود در رشته های مختلف را به پذیرش براساس سوابق تحصیلی و بدون آزمون اختصاص داده اند.داوطلبان که میخواهند در ثبت نام رشته های بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی شرکت نمایند.این مقاله را مطالعه نمایید.

روش گزینش با آزمون به چند طریق انجام می شود. روش متمرکز و نیمه متمرکز دو روش متفاوت است که می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 تماس گرفته تا مشاورین اول مشاور شما را در این زمینه یاری دهند.

داوطلبان گرامی که در کنکور سراسری 96 شرکت کرده اند و مجاز به انتخاب رشته نشده اند یا در جلسه آزمون غایب شده اند فقط مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی به روش سوابق تحصیلی هستند.و درصورت درج کد رشته هایی که نمره آزمون در آن تاثیر دارد اجازه انتخاب رشته اینترنتی به آنها داده نخواهد شد.

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.