09 بهمن 1395

آزمون mche زمان و تاریخ و نحوه و شرایط ثبت نام در آزمون هایmche -اول مشاور

آزمون mche زمان و تاریخ و نحوه و شرایط ثبت نام در آزمون های mche

الف ) شرایط عمــومــی :

داوطلبینی مجاز به شرکت در آزمون می باشند که ضمن برخورداری از توانایی جسمی به تناسب رشته انتخابی ، واجد کلیه شرایط عمومی متداول در آزمونهای مختلف کشور از جمله اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان مندرج در قانون اساسی ، پذیرفتن قانون اساسی و عدم مخالفت با نظام جمهوری اسلامی ایران ، عدم وابستگی تشکیلاتی به احزاب و گروههای محارب و ملحد و هواداری از آنها ، نداشتن سوء پیشینه کیفری و نیز عدم اشتهار به فساد اخلاقی در تمام ادوار تحصیلی و مراحل شغلی باشند.

ب ) شرایط اختصــاصی :

1- دارا بودن دانشنامه کارشناسی ارشد ( فوق لیسانس ) در رشته مربوطه یا دکتری حرفه ای ( پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی ، دامپزشکی و علوم آزمایشگاهی ) طبق جدول شماره یک. ( مدارک معادل کارشناسی ارشد و یا گواهی پایان دوره پذیرفته نیست .)

2- عدم اشتغال به تحصیل در دوره های دکترای تخصصی (Ph.D. )یا دستیاری در کلیه موسسات آموزشی و تحقیقاتی کشور

3- دارا بودن یکی از مدارک زبان انگلیسی به شرح ذیل :

- MHLE حداقل نمره 50

- MCHE حداقل نمره 50 و یا 475 (از وزارت علوم ، تحقیقات و فنآوری)

- TOLIMO حداقل نمره 480

- TOEFLحداقل نمره 480)شامل تافل های خارج از کشور و آزمون های تافل موسسه ETS که به دو صورت PBT و iBTوتحت نظر سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود)

- IELTS حداقل نمره 5 (مدرک آکادمیک )

- MELAB حداقل نمره 70

لازم به ذکر است داوطلبانی که در امتحان زبان MCHE نمره 45 و یا 455 و بالاتر را کسب کرده باشند در آزمون این دوره می توانند ثبت نام نمایند مشروط بر اینکه تا زمان امتحان جامع موفق به کسب نمره حدنصاب ( 50) شوند. در غیر این صورت قبولی آنها کان لم یکن تلقی شده و از ادامه تحصیل آنها جلوگیری می شود.

تذکر مهم : هر گونه آزمون تافل به غیر از تافل های ذکر شده قابل قبول نیست.

تذکر مهم :احتمالابعداز آزمون دکتری تخصصی Ph.D اعلام میگردد لذا توصیه می شود این داوطلبان در آزمون MHLE وزارت بهداشت شرکت نمایند.(جزئیات مربوط به زمان و نحوه ثبت نام آزمون MHLE در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به آدرسhttp://sanjeshp.ir قرار گرفته است )

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با مشاورین متخصص ما در سامانه اول مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071970 تماس حاصل فرمایید.
پاسخگویی از ۸ صبح تا 12 شب، حتی ایام تعطیل
مشاوره تخصص ماست.