زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96
31 تیر 1396

زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96

بدون شک یکی از مهم ترین مراحل در زندگی هر شخص انتخاب رشته کنکور است ، انتخابی که در مراحل بعدی زندگی شخص نیز تاثیر عمده ای خواهد گذاشت بنا براین باید در انتخاب رشته کنکور سراسری و دانشگاه آزاد نهایت دقت را به عمل آورد ، برای انجام یک انتخاب رشته دقیق و بدون اشتباه در کنکور لازم است تا با مفاهیم و موارد زیادی آشنا شوید. در این مقاله بخشی از اطلاعات مورد نیاز شما عزیزان قرار داده شده است. مشاورین اول مشاور نیز همه روزه از 8 صبح تا 1 شب آماده ی ارائه راهنمایی و مشاوره در زمینه انتخاب رشته به شما عزیزان هستند؛ تنها با شماره گیری 9099071970 ( بدون گرفتن کد ) با آکادمی اول مشاور ارتباط برقرار نمایید.

 

تاریخ انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96

تاریخ انتخاب رشته کنکور آزاد 96 در پنج گروه آزمایشی ریاضی , تجربی ، انسانی ، هنر و زبان تقریبا یک هفته پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری خواهد بود. به صورت دقیق تر در مرداد ماه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می توانند با تهیه و مطالعه دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96 اقدامات لازم را جهت انجام انتخاب رشته خود انجام دهند. درصورتی که در انجام انتخاب رشته خود دچار مشکل هستید می توانید در رابطه با مشاوره انتخاب رشته کنکور با مشاورین متخصص آکادمی اول مشاور  در ارتباط باشید

 

کارنامه انتخاب رشته کنکور 96

نتایج کنکور سراسری در قالب کارنامه در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت.کارنامه اولیه ای که منتشر می شود شامل سه بخش می باشد در بخش اول کارنامه اطلاعاتی مانند :

  • مشخصات هویتی
  • معدل
  • نوع سهمیه
  • استان بومی

 داوطلب درج شده است. بخش دوم کارنامه اطلاعاتی درباره ی

  • وضعیت مجاز به انتخاب رشته

قرار گرفته است .مجاز شدن به انتخاب رشته در دوره های روزانه ،شبانه و فرهنگیان با توجه به رتبه شما در کنکور سراسری تعیین خواهد شد و برای انتخاب رشته در سایر دوره ها همه داوطلبان مجازخواهند شد.در بخش سوم کارنامه اطلاعات

  • نمره
  • رتبه
  • درصد

کسب شده شما در کنکور درج شده است .

برای اطلاع بیشتر از محتویات کارنامه کنکور با مشاوران اول مشاور تماس گرفته مشاوران مجرب ما شما را راهنمایی خواهند کرد. با شماره گیری 9099071970 با مشاورین ما تماس حاصل نمایید.

 

نکات مهم در انتخاب رشته

با توجه به اهمیت بسیار زیاد مرحله انتخاب رشته توصیه می کنیم در مرحله اول دفترچه انتخاب رشته را تهیه و با دقت فراوان مطالعه نمایید و سپس رشته ها را براساس میزان علاقه و با در نظر گرفتن بازار کار و آینده شغلی آن انتخاب نمایید. در مرحله انتخاب رشته شما داوطلبان امکان انتخاب 150 رشته محل را خواهید داشت. باتوجه به اینکه که سازمان سنجش با تقسیم بندی استانی، ناحیه ای، قطبی و کشوری کردن تمامی رشته های تحصیلی شانس قبولی داوطلبان را به نوعی بالا برده است بنابراین می توانید انتخاب هایتان را با توجه به موارد ذکر شده بر اساس علاقه خود در اولویت قرار دهید.

داوطلبان می بایست پیش از تکمیل فرم انتخاب رشته در سایت دانشگاه آزاد فرم پیش نویس را با دقت کامل کنند زیرا این فرصت تنها یکبار برای هر فرد بوجود می آید و در صورت وارد کردن کد رشته محل اشتباه آینده ی خود را به تباهی می کشانند. به همین دلیل مشاوران آکادمی اول مشاور می توانند انتخاب رشته ی شما را با توجه به آخرین روش های مشاوره انجام دهند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.